Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Meltem Cumbul'dan Alican Yücesoy'a, Sarp Akkaya'dan Serhat Tutumluer'e ünlü oyuncular bu galada

Ara 05, 2016

Tiyatroadam’ın yorumuyla sahneye konulan, Nâzım Hikmet'in çarpıcı eseri İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?'nun galası bu akşam birçok ünlü ismin katılımıyla gerçekleşti. Sahnelendiği günden bu yana çok konuşulan oyunun galasında; Zafer Algöz, Güven Kıraç, Meltem Cumbul, Alican Yücesoy, Melis Birkan, Özgür Çevik, Barış Kılıç, Serkan Keskin, Ülkü Duru, Alper Saldıran, Sarp Akkaya, Murat Serezli, İştar Gökseven, Selen Öztürk, Sevinç Erbulak, Eylem Yıldız, Selen Uçer, Beyti Engin, Sema Keçik, Serhat Tutumluer, Sarp Aydınoğlu, Meral Çetinkaya, Serdar Orçin, Bahtiyar Engin, Mahperi Mertoğlu, İpek Erdem ve Çağlar Çorumlu gibi isimler Tiyatroadam ekibini yalnız bırakmadı.  

Tiyatroadam’ın, 10. sezonunda sahneye koyduğu oyunu İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?'nun galası; 5 Aralık 2016, Pazartesi akşamı Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde gerçekleşti. Televizyon, sinema ve tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşen galada; “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” izleyenleri bir kez daha kendine hayran bıraktı.

İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?,  Rusya’nın taşra kasabasında geçer. Petrof, insanlara kâğıtlardan çok inanan, kasabanın en sorumlu, mevki sahibi amiridir. Dürüst, yardım sever, iyi bir insan olan Petrof’u bütün kasaba halkı sevip saygı duymaktadır. Peki ya otorite? Petrof otorite sahibi midir? Erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsüdür bu... Trajik, komik, hipnotik bir öykü... Peki, ama bu öyküde "İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?"

Yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı oyununun, dekor ve kostüm tasarımında Barış Dinçel, ışık tasarımında Yüksel Aymaz, hareket düzeninde Esra Yurttut imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil yer alıyor.

"İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?", galasının ardından 7 Aralık 2016, Çarşamba akşamı saat 20:30’da Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi’nde, izlenebilir.  Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi gişesinden temin edilebilir.