Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Haziran ayında en çok hangi TV programları konuşuldu?

Tem 12, 2016

Haziran ayında ekranlara 2016 Avrupa Şampiyonası (Euro-2016) damga vururken, TRT 1 ve TRT 3 kanallarından yayınlanan karşılaşmalara ilginin basında çıkan haberlere de yansıdığı belirlendi. Milli Takım'ın da katıldığı turnuvada her ne kadar gruplardan çıkamasak da oynadığımız üç karşılaşma da seyirciyi adeta ekran başına kilitledi. Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, TRT 1 ekranlarından yayınlanan maçlar hakkında Haziran ayı boyunca 785 haber çıkarken, TRT 3’ün yayınladığı maçlar ve yaptığı (Euro-2016) programları ile ilgili de yazılı basına 489 haber yansıdığı tespit edildi.

Survıvor 2016 Haziran’da final yaptı…

TV 8’in reyting canavarı programı Survivor 2016 Haziran ayında final yaparken, Kıbrıs’ta yapılan ve Avatar Atakan'ın kazandığı yarışma ile alakalı yazılı basında Haziran ayı boyunca 268 haber yer aldığı belirlendi.

Nihat Hatipoğlu ile İftar ve Sahur ilgi gördü…

Haziran ayı aynı zamanda Ramazan ayına denk geldiğinden ekranlarda yayınlanan iftar ve sahur programları büyük ilgi görürken, ATV ekranlarında yayınlanan Nihat Hatipoğlu ile İftar ve Sahur programları hakkında yazılı basında 239 haber çıktığı tespit edildi.