Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in gelin damat sabahlığı ve ayakkabı tercihi

Haz 28, 2017

Türkiye’nin ilk %100 el yapımı, el boyaması, tasarım gelin ayakkabılarına hayat veren “Sanemiko by Sanem Sevgen”, tasarımlarıyla ünlülerin kalbini fethetmeye devam ediyor. Daha önce Demet Akalın, Ebru Akel, Pelin Karahan, Zeynep Beşerler, Ece Vahapoğlu, Yonca Tokbaş ve Buket Aydın gibi ünlü isimler için ayakkabı tasarlayan Sevgen, bu defa ünlü çiftin düğünü ve çifti için iş başındaydı.

29 Haziran’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda nikâh masasına oturacak olan Evcen ve Özçivit çiftinin de tercihi “Sanemiko by Sanem Sevgen” oldu. Ünlü çift için üzerinde isimlerinin yer aldığı gelin-damat sabahlığı ve Evcen’e özel nostajik gelin terliği ve ayakkabısı hazırlayan genç tasarımcı, Evcen’in nedimelerine jest yapmak istemesinin üzerine gelinin yakın dostları için de nedime sabahlığı ve terliği hazırladı. Evcen ve Özçivit için sabahlık tasarlarken çiftin ışığından, aşkından ve Evcen’in naif duruşundan ilham aldığını ifade eden Sevgen, “Tasarım sürecinde her detayla tek tek ilgilenen Fahriye Evcen’in pozitif enerjisi ve zevkli seçimleri tasarımlarıma yansıdı" dedi.

Ünlü çift için bir ömür mutluluk dileyen tasarımcı, çiftin geçtiğimiz günlerde 3 çocuk sözü verdiğinin hatırlatılmasının üzerine “Evcen ve Özçivit çiftinin mutlu günlerine, anlarına ortak olmak, hayatlarının dönüm noktalarına tasarımlarımla dokunmak benim için büyük mutluluk. Evcen’in lohusa takımının tasarımında da imzam olsun isterim” dedi.

Sanemiko by Sanem Sevgen Kimdir?
İstanbul Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü mezunu olan ve 3 kuşak sanatçı bir aileden gelen Sanem Sevgen, köklerinden miras sanat aşkının, yaratma ve hayat verme tutkusunun peşinden giderek 2010 yılında “Sanemiko by Sanem Sevgen” markasını kurdu. El boyaması, el yapımı, tasarım ayakkabılarıyla kısa sürede herkesin kalbini fetheden Sevgen, ünlü isimlerin de vazgeçilmezi oldu. Tasarımları sadece ayakkabı ile sınırlı olmayan Sevgen, sipariş üzerine gelin ve loğusa sabahlığı, nostaljik gelin terlikleri, gelin taçları ve buketleri gibi daha bir çok kişiye özel ürün hazırlıyor. Ayrıca ünlü tasarımcısının ayakkabıları Almanya'nın Leipzig şehrindeki dünyanın en büyük müzelerinden Grassi Museum'da ve dünyanın ilk ve tek sanal ayakkabı müzesi olan Virtual Shoe Museum’da sergileniyor.