Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Müslüm Gürses'in gençliğini oynayan Şahin Kendirci'den ilginç açıklamalar

Kas 23, 2018

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı 'Hadi Be'ye, 'Müslüm' filmiyle seyirciyle buluşan genç oyuncu Şahin Kendirci konuk oldu. Gişede büyük başarı elde eden 'Müslüm' filmin de usta sanatçının çocukluk yıllarına hayat veren ve performansıyla büyük beğeni toplayan Şahin Kendirci 'Hadi Be' yayınında Emre Saygı'nın sorularını yanıtlarken, geleceğe dair planları dahil olmak üzere bir çok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Çok soğuk olmayı tercih eden birisi değilim

Şahin Kendirci kendisi ve kişiliği hakkında sorulara: Çok soğuk olmayı tercih eden birisi değilim. Esprili hallerim vardır. Espri yapmayı ve ortama karışmayı seven bir yapım var.

DM’lerden yazanlara karışıyor, annem çok kıskançtır

Genç oyuncu annesinin en çok neyine karıştığını sorusuna ise, instagram'dan direkt mesajlardan yazanlara karışıyor, annem bu konularda çok kıskançtır.

 Ortaya böyle bir şey çıkacağını tahmin etmiyordum

 Kendirci ‘Sesin dışında en çok neyin beğeniliyor?’ sorusuna verdiği cevap: Filmden sonra izleyenler oyunculuğumu çok övüyorlar. Bu güzel övgüleri duydukça bende çok mutlu oluyorum. Çünkü filmde oynadığım zaman ortaya böyle bir şey çıkacağını bende tahmin etmiyordum.

 Korkum olmadı, çünkü kendime güveniyordum

 Kendirci, Müslüm Gürses’in gençliğini oynarken neler hissettiğini şu sözlerle ifade etti: Korkum olmadı, çünkü kendime güveniyordum. Babanın hayatı, fazla duygu ve hissiyat gerektiren hikayeye sahip, o yüzden kendime güvendim, duygusal bir insan olarak. ‘Kestik’, ‘tamam bitti’ dedikleri zaman iyi ve olumlu yaklaşıyorlardı o yüzden daha çok kendime güvenim artıyordu.

 Yürekten gelerek oynadım

 Kendirci, oyunculuk eğitimi almadığın açıkladı: Yok hiç eğitim almadım. Direk yürekten gelerek oynadım.

 Müslüm Baba’nın ilk sazını hediye etti

 Şahin Kendirci, Muhterem Nur ile ilk karşılaştıklarında neler hissettiğini ve ondan ne tepkiler aldığını şu sözlerle açıkladı: Muhterem anne ilk beni gördüğünde Müslüm Baba'ya çok benzetti ve duygulandı. Onu görünce çok heyecanlandım çünkü Müslüm Baba’dan bize kalan tek hatıra, çok benzettiği için direk çok sevdi. Bende çok seviyorum, direk Müslüm Baba’nın ilk sazını hediye etti. Sazı için nasihat verdi, ‘Buna gözün gibi bak kimseye verme’ dedi.

 Bir gün boyunca sette gülmedik

 Kendirci ‘Oyunu oynarken nelere dikkat ettin?’ sorusuna ise, 'Bazı sahnelerimizde güle oynanaya geldiğimiz zamanlarımız vardı. Kimi sahneleri direk çekiyorduk çok güzel oluyordu bitiyordu. Ama anne ölme sahnesinde, o gün karar almıştık ben hiç gülmeyecektim. Bütün ekip gülmedik ciddi bir sahne, yönetmenim oğlum bugün gülmek yok sana dedi. Direk o duyguya girdim. Bir gün boyunca sette gülmedik ve karavanın içinde o psikolojiyi yaşadım.

 İlk izlerken çok duygulandım

 Şahin Kendirci, filmi izlediğinde neler hissettiğini ve nasıl tepkiler geldiğini şu sözlerle ifade etti: Ben ilk izlerken çok duygulandım. Çoğu insan Baba’nın hayatını bu kadar bilmiyorduk sayenizde öğrenmiş olduk dediler. Aslında ön yargıyla gidenlerde oldu, çok kötü film gibisinden ama sonra ağlayarak çıkanlar olmuş.

 Ben o kadar heyecanlıydım ki böyle depar atıyorum kameralar yetişemiyordu

 Kendirci, filmdeki ilk günkü çekim heyecanının anlattı: İlk gün başladığımda pazarda koşma sahnesi çekiyoruz. Yönetmenim yavaş geleceksin diyor, ama ben o kadar heyecanlıydım ki böyle depar atıyorum kameralar yetişemiyordu.

 Allah’ın işine bak kısmet oldu Baba’nın gençliğini canlandırdım

 Başarılı oyuncu programın Instagram paylaşımları bölümünde Müslüm Baba’nın fotoğrafı ile çektirdiği fotoğrafı açıkladı: 1,5-2 sene önce çekilen bir fotoğraf. Müslüm Baba’nın müzesini gezmiştim sonra sahne aldım Şanlı Urfa’da. Sonra Allah’ın işine bak kısmet oldu, Baba’nın gençliğini canlandırdım. O zaman film filan daha teklif olmamıştı.

 Liseyi bitirdikten sonra konservatuvar eğitimi almak istiyorum

 Genç oyuncu eğitimi ile ilgili açıklamada bulundu: Liseyi bitirdikten sonra konservatuvar eğitimi almak istiyorum.

 Karakterli bir insan olarak anılmak isterim

 Kendirci, Emre Saygı’nn ‘Kariyerinde nasıl birisi olarak anılmak istersin?’ sorusuna verdiği cevap: Karakterli bir insan olarak anılmak isterim. Çoğu insan çok mütevazisin çok efendisin diyor her zaman böyle anılmak isterim, öyle kalmakta isterim.