Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

O yapımlarda FETÖ mü anlatıldı? Mahsun Kırmızıgül'den açıklama

Oca 13, 2017

Türkücü ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Kral Fm'den Gezegen Mehmet'e konuştu.

Son günlerin en çok konuşulan ve suçlanan isimlerinden biri olan Mahsun Kırmızıgül, New York'ta Beş Minare ve Mucize filmlerinde Fetullah Gülen'in hayatının ele alındığı iddialarına şu sözlerle cevap verdi:

"Şunu herkes bilsin ki! 2010 yılında filmi çektiğim dönemde siyasetin içinde olanların bir çoğu o cemaate gönülden bağlıydı. Filmde Hacı Gümüş karakteri Bitlisli bir Kürt’tür, eşi ise Amerika’lı ve bir Hıristiyandır. Bir kızı olan ve kızını kilisede evlendiren, çok iyi derecede İngilizcesi olan bir karakterdir. Hacı Gümüş karakterinin Fetullah Gülen’le hiçbir benzer tarafı da yoktur. O dönemde Fethullah Gülen’in hayatını yaptığımı ima deseydim film 10 milyon gişe yapardı. O günde bugünde hep aynı yerdeyim. Gerçekten ne cemaatlerin  ne de  tarikatların adamı olmadım. Ben öyle filmler yapmam çünkü ilgimi çekmiyor."

Kırmızıgül, Mucize filmi içinse "1960 yılında geçen bir hikayeyi bile fetöye uydurmaya çalıştılar. Filmin kahramanı Aziz şu an hayatta. Hiç kimse benim hiçbir filimle ilgili şunu yap bunu yap diyemez. Ben kendi hikayelerimi çekiyorum. Ben ötekileştiren değil birleştiren bir yönetmenim" diye konuştu.

Mahsun Kırmızıgül yeni filmi Vezir Parmağı ile ilgili iddialara ise "Allah herkese akıl fikir versin" dedi ve "yalan yanlış haber yapan herkes için adli işlemler yaptıracağımı beyan ediyorum" diye ekledi.