Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Facebook Live 360’ın lansmanı hangi kanalda?

Ara 13, 2016

Facebook tüm dünyada ilk kez gerçekleştireceği Live 360 video yayınının lansmanını bu akşam Türkiye saati ile 23.00’de National Geographic bilim insanları ile birlikte gerçekleştirecek.

İzleyicilerine hikayenin içinde kendi gözlemlerini oluşturma ve deneyimleme fırsatı sunacak Facebook Live 360 uygulamasının lansmanı 13 Aralık Salı akşamı Türkiye saati ile 23.00’de gerçekleştirilecek. Bu yeni uygulamanın ilki MARS’ta yaşamı test etmek için kurulan Mars Desert Research Station’dan yapılacak.

Yayında, Robert Zubrin önderliğinde, aylarca dünyanın farklı yerlerinden uzay bilimcilerin Mars’taki hayatı test etmek amacıyla kaldıkları ve hayattan izole oldukları kabinlerden çıkışları canlı olarak izlenebilecek.

Videoda ayrıca kampta kalmış bilim insanlarının deneyimleri paylaşılacak, bulundukları bölge keşfedilecek ve giysilerini nasıl giydiklerinden araçlarını nasıl kullandıklarına dair birçok soruya yanıt verilecek.

Yayın sırasında aralarında Neil deGrasse Tyson gibi önemli isimler, bilim insanları, yazarlar ve düşünürler ile izleyiciler arasında soru-cevap bölümleri de olacak.