Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cansel Elçin'li Frankenstein oyunu MOİ Sahne'de

Ara 06, 2016

Geçen sezona damga vuran Frankenstein oyunu MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Cansel Elçin, Deniz Uğur ve Kerem Alışık gibi usta oyuncuların performansıyla izlenecek oyun 10 Aralık 2016 Cumartesi akşamı MOİ Sahne’de izlenebilir.

Çolpan İlhan - Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sergilenen ‘Frankenstein’ oyunu İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşacak. Oyunda, ünlü oyuncular Cansel Elçin ve Deniz Uğur’un yanında Yılmaz Gruda ve Engin Gürmen’in performansına Kerem Alışık ‘Frankenstein’ karakterini canlandırarak eşlik ediyor. Usta oyunculara; Merve Erdoğan, Batuhan Pamukçu, Ömür Kayakırılmaz, Burcu Görek, Ozan Akif Serman, Nalan Deliormanlı, Şahin Adıgüzel, Feride Ceyda Elkaya ve Ali Keçeli eşlik ediyor.

“Arada sevgi varsa daima çare bulunur mu?’’

Mary Shelley’in romanından Nick Dear tarafından uyarlanan oyun, Şakir Gürzumar yönetiminde sahneleniyor. Kostüm, makyaj ve dekor tasarımındaki başarısıyla öne çıkan oyun Londra National Theatre’da 5 sezon kapalı gişe oynadı. Frankenstein oyunu, farklı oldukları ve farklı göründükleri için toplum tarafından dışlanan, kendi mücadelelerini vermek zorunda kalan insanların acıklı öyküsünü anlatıyor. Oyun ana temasında “Arada sevgi olunca daima anlaşma çaresi bulunur mu?’’ sorusuna cevap arıyor.