Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Hedwig ve Angry Inch'ten çılgın gala

Kas 15, 2016

Sıra dışı kostümleri, glam rock türündeki şarkıları ve gösterişli sahne şovuyla tüm dikkatleri üzerine çeken kült Broadway müzikali “Hedwig ve Angry Inch”in, dün akşam gerçekleştirilen galası gökkuşağı tadında geçti. Sahnelendiği günden bu yana çok konuşulan müzikalin galasında Aşkın Nur Yengi, Pamela Spence, Gülriz Sururi, Onur Büyüktopçu, Özgün Çoban, Salih Bademci, Tanju Babacan, Güneş Emir ve Ege Kökenli gibi isimler Hedwig’i yalnız bırakmadı.

Kazan Dairesi tarafından sahneye konulan dünyaca ünlü müzikal “Hedwig ve Angry Inch”in galası; 15 Kasım 2016, Salı akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Televizyon, sinema ve tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşen galada; “Hedwig ve Angry Inch” izleyenleri bir kez daha kendine hayran bıraktı. John Cameron Mitchell’in 1998 yılında yazıp sahnelediği oyunun Türkçe çevirisi ve şarkı sözleri, müzikalin aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Yılmaz Sütçü’nün imzasını taşıyor. Oyunun yönetmen koltuğunda ise Barış Arman oturuyor.

Gerek müzikal olarak gerek sinema uyarlamasıyla birçok ödül kazanan “Hedwig ve Angry Inch” müzikali; Alman şarkıcı Hedwig'in ve orkestrası Angry Inch'in dünya turnesini konu ediyor. Trans şarkıcı Hedwig rolünü, oyuncu ve müzisyen Yılmaz Sütçü canlandırırken; Yitzhak karakterine oyuncu, müzisyen ve dansçı Ayşe Günyüz hayat veriyor. Angry Inch orkestrası ise Kaan Bıyıkoğlu, Sinan Altıparmak, Eren Turgut ve Can Kalyoncu’dan oluşuyor.

“Hedwig ve Angry Inch”, galasının ardından 26 Kasım 2016, Cumartesi akşamı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi‘nde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Trump Kültür ve Gösteri Merkezi gişesinden temin edilebilir.