Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Hatice Şendil'den Wilma Elles'e, Cengiz Bozkurt'tan İbrahim Kendirci'ye ünlü oyuncular Demir'in galasında!

Kas 14, 2016

Çarpıcı metni ve dikkat çekici kadrosuyla kendinden oldukça söz ettiren Demir'in galası; televizyon, sinema ve tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla 14 Kasım 2016, Pazartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Erdal Özyağcılar, Hatice Şendil – Burak Sağyaşar, Betül Demir, Wilma Elles – Kerem Göğüş, Harika Uygur, İbrahim Kendirci, Cengiz Bozkurt, Nergis Çorakçı, Şaylan Akmen ve Serpil Tamur gibi isimler oyunun sonunda; anne-kızı canlandıran Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın performansını ayakta alkışladı.

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir” gerek dikkat çekici ekibiyle, gerekse etkileyici metniyle gala davetlilerinden de tam not aldı. İskoçyalı tiyatro oyunu, radyo, sinema filmi ve dizi yazarı olan Rona Munro’nun kaleme aldığı "Demir"; kadının savruluşunu, sistemdeki yerini ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasını anlatıyor.

Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği “Demir”in; kadrosunda; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay yer alıyor. Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği oyunun, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro’nun dünyada en çok oynanan oyunu olma özelliğini taşıyan "Demir";15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen bir kızın, ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar.

"Demir"; 23 Kasım 2016, Çarşamba akşamı 20:30’da Barış Manço Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Barış Manço Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.