Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Erdal Özyağcılar ile Güzin Özyağcılar 40 yıl aradan sonra Kral'la aynı sahnede

Kas 26, 2018

Erdal Özyağcılar ile eşi Güzin Özyağcılar, 40 yıl aradan sonra “Kral” oyunuyla yeniden aynı sahnede buluştu. Erdal Özyağcılar’ın sonsuza dek iktidarda olmak isteyen kralı, Güzin Özyağcılar’ın ise kocasına kızgın olan Kraliçe 1. Margarite’ı canlandırdığı “Kral”, 5 Aralık Çarşamba akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde!

En son 1978 yılında “Beş Para Etmez Oyun” ile aynı sahneyi paylaşan usta çift Erdal Özyağcılar ve eşi Güzin Özyağcılar, 40 yıl aradan sonra “Kral” oyunuyla birlikte sahnedeler.

Absürt tiyatronun duayeni Eugène Ionesco’nun “Kral Ölüyor” oyununun, dramaturjisi ve metin çalışması Erdal Özyağcılar tarafından yapılan yeni uyarlaması “Kral”; insanın ölüm karşısındaki çaresizliğini, ölmemek için direnişini komik ve eleştirel bir şekilde gözler önüne seriyor. Serkan Üstüner’in yönetmenliğini üstlendiği “Kral”ın başrollerinde Erdal Özyağcılar ve Güzin Özyağcılar’a, Barış Kiralıoglu, Merve Engin, Gözde Çetiner, Ferdi Alver ve Burak Tanay eşlik ediyor.

Yönetmen yardımcılığını Zeynep Özyağcılar’ın üstlendiği, Lale Aslan’ın dilimize çevirdiği, “Kral”ın dekor tasarımını Cihan Aşar, kostüm tasarımını Candan Seda Balaban, reji asistanlığını ise Yasemin İçen yapıyor. Işık tasarımı Mahmut Özdemir, koreografisi Handan Ergiydiren imzası taşıyan oyunun müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait.

Tiyatro Martı’nın sahneye koyduğu iki perdelik “Kral”; 5 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek. Oyuna ait biletler, gişeden ve Biletix’ten temin edilebilir.