Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dünyanın en iyi dizileri belli oldu. Listede Türk diziler de var

Ağu 14, 2015

 

Banu KILIÇARSLAN / DiziGazete.com

IMDB, Internet Movie Database olarak bilinen dünyanın en büyük, bütün dönemlerin, bütün ülkelerin sinema filmlerini, televizyon dizilerini, oyuncularını, yönetmenlerini, yapımcılarını içeren çevrimiçi bir veritabanı olan web sitesi daha önce “IMBD Top 250” olarak hizmet verdiği gelmiş geçmiş en iyi sinema filmlerini listelediği bölümün dizi versiyonu olan “IMDB Top 250 TV” 'yi web sitesine ekleyerek takipçilerini sevindirdi. Top 250 listeleri kullanıcıların puanlamalarıyla sıralanıyor.

Listenin ilk sırasında İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan Band of Brothers dizisi yer alıyor. Band of Brothers’ı Planet Earth belgeseli takip ederken üçüncü sırayı ise son yılların en popüler ve en çok takipçisi olan dizilerinden Breaking Bad alıyor, bir çok fanı bulunan Game of Thrones ise dördüncü sırada.

Türk dizileri de var

En iyi 250 dizinin sıralandığı listede Türk dizileri de yer alıyor. İşler Güçler 171. sıradan, Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi 200. sıradan listeye girerken, Leyla ile Mecnun da 205. sırada olmasıyla gururlandırıyor.

Çizgi diziler de göz ardı edilmemiş, yılların çizgi dizisi The Simpsons ve South Park da listede dikkat çekiyor.

Aşağıdaki linkten listeye ulaşabilmek mümkün.

 

http://www.imdb.com/chart/toptv