Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Muhteşem Yüzyıl Kösem'e yurt dışından önemli konuklar!

Ara 09, 2016

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı Muhteşem Yüzyıl Kösem, setinde yurt dışından önemli konukları ağırladı.

BBC’nin yeni belgeseli için Türkiye’ye gelen; ödüllü gazeteci ve New York Times’ın önemli yazarlarından Simon Reeve Muhteşem Yüzyıl Kösem setini ziyaret etti. Dizinin oyuncuları, yapımcı ve senaristi ile belgesel için röportaj yapan Reeve’ye seti Farya karakterini oynayan Farah Zeynep Abdullah gezdirirken, kendisi aynı zamanda dizide küçük bir rol aldı.   

13 Rus Gazeteci Kösem setinde

Dizinin Rus yayın kuruluşu geçtiğimiz gün seti ziyaret ederken, 13 Rus gazeteci de set ziyaretinde bulundu. Dizinin yapımcısı Timur Savcı, yönetmeni Çağatay Tosun ve oyuncularından Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah ve Metin Akdülger ile röportajlar yapan Rus gazeteciler 28 bin 650 metrekare alana kurulan dev dekoru büyük bir ilgi ile dolaştı. 

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in çekimleri Hadımköy’de inşası bir yılda tamamlanan, 26,500 metrekarelik bir alana kurulan açık platoda da sürerken dizinin ikinci sezona özel olarak 2150 metrekarelik alana da kapalı plato inşa edildi. Has Oda, Kösem Daire, Harem, Hamam, Mutfak, Silahtar Oda, İncili Köşk, Şehzade Daireleri, Altınyol, Zindan gibi mekanların bulunduğu yeni dekor aynı anda birkaç ekibin birlikte çalışabilmesi için üçe bölündü.

Kösem Sultan Ölümle Burun Buruna

Fox'ta cuma günleri izleyicisiyle buluşan Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni bölümünde de heyecan durulmuyor. Bayezid’in ağabeyi Sultan Murad’tan rica ederek payitahta getirdiği validesi Gülbahar Sultan; yıllardır beklediği intikam zamanına artık çok yakındır. Kösem Sultan’a karşı hiç vakit kaybetmeden harekete geçen Gülbahar Sultan, ona bir çocuk aracılığıyla suikast düzenler. Kösem Sultan kanlar içinde yerde kalır.