Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dizi Gazete yazarından Hayat Sevince Güzel yorumu! Finalde hangi hataya imza atıldı?

Eki 03, 2016

Dilek Doğu'nun yazısı:

Elveda Hayat Sevince Güzel

Maalesef haftalardır yazdığım istemediğimiz son geldi dizimiz  final yaptı. Keşke daha uzun sürse idi ama olmadı devamlılığı ve cezbedici taraflarını yitirmeye başlamıştı maalesef. En güzel yerinde tam zamanında tam kıvamında  yaptı zamanlamasını, final için. Kendi adıma her ne kadar üzülsem de. Oyuncularımızdan en kısa zamanda yeni dizi yeni performanslar bekliyorum. Ama kız kardeşlerin artık bitmek tükenmek bilmeden kendi kendini  tekrar eden esprilerinden de bunalmadım değildi. Mesela bu bölümde . Savaş’ın  Zarife ile evleneceğini öğrenen  ikizlerimizin kafasını fırına sokarak anılarını sıcak tutmaya çalışması ve onu hafızandan silmelisin temizlemelisin diyerek ona  çözüm yolu göstermek isteyen annesinin kızının eline çamaşır suyu tutuşturup bununla sil temizle hafızanı demesi de cabasıydı. Boşuna  dememişler ‘anasına bak kızını al’ diye gerçi babalarının da onlardan kalan yanı yok. Savaş’ın eski  kumarbazlıklarını ortaya  çıkarması  İstanbul’dan onun belalılarını çağırması ayrı bir olaydı. Tabii adamlarda kalkıp Savaş’tan intikam almaya yada gel son kez bizim için oyna demeye gelince  ortalık birazcık karıştı. Neyse ki kaza bela  çıkmadan adamlardan kurtuldular. Tüm bu olaylar esnasında ise nikah hazırlıkları kına gecesi bekarlığa veda partisi derken olayları erken final yapan her dizide olduğu gibi çabucak toparlamışlar. Ama ben şahsen bu gece  Şefika’dan bir nefret ettim sanki son bölümde, kendinden soğuttu sevimli annemiz. Neden sanki son bölümde bu kadar ayırmak için her şeyi yaptı ki  annemiz? Tamam Savaş öz oğlu değil Barış öz oğlu ama o zaten ikisini de birbirinden ayırmamıştı ki. Neden böyle son dakika gölü attılar  çözemedim. Hele hele de  son anlarda Şinasi ile birlikte nikah salonunda planlar kurarken neden vazgeçtiler onu hiç anlamadık. Barış’ın  son günleriymiş de çok hastaymış da ölüyormuş da… Klasik Türk filmi senaryosun izledik kısa süre de olsa yani bir şeyler oldu ama anlayamadık.

Barış’ın Zarife’nin  nikah salonunda son anda yanına gelip kendini anlatma sahnesi ise güzeldi. Zarife’cik ben zaten biliyorum ama ben ilk andan beri  Savaş’ı seviyorum deyiverince  Barış yelkenleri suya indirip yenilgiyi kabul ederek. Zarife’ye de yenge diyerek güzellikle ayrıldı odadan. Salih Kaptan’ın ise Asuman Hanım'a  ayak üstü  evlenme teklif etme sahnesi ise çok iyiydi. O evlenme teklif ederken Halil  Dedemizin de  o hınzır muzır  bakışları çok tatlıydı.

Zarife’nin ise  kafasında geçen hain planlar çok şaşırtıcı idi. Meğerse içten içe asla affetmemiş  onu Zarife. Duyguları ile oynanan Zarife meğerse ondan intikam amaçlı  buralara kadar gelmiş oyun oynamış. İlk önce hayır  sonra  evet  dedi Zarife’miz. Savaş’ın ve  salondaki herkesin de yüreğine  indi bir an. Bizler de ekran başında heyecanlandık tabii ki. Yalnız gelgelelim senaristlerimiz maalesef şu küçük ayrıntıyı atlamış olmalılar ki  şaka olarak dahi olsa  eğer ilk önce  nikah memuruna hayır derseniz  o nikah o anda kıyılamıyor kanunen bu böyle. İkinci kez başvurmaları gerekiyor. Küçücük bir detay olsa da  gözümüzden kaçmadı ve yazmadan geçemedik işte ne yapalım bizim de  yapmamız gereken bu değil mi.

Aceleye gelen bir final bölümü idi biraz karmaşık biraz sıradan yer yer  heyecan ve hüzün dolu güzel bir final bölümünü  geride bıraktık. Savaş’ın artık işi de var cafeyi devraldı. Halil Dede evini hediye etti. Sevdiği kadın da yanında. Artık Zarife ve Savaş için sadece  mutluluk zamanı. Umalım ki Barış da seveceği biriyle tanışır  ve oda mutlu olur. Zaten kız kardeşler nikah esnasında kendilerine yeni talipler buldular. Bir tek Barış kaldı mutluluk onunda hakkı değil mi oda mutlu olsun.

Ve maalesef Hayat Sevince Güzel adlı dizimizin de son bölüm yorumlarını yaptık bitirdik. Artık yeni dizilerde yeni yorumlarda buluşacağız. Mesela yarın akşam da Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizimizin yorumları ile sizlerleyiz her zaman olduğu gibi. Sizlerden gelen istekler doğrultusunda da  dizi yorumlarına yer vermeye çalışıyoruz bunu bize yazmanız yeterli. Bizler de sizlerin isteklerine yer vermeye çalışıyoruz yorumlarınızı bekliyoruz. Bizi takip ettiğiniz okuduğunuz için teşekkürler. Bizi takibe devam edin.

Ve son olarak  tüm oyuncularımıza set ekibine arka planda çalışan herkese  senaristlerimize yönetmenimize tek tek tebriklerimizi yolluyoruz. Herkesin emeklerine yüreklerine sağlık. Özellikle de  sayın Macit Koper hocamız  yazılarımı her hafta okuyup beğenip sayfanızda paylaşma inceliğini gösterdiğiniz için çok teşekkürler. Umarım en kısa zamanda ekranda izlemeye devam eder yeni dizinizin yorumlarını yapma şansını yakalarım. Sizin gibi usta bir oyuncudan beğeni almak çok güzel tekrar tekrar teşekkürler başarılarınızın devamını dilerim. Yeni dizilerde yeni yorumlarda görüşene dek herkese iyi günler kendinize iyi bakın sevgiyle kalın.

Twitter: @dilek_dogu