Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Explorer: İklim Değişikliğinin 5 Aşaması başlıyor

Eki 26, 2015

Explorer serisinin bu ayki konusu olan İklim Değişikliğinin 5 Aşaması, Bill Nye ve Arnold Schwarzenegger’in sunumuyla Kasım ayının ilk Pazarı olan 1 Kasım’da 20.00’da Nat Geo ekranlarına geliyor.

Amerikalı bilim insanı, sunucu, komedyen oyuncu ve yazar Bill Nye, nam-ı diğer “science guy”, ve ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger’in parodi halindeki sunumuyla farklı bir boyuta taşınan Explorer: İklim Değişikliğinin 5 Aşaması’nda, Arnold Schwarzenegger terapist, Bill Nye da onun hastası olarak karşımıza çıkıyor. Kendini eskisi gibi hissetmeyen ve omuzlarında çok ağır bir yük olduğunu düşünen Bill Nye’ın sorununu iklim değişikliğine duyduğu keder olarak açıklayan Dr. Schwarzenegger, iklim değişikliğine adanan en akıl dışı bir saatlik süreyi National Geographic Channel ekranlarında başlatıyor.

Bill Nye’ın iklim değişikliği depresyonu Dr. Schwarzenegger yardımıyla mercek altına alınıyor ve bu depresyon reddetmekten kabullenmeye uzanan 5 evresiyle inceleniyor. Programda Bill’in yolculuğu boyunca izleyiciler de gezegen ile ilgili yanlış giden şeyleri keşfediyor ve bu durumu nasıl tersine çevireceğini sorguluyor.

Explorer: İklim Değişikliğinin 5 Aşaması, 1 Kasım Pazar günü 20.00’de National Geographic Channel ekranlarına geliyor.