Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Serengeti’ye Destansı Bir Keşif Yolculuğu

Eyl 30, 2019


Savan hayvanlarının yaşamlarından can alıcı noktalar ödüllü aktör John Boyega anlatımıyla ekranlara geliyor.

Serengeti Belgeseli’nin birinci sezon ilk bölümü 3 Ekim Perşembe Günü saat 22:00’de BBC Earth’te yayınlacak.

Tanzanya’nın dünyaca ünlü Milli Parkını konu alan Serengeti belgeseli, John Boyega’nın eşsiz anlatımıyla birbirinden renkli savan hayvanlarının zorlu hikayelerini cesur ve yeni bir biçimle ekranlara taşıyor. İleri ve çığır açıcı teknikler kullanılanılarak filme alınan bu belgesel dizisi, vahşi yaşamı son derece yakından ve detaylı şekilde aktarıyor. Aşk ve kayıp, kıskançlık ve rekabet, trajedi ve zafer bu efsanevi toprakların kalbinde dramatik bir şekilde ortaya çıkıyor.

Belgesel, aile bağlarını ve ilişkileri anlatırken geleneksel hayatta kalma öyküsünü bir adım öteye taşıyor. Serengeti’deki zengin biyolojik çeşitlilik sayesinde, açlık ve kuraklık bir sorun değil. Ancak ilişkiler söz konusu olduğunda bir dizi beklenmedik olay aileleri birbirlerine karşı getiriyor.

Serengeti’nin Birbirinden Farklı ve Vahşi Aileleri

Kendini dört yavruya adamış cesur bir aslan olan Kali, kabile dışı çocuk yaparak aile hayatının altın kurallarını bozar. Yavruları eve getirmeye çalıştığında ise ihaneti ortaya çıkar ve sürgüne zorlanır. Genç bir sırtlan olan Zalika, bazı sahtekar aslanların korkunç saldırısında annesini kaybeder ve ailesinin liderliğini üstlenmelidir. Belgesel serisi, Serengeti’nin daha önce görülmemiş ve bozulmamış en ücra köşelerini ekranlara taşıyor. Savan hayvanlarının vahşi doğayla harmanlanan eğlenceli ve dokunaklı aile yaşamları, ortaya seyrine doyum olmaz görüntüler çıkarıyor. Her bir karakterin dünyaları alt üst olurken verdikleri mücadele, tüm duyguları harekete geçiriyor.

Sadece en güçlülerin hayatta kaldığını ve annelerin ise en güçlüsü olduğunu tekrar hatırlatan Serengeti’nin, birinci sezonun ilk bölümü 3 Ekim Perşembe Günü saat 22:00’de BBC Earth’te yayınlacak. Belgeselin diğer bölümleri Türkiye’de Digiturk, Tivibu ve D-Smart platformlarından BBC Earth’de izlenebiliyor.