Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: İhanetin Bedeli

Ara 19, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: İhanetin Bedeli

Bir Haftalık bir ara verdik en baştan özürlerimizi iletiyoruz. İzzet'in yakalanması herkesi başka türlü etkiledi. Tipi Ateş onu nasıl satmış onu merak ediyor. Boran malları ve parası nerede onu merak ediyor. İzzet ise bu işten uzlaşarak kurtulma peşinde. Fuat’ı öldürün size konuşurum diyor. Tipi'nin canına minnet ağasını satan adamı öldürmek. Zaten tipiye adam öldürmek olsun da kim olursa olsun. İzzet tam anlamı ile hala gider yak ortalığı karıştıran yaşlı teyzeler gibiydi. Çelik yelek gibi üzerinde talim yapılması ayrı bir olaydı. Neymiş yelek kaç kurşun geçiriyormuş. Zavallı Boran pompalı ile deneyecekti ama yetişemedi. İzzet ağa da hakkın rahmetine kavuştu. Emeklerine yüreğine sağlık Nizam Namidar.

Ya bu Özlem ve abisinin olayı gerçekten çok baydı. Şimdi gitti dövdü kız kardeşini. Sabah bu kız işe gidecek Alparslan onu görecek diye düşünmedin mi Cengiz. Sen ne cesaret ile Tuncay’ın sözüne güvenip Alparslan’ı karşına alıyorsun şaşkınım. Bak şimdi ne oldu kahvede ki herkes öldü sen kaldın. Kaldın da seni kim kurtaracak Alparslan’ın elinden. Hem Özlem’i dövdün. Hem de Alparslan’a ihanet ettin artık bittin sen Cengiz hiç şansın yok.

Ah enişte vah enişte ne olacak bu işin sonu enişte. Bu enişte karakterini çok sevdiğimi herkes bilir. Ayrı bir sempatim var bu karaktere. İşte bu yüzden olsa gerek ilk ihanet sahnesinden beri hiç inanmadım bunun gerçekliğine. Mutlaka dedim bir açıklaması vardır. Cemre’nin oyunudur bu. Ateşi kaybedince elinde oyuncağı alınmış çocuk gibi kaldı. Başka bir şekilde eniştede denedi şansını dedim hep. Her zamanda yazdım bunu. Fahri babayı bile çileden çıkardın enişte. Adam artık dayanamadı vurdu kafana kabza ile ilgili bayılttı seni. Ah be can cazım enişten senin bu hallerine üzülüyoruz. Tüm bu işlerin kahvaltı masasında konuşulması karar verilmesi. Hayriye hanımın İlyas’ın Özgürden ayrıldım demesi ile rahatlaması. Alsın bacısını gitsin demesi hepsi trajıkomikti.

Nihayet Meltem bir şekilde ortaya çıktı. Deşifre oldu, ama bakalım bunun sonuçları ne olacak. Zaten kız Alparslan’a aşık muhtemelen onu kurtarmak isterken ölür. Kendini onun için feda eder. Bu işte Özlem ne arada ben onu çok merak ediyorum. Özlem gerçekten de Alparslan’ın görmek istediği gibi birisimi. Yani Mevlana ne demiş “ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol“ Şimdi sen hangi taraftasın Özlem. İnşallah iyi taraftasındır. Çünkü bu artık Alparslan’ın hakkı. Oda mutlu olmalı aile kurmalı. İnşallah sen de hain değilsindir. Bazen neden bilmem çok tatlı ve cana yakınsın. Bazen de gözlerinde bin bir şüphe gizem okuyorum. Haydi bakalım hayırlısı. Gerçi babaannen beğendi Özlem’i onayladı bakışları ile ama neyse göreceğiz bakalım ne olacak.

En sevdiğim bölüme geldik. Şahin ağa yine aldı sazı eline. Dertli dertli vurdu sazın teline. Amma velakin yarım bıraktın be Şahin ağam. Bu akşam bizi sensiz ve kıssadan hisselerinden mahrum bıraktın. Telefi edersin inşallah.

Ya Cemre hanım sen kiminle dans ediyorsun sen kalktın Tuncay ile anlaşma yaptın. Şimdi başına neler gelecek bilemem. İlyas Özgür’e söz verdi ölmeyeceksin. Ama artık senin de bazı şeyleri itiraf etme vaktin geldi sanırım. Sen de bir zahmet anlat artık eniştenin ihanet etmediğini Hatice’ye hepsi benim oyunumdu de. Zaten Eniştenin vurulma sahnesinin gerçek olmadığı çok belli idi. Sıkı Edho takipçileri bu anlamışlardır hemen. Şimdi mesele Hatice’nin onu affetmesinde. Onlar da artık eski huzuruna kavuşsun . Ama şu Özgür gerçekten ablasını alıp gitsin gelmesin bir daha. Enişte ve Hatice mutlu yuvalarına geri dönsünler eski huzurlarına artık baydı yoksa bu mevzu artık. Hem enişte gerçekten öldürülse bu kadar yüzeysel olmaz duygusala bağlanırdı onun vurulma sahnesi.

Sevgili Emir Çiçek (Tuncay bey) sen polis karakteri oynama bence. Her seferinde kötü polis oluyorsun ve açığa çıkıyorsun. Poyraz Karayel'de olduğu gibi. Kısa süreliğine olsa da diziye renk kattınız emeklerinize sağlık.

Hızır reis ve İlyas’ın her zaman olduğu gibi mutfakta gizli plan yapma sahneleri çok güzeldi. Özellikle İlyas’ın abisine emekli olmuş bari beni yeme demesi yüzündeki o hınzır ifade çok güzel başarılı sahne idi tebrikler. Alparslan artık Hızır amcasına söz verdi her şeyi açıkça anlatacak. Reis az çok bilse de detayları öğrendiğinde yine ona kızacaktır. Ama anlattığı için tepkisi fazla olmaz sanki. Ama İlyas fena olabilir. Haftaya yeni bölümde yine bayağı aksiyon olacağa benziyor. Ben kaçırmayın derim. Çünkü sonra pişman olursunuz demedi demeyin .Ne diyelim şimdilik bu kadar iki karaktere öldü veda ettik yeni katılacak olanlar ile tanışmaya hazırız. O zamana kadar kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.