Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Sultan Ana Yeniden Çukur'da

Ara 18, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Dizi Sultan Ana Yeniden Çukur'da

İnanın ilk sahneler gerçek olsa sanki daha çok ilgi çeker dizi. Standart bir şekilde her hafta olan olaylar içimizi baydı. Şimdi diyeceksiniz ki izleme yazma o zaman Ama o zaman olmuyor dizi güzel giderken izle yaz yorumla. Kötü giderken izleme yazma yorumlama. Olmaz bu haksızlık olur önyargı olur. Haksız eleştiri olur. Her ne kadar rutine bağlamış olsa da biz dizimize sahip çıkarız. Sonuna kadar izler yorumlarız. Şimdi neden bunları yazma gereği duydun derseniz ben de haksız bir kaç mesaj aldım o yüzden. Okuyan takip eden üzerine alır. Öyle ya da böyle eleştirilere açığız herkese saygımız sonsuz. Şimdi gelelim yorumlara.

Valla Bir an acaba dizi böyle devam etse ne olur diye düşündüm. Medet Kemal Metin Cumali ölseler ne olurdu. Valla tatsız giden dizi dibe vururdu. Çeto ve Mahzun da yok zaten. Ne olacak o zaman izlenmeye gerek bir şey kalmayacaktı olay olmayacaktı. Neyse ki en başından rüya olduğu belli idi zaten çok şükür.

Şimdi İdris baba özlediğimiz haline geri döndü diyeceğim o zamanda sen de ne kafayı yedin psikopata bağladın dersiniz. Ama zaten bu dizileri yorumlarken biraz anormal düşüncelere sahip olmak gerekiyor. En azından izleyip yorumlarken. Sonra normal hayatımda değil tabii ki. Sultan anamız da eski sağlığına eski otoriter haline geri döndü. Selim’i karşısına alıp o eski günlerinde ki gibi racon kesmesi on numara olmuş. Çok güzeldi bence o sahne. Eskisi gibi ana oğul olmaları Selim’i affetmesi. Yeniden mahalleye giderek gezmesi evini uzaktan olsa da izlemesi çok güzel sahneler idi bence. Ama sanki Sultan çok çabuk iyi oldu tek sahnede iyi oldu her şey düzene girdi. Gerçi iyi olması çok güzel ama inşallah bundan sonra da güzel olur.

Bu zavallı Saadet ve bebeği artık kurtulsun bu zulümden. Hem bebeğe yazık hem anasına hem babasına. Vartolu bu yüzden deliriyor. Eğer sevdiği kadın oğlu yanında olsa kim tutabilir ki onu. Bak o zaman görün siz Vartoluyu. Ne Çeto kalır ne Mahzun. İşte Saadetin kurtulduğu gün kara kuzuların bittiği gündür. Ama ben Meliha karakterinin hala bu kara kuzular ile ilgisi var diye düşünüyorum. Neden bilemiyorum ama var bir bağlantı sanki. Ayrıca bu Çeto ve Mahzun Cumali ile de hapishaneden bir tanışıkları var ama ne nasıl onu öğrenmek istiyorum meraktayım. Ayrıca bu Meliha hanımı kim kurtarmış bunca sene kim bakmış orası da ayrı muamma. Şimdi acaba bunu kim yada kimler yaptı bakalım göreceğiz detayları öğreneceğiz.

Şu Medet süper karakter kirliniz var mı dedi dedi tam temizlik yaptı. Vartolu'nun telefonunu makinadan çıkardı gitti sıfır aldı aynı model yerine koydu. Ve tüm bunları Vartolu anlamaz zannetti. İnsan kendi telefonunu anlamaz mı bu başka telefon demez mi hiç. Senin karşında ki adam Vartolu Sadettin (Salih ). Sen kimi kandırmaya çalışıyorsun. Ama tabii ki burada amaç reklam Lifebox reklamı. Valla ben de kullanıyorum tavsiye de ederim diyerek bende ufak çaplı bir reklam yapayım bari..

Bu Ayşe fena cesaretli. Tam bir Koçovalı kadını. Yürek yemiş derler ya. O yüreği kasa kasa yemiş bitirmiş. Çetonun karşından aslanlar gibi konuşuyor her zaman. Ne zaman bir araya gelseler Ayşe onun canını okuyor. İşte tam da bu yüzden Çeto ona aşık oluyor bence. Belki şu anda kendisi de farkında değil amma ve lakin Çetonun sonu bu Ayşe’nin elinden olabilir.

Oh be nihayet artık Yamaç da biliyor Saadetin yaşadığını. Onlara Salih’in oyun oynadığını. En azından artık birlikte hareket ederler. Selim de katılıyor artık aralarına. Bakalım Cumali onu nasıl affedecek. Artık dört kardeş bir arada olacak. Aralarına kimsenin girmesi mümkün değil. Koçavalı kardeşler bir arada önünüzde engel duramaz artık bence.

Ama ben size söylemiştim bu adamda bir terslik var demiştim. Bu adam hainlik yapar ihanet eder demiştim. Hatta aslında ölen Veysel bu karaktersiz onun yerine geçti diye yazmıştım. Bakın nasıl da kara kuzuların yanında aldı yerini. Tamam belki ilk anda ihanet etmeyecekti ama kanı bozuk bunun. İhanet etmeden duramaz. Daha doğrusu paranın geleceği yere adam satmadan duramaz. Aslında bu karakter daha doğrusu karaktersiz insanlar için denecek yazacak daha farklı kelimeler varda. İşte biz maalesef buradan yazamıyoruz.

Ve Selim – Cumali kardeşler karşılaşma sahnesi tam bölüm sonuna yakışan sahne olmuş. Şimdi doğal olarak yeni bölümü merak edeceğiz. İki kardeş nasıl barışacak. Cumali Selimi hemen affedecek mi. Pek sanmam önce iyi bir dayak atar. Sonra sarılıp ağlar. Ama affeder zor olsa da zaman alsa da affeder. Bak şimdi yeni bölümü merak ettim. Hem de son haftalarda etmediğim kadar merak ettim. Bari hemen fragman çıksa. Oradan bir şeyler anlamaya çalışsak. Ne yapalım o zamana kadar yapacak bir şey yok elimizden gelen. Bekleyeceğiz izleyip göreceğiz. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.