Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hızır Reis geri dönecek mi?

Kas 28, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hızır Reis geri dönecek mi?

Bir Zamanlar Ortağı Yakan Ateş Bir Su Damlası İle Söndü

İlk sahneler hiç içime sinmedi şahsen. O Ateş haininden ben bile hırsımı almak isterdim. Bir tane de ben çakmak isterdim. Keşke şöyle karşısında olsaydım da neyse artık yazmayım daha fazlasını da. Ama olmadı böyle hemen alınması. Sen gir Davut bey ve diğerlerini öldür, ki bizim bilmediğimiz kim bilir kaç kişi daha vardır. Ama İtirafçı olacağım de kurtul çok saçma. Gerçi bunlar gerçekten yok mu maalesef var. Adam yapmadığını bırakmıyor. İtirafçı oluyor bir estetik yeni bir kimlik yepyeni bir hayat. Oh vallahi adam masumların sırtından geçiniyor. Onların paraları ile gününü gün ediyor.

Ama Ateş son dakikaya kadar ortalığı karıştırmaya devam etti. Hiç vaz geçmedi helal olsun adama. Son kozunu kullandı gitti Alparslan ferin devlet ile çalıyor deyiverdi. Neyse ki iftira atıyor gibi bir hava oldu.

Şimdi bu fedailer böyle esiyor gürlüyor ortalığı toparlıyor. Amma velakin nereye kadar bu iyilik meleği gibi davranmaları bakalım.

Bu Özlemi çok sevdim Alparslan ile çok yakışıyorlar. Ama bir masum bir yırtıcı bir panter.Bir bakıyorsunuz dünya tatlısı, bir anda tehditkar bir havaya bürünen bir dişi. Özlem her şeyi bildiğini Cemre’ye söyledi . Düşman oldular anında . Hatice’de geldi tuz biber ekti. Çakırbeyli kadını olarak tavrını koydu ortaya. Ama sonuç alamadı. Cemre ve Özlem arasında geçen diyaloglardan bir şeyler anlaması gerekli idi diye düşünüyorum. Ama zaten Zafer yapacağını yaptı bu konuda . Gitti en olmayacak kişiye Fidan’a söyleyiverdi sazan gibi. Şimdi onun çenesi de pek durur zaten maşallah. Neyse ki ilk önce geldi Hurşit’e söyledi. Göreceğiz bakalım bu iş tam anlamı ile ne zaman patlayacak. Gözünü seveyim enişte kurtar kendini sana bir şey olmasın seni seviyoruz. Aman zaten ne olacaksa olsun. Ben zaten enişte karakterini çok seviyorum bunu bilen bilir. Hatice ile aralarının düzelmesini istiyorum. Zaten bence hiçbir şey de olmadı onların arasında . Bu sinsi Cemre eniştenin sarhoş olmasından faydalanıp öyle olduğunu sanmasını istedi.

Ben bu Şahin ağanın sohbetlerini çok seviyorum. O kiminle sohbet etse kiminle dertleşse feyz almak lazım. Her sohbetinde bir ders çıkarıyor insan bence. Bu kez de Köroğlu hikayesini dinledik. Köroğlu – Körün oğlu aralarında çok ince bir nüans olsa da . Detaylara bakınca çok şey anlatıyor bizlere. En azından İlyas’ta rahatladı Şahin ağayı dinleyince.

Ah be Ateş sen bu mosat için çalıştın da ne oldu. Bak ne oldu sonucunda canından oldun be. Kimse karışamazdı sana laf söyleyemezdi. Senden güçlüsü yoktu. Her şeyden önemlisi senin ağan vardı. O senin için canını verirdi. Senin hain olduğunu ilk o anladı ölmek istedi zaten. Ah be ateş yapmasaydın keşke. Altı kişinin silahı ile öldün. Hele Boran pompalı ile gelmiş. Hepsi de içinde kurşun kalmaya dek sıktılar. Arkandan dua edende vardır bedduada Ne diyelim Allah affetsin Ateş seni.
Depolar da boşaltıldı. Tuncay sıfıra sıfır kalacak yeni bölümde. Artık itirafçısı da yok elinde. Ama Murat ona dedi bugün olmaz ,ise yarın devlet sana dur der yaptığın yanına kar kalmaz dedi. Bakalım senin ömrün ne kadar olacak Tuncay bey hayırlısı diyelim.

Şimdi yeni bölüm de neler olacak. Artık Hızır reis geri dönecek mi. Enişte ve Hatice ne olacak. Sinci Cemre’den ne zaman kurtulacağız. Meltem Alparslan’a olan aşkını görevinden ön planda mı tutacak yoksa işine sadık kalacak mı. İzleyip göreceğiz . O zaman yeni bölüm yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın