Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Gazoz İçin Teşekkürler Lütfen Aliçom

Kas 13, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Gazoz İçin Teşekkürler Lütfen Aliçom …

Yamaç Koçovalı arada delirmesen çok iyi adamsın be . Son birkaç bölümde ki o agresif deli tavırların can sıkıcı olmaya başladı sanki. O çocukça hareketler garip konuşma tarzın senin gibi bir adama yakışmıyor bence. Neyse ki bu bölüm fazla uzun değildi bu sahnelerin . Eski benliğini buluyorsun tekrar geri geliyor eski Yamaç sanırım. Gelsin lütfen yoksa bizlerde ekran başın da senin gibi delireceğiz.

İlk önce Meliha hanımdan bahsetmek istiyorum ben. Bizler koskoca bir sezon boyunca onu bekledik merak ettik . Kah üzüldük onun için kah hak etmiş dedik terk edilmeyi . Sonuçta evli bir adamdı karşısında ki çocukları vardı. Aykırı bir ilişki idi. Ama bizler izleyiciler yufka yürekli olduğumuz için acıdık ona. Ama hep merak ile bekledik. Sonuç ne oldu hayal kırıklığı. Ben şahsen Şenay Gürler hanım efendiyi çok severim. Zaten sanatçımız ile ilgili değil bu hayal kırıklığı. Bizler dizdeki karaktere daha olgun bir hanım bekliyorduk. Sanki yaş olarak çok fazla genç olmuş İdris babanın karşısında. Biraz daha yaş olarak büyük birisi oynamalı idi bence. Sultan ana İdris babanın yaşlarına bakın. Birde Meliha hanımın anlatılan hikayeye göre yaş ortalaması aynı olması gerekmez miydi sizce de . Sanatçımıza sonsuz saygılarımızı iletirken onunda emeğine yüreğine sağlık diyoruz.

Meliha hanım ve Selim hangi ara bu kadar samimi oldular . Ne ara bu kadar içli dışlı olup evine gidip gelmeye başladın Selim. Kendi ailene sahip çıksana biraz. Git karına kızına anne babana affettir kendini. Tamam baban ve emmi ile aran artık zaten iyiye gitmeye başladı. Ama ben eski ortamı çok özledim. Geçen sezon yazmak yorumlamak çok güzeldi . Ama şu anda yazarken kelimeler kifayetsiz kalıyor tıkanıyor yazacak kelime bulamıyor cümle kuramıyorum bazen.

Ama ne diyelim sayın senaristimiz izleyicisini damardan girerek vurmasını çok iyi biliyor. Tam aile bir araya gelip toplanmaya başladığı anda verdiğiniz o şarkı neydi öyle yıktınız geçirdiniz hepimizi ekran başında. Torunlarını gelinlerini bir arada gören Sultan ilk tepkisini verdi . Elinde ki üzüm tanelerini onlar ile paylaştı. Aile bir araya toplansın çok istiyorum. Yine koskocaman bir aile olsun istiyorum artık yeter bu kadar ayrı kalmaları Koçavalılar bir arada olmalı. Ama Mekede artık onlara katılmalı .Evin önünde İdris babaya bakarken gözlerinde ki o ifade gerçekti. Meke içi yanarak kara kuzuların yanında iş yapıyor. Eli mahkum yapacak bir leyi yok. Yoksa o ihanet etmez . Hem de babasını öldürenlerin yanında asla olmaz. Ve Cumali babasını gizliden gizliye izlerken kahrolsa da ona olan sevgisi çok belli idi. Yamaç ve İdris babanın buluşmasında ise kelimeler yetersiz kalır anlatmaya. Hele hele de kurdukları rakı sofrasında Salih’inde gelmesi çok iyi olmuş. Gerçi İdris baba henüz Saadet ile beraber sanıyor onu. Saadet’in başına gelenleri bilmiyor. Torununu sordu durdu baba. Daha bebek doğmadan dede olmak bu demek ki. Güzel başlayan bir akşam güzel bitmeli idi oysa değil mi. Ama olmadı işte yine olmadı. Kafalarından aşağı kuzu kafası yağınca deliren çeto yapacağını yaptı. Şimdi mesele şurada Saadet için her şeyi yapabilecek olan Salih ne yapacak. Şimdi Saadet ile çocuğu ile onu tehdit edecekler. Bize bu uyuşturucuyu yap diyecekler. Nede olsa Salih bu konuda bir numara. Bulgarlar onun yaptığı malı beğenmişti. Ondan sonraki malı alıp gittiler para bile vermediler el koydular. Üstelik onlar racon kesti. Bu yüzden sıra Çeto ve Mahzuna geldi. Onlarda Salih’i ikna etmek için tehdit ediyorlar. Yapma Salih tamam aileni kurtar ama diğer tarafta babana kardeşlerine ihanet etme sakın . Etmezsin de zaten eminim. Baban torunu adı ne olacak değince nerede ise Kahraman diyecektin. Bunu söyleyebilen birisi tekrar ihanet etmez edemez . Ayrıca bence Saadet’i bu ufak bıçakçı kurtaracak. Belki de kendi ölümüne sebep olacak ama o yardım edecek Vartoluya . Bakın görürsünüz not alın demişti dersiniz. O adam acıyor üzülüyor Saadet için o yardım edecek. Ama yardım ettiği için ölecek.

Ben ne hayal ediyorum biliyor musunuz. Tüm kardeşler bir arda dördü de aynı evde hepsinin çocukları bir arda . Salih ve Yamacın çocukları olmuş. Cumali Yıldız ile evlenmiş. İdris baba ve Sultan anne herkes aynı sofrada yemek yiyorlar. Etrafta cıvıl cıvıl çocuk sesleri . Tabi ki Celasun ve Akşının bebekleri de olmuş. Ev bebek sesleri içinde . Herkes mutlu huzurlu inşallah o günleri göreceğiz dizide.

Bu Cumali’nin yeni adamı Veysel Vartolunun eski adamı tavşancı değil mi. Hep yazacağım bir türlü olmadı. O ölmedi mi ben en son mahalledekiler onu linç edecekti diye hatırlıyorum Yamaç son anda almıştı ellerinden . Sonra ne oldu da buraya geldi o. İnşallah buda bir tuzak değildir bizimkilere. Babanın yanında adamlar çoğalmaya başlar inşallah.

Sizi bilmem amma ve lakin ben bu diziyi izlerken hep gazoz içmek istiyorum. Aklımda olmasa da canım istiyor Aliçoyu izlerken. Zaten artık alıyorum yanıma dizi başlamadan . Aliço sahnelerinde yudumluyorum onunla beraber bende gazozumu. Bu gazoz tadını bize yaşattığın teşekkürler lütfen Aliçom.
Evet Cumali birader yine esti gürledi . Baktı Yamaçtan hayır yok kendisine. Kendi ekibini kurdu adam. Veysel ve adamlarından tabi ki. İnşallah bu Veysel doru adamdır bakalım izleyip göreceğiz. Cumali’nin çukuru geri alması lazım. Yoksa yaptıklarından dolayı babası onu affetmezmiş. Ancak Çukuru alıca çıkıp karşısına af dileyip elini öpecekmiş. Haydi bakalım hayırlısı inşallah olur Cumali bey biraderim. Ama bunu maalesef haftaya göreceğiz tabi ki ilerleyen bölümlerde . O yüzden şimdilik yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın diyorum.