Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Seni Benden Başka Seven Yok Hızır Reis

Kas 09, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Gözden Uzak Gönülden Irak Seni Benden Başka Seven Yok Hızır Reis

İlyas reis ve tayfası iş başında. Yeni elemanlar çok hızlı çıktılar. İlyas ne derse o oluyor. İlyas reiste onlara gerekirse ölün ama hasmınızdan önce ölün emrini verdi. Bakalım İlyas reisin açtığı savaş ne kadar nereye gider sonuçları ne olur. Bence bu bölümde kapanmış gibi gözükse de bu daha birkaç bölüm gider.
Bu Cengiz kendi kendinin başını belaya sokacak. Gitti Erdal’ın önüne attı 100 bin TL . Ama hiçbir şeyi yokken beş parası yokken hem de. Erdal buna inanır mı bilemedim. İnanır ise bu nereye kadar gider. Yada Cengiz onlara ihanet etmeden yani Alparslan’a ne kadar sürer bilemiyorum. Ama zannımca çok uzun süre gitmez.
İki kadın bir adam aşk çekilir aradan demişti Yıldız Tilbe. Ama şimdi Alparslan ve Özlem aşkı bence dolu dizgin çok ama çok güzel olacak. Zaten malum Meltem ne sana nede ailene hiç uymuyor bence. Bunu daha dizimize ilk katıldığın gün yazmıştım. Neden bilmem soğuk donuk kaldın Alparslan’ın yanında . Ama Özlem o başka neden bilmiyorum kanım kaynadı ona. Bakın Hızır reisin bile hemen kanı kaynadı benim mi kaynamasın . Ama en nemlisi seni Alparslan sevdi gözlerinin içi gülüyor Özlem kıymetini bil. Ama sen tam bir şeytansın Meltem. Sen o kıyafeti giy oda servisini çağır ve ne tesadüftür ki oda servisi yapan Özlem olsun. Ah biz kadınlar ne kadar da acımasız olabiliyoruz. Bu Meltem Alparslan’a aşık olmuş ve Özlem’i uzaklaştırmaya çalışıyor. Alparslan Özlem’e Özlem Alparslan’a aşık güzel. Ama Meltem’de Alparslan’a aşık ne olacak. Oldu mu sana aşk üçgeni. Ben merak ile bekliyorum bu üçgenin sonucunun açılımını. Haydi hayırlısı bakalım. Ama bu işi Alparslan çözer meraklanmayın siz.

Şimdi bir ilişki bu kadar kolay mı biter. Kolay bitiyor ise arada sevgi var mıdır. Bence yoktur. Bu işin bitmesinde hatalı taraf kim Cemre. Neden demeyin sakın acele karar verdi . Keşke biraz sorsa idin araştırsaydın. Tamam sende sordun Cemre . Ama bunu o şekilde değil karşında ki adama göre hareket ederek sormalıydın. Diyeceksiniz ki Ateş çok mu matah bir adam asla değil. Ama adam zaten psikopat . Ne yapacağı belli değil. Zavallı Cemre ne bilsin bunu attı tuttu. Tamam Ateş ve Cemre’de ayrıldı. Ama Cemre var ya Cemre işte bu az önce yazdığım şeytan hatunlardan zannımca. Enişte ne kadar sarhoş olursa olsun Hatice’ye ihanet etmez. Bence bu mümkün değil. Cemre zan altında bırakıyor bence onu. Dosdoğru bir adam buldun hazır karısı ile de kavga ettiler ayrılırlar adam bana kalır dedi bence. Başka türlüsü mümkün değil . Enişte bu ya hepimizin tanıdığı bildiği ki kendi adıma söylüyorum bu dizide tek sadık adam varsa oda eniştedir. Saygılar Hakan Karsak emeğinize yüreğinize sağlık. Bak kendine dikkat et bu yılan kadından uzak dur aklını başına topla hem de hemen.

Tamam anladık bu dizi mafya dizisi . Hatta bazen ara ara sık sık derin devlet işleri de oluyor. Ama arkadaş her ne olursa olsun iki kişi sayısının bile belli olmadığı mekana dalmak ne demek. Birde Tefo telefonda iki dallama demez mi Alparslan ve Faruk için . Boran reis cengaver diyor o başka. Ama İlyas ve Alparslan karşılaşması hiç hoş olmadı. İlyas reis raconu açıkladı bir daha karşıma çıkma ilk kurşunu sana sıkarım. Yok yok merak etmeyin onlar amca –yeğen barışırlar. Birbirlerine sıkacak değiller .Sadece heyecan katıyor senarist arkadaşlar. Ama heyecan katalım derken birde sakın Ünal beyi öldürmeyin. Yeter ama zaten tadı fazlası ile kaçtı dizinin. Birde Ünal bey gitmesin değil mi. Dizi başladığından beri ölenleri yurt dışına göreve gidenleri hain olarak ölenleri bir tek tek hesaplamaya hatırlamaya kalksak bir bölüm yorumu yazmış kadar oluruz. Üstelik bunlar arasında çok sevile karakterler vardı en son örnek Fikret. Neden ayrıldın neden bizi bıraktın anlamasak ta emeklerinize sağlık hepinizin. Amma velakin Ünal bey olmaz. Hızır ile çekişmelerin İlyas ile dikleşmelerin. Alparslan’a baba şefkatin olmazsa olmaz . Zaten bakın sizlerde farkındasınız artık kilitleniyor yorumlar yazmak istediğim şeyleri yazamıyorum çünkü konular kilitlendi bizim kelimelerimiz değil. Bu bölüm en renkli olay eniştenin çapkınlığı ve amca-yeğen kapışması. Diğer konular her haftanın tekrarı başka bir şey yok. Zaten bölüm başlarken ofsayt ile başladı. Bilmem kaç gün gibi klasik yazıyı ekranda gördüğüm an bölümü izlemesem mi diye düşünmedim değil. Ama tabi ki duramadım izledim . Sonuçta seviyorum bu diziyi de oyuncularımızı da saygılar hepinize. Ama Hızır reisin hastaneden çıkma aşamasını görüp izlemek isterdi izleyici. Şahin ağanın onun nasıl yoldaşı olduğunu görmek isterdik. Hayriye ananı evladının başında nasıl beklediğini görmek isterdik.

Ama en çok neyi isterdim ben biliyor musunuz. Yazımın başlığından belki tahmin edenler olmuştur. Hızır reisin başına bunca şey gelmişken. Sözde olsa da temsili bir telefon dahi olsa Meryem’in aramasını ama tehlikeli olduğu için gelmesine izin verilmediğini görmek isterdim. Haydi karısından vazgeçtim oğlu Ömer’in aramasını gelmesini beklerdim. Bu kadar ölümden dönen babasını görmeye gelmez mi insan hiç. Küçük nüanslar vardır. İzleyici alır götürür büyüler o küçük nüans yüzünden o izleyici için dizi vazgeçilmez olur. Ama yine çok bir nüans yüzünde de bir daha izlenmez olur. Siz bunca sezon sizi siz yapan diziyi zirveye taşıyan oyuncuları bir daha isimlerin dahi geçirmeyerek diziye devam ettiniz. Ama bari bu olayda küçücükte olsa bir hatırlama olsa idi. Zavallı eniştenin üç çocuğu vardı şu an bir tane bile olmadığı gibi. Hızır reisin diğer oğlu Yunus Selim’in bir daha adı anılmadığı gibi. Neyse izleyici bu olaylara takılı kalsa da takdir sizin desek te . Reytingler işin aslını açıklayıp gösteriyor. Bizlere sadece buradan yazmak kalıyor. Sürçü lisan ettiysek affola diyelim . Ve yazımızı burada noktalar iken de diyoruz ki yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.