Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Tüm karakterler tek tek ölmeye başladı

Eki 24, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Tüm karakterler tek tek ölmeye başladı

İstihbarat başkanının evinde öldürülmesi ne demek. Davut beyin evinde öldürülmesi çok saçma olmadı mı sizce de? Bu kadar kolay olmaz değil mi bu olay. Olay ya basit görülerek işlendi ya da önemsenmedi. Çözemediğim bir belirsizlik oluştu kafamda. Davut beyin ölümü bence çok soru işaretleri bıraktı geride. Neden derseniz sanki bir şekilde bir yerlere göndermeler yaparak gitti Davut bey. Yoksa her babayiğidin harcı değil o şekilde o eve girip hem o kademedeki bir adamı hem korumaları öldürmek. Geride tüm kamera kayıtları silerek çekip gitmek. Tabii bunlar derin devlet işleri maalesef bizim aklımız ermez. Zaten o kadar çok anlasaydık ya o işlerin içinde olurduk. Ya da çok şey bildiğimiz için şu an bu yazıyı yazamıyor olurduk. Ama ben gene de bu derin devlet işlerinden çok bahsetmeden bu konuyu kapatayım ne olur ne olmaz değil mi. Biz dizimizin yorumunu yapalım.

Alparslan ve Hızır Ali için çok üzüldüm. Ama sanki Alparslan daha inandırıcı idi. Hızır Ali’nin gözlerinde o dayısını kaybeden birinin ifadesini göremedim. Alparslan’ın ise gözyaşları bile gerçekçi idi sanki. Zaten Meryem çıktıktan sonra tadı kalmadı. Şimdi Davut bey damat Fikret öldü. Daha kaç kişiyi öldürecek bu hain Ateş. Buna daha ne kadar müsaade edeceksiniz. Evet daha önce de hain çıktı içlerinden ama bu kadar ileri gidip içlerinden kimseyi öldürmeyi başaramamıştı. Neden bu kadar ölümler. Bu Ateş neyin intikamını alıyor. Hatırlarsanız geçen hafta Ateş İzzet ile konuşurken.,Tüm bunları neden yaptığımı sen çok iyi biliyorsun demişti. Sebep ne Ateş. Sen bunca yıl beraber olduğun seni içlerinden birisi olarak kabul eden bu insanlara. Ben dahi ekran başındaki herkes seni çok seviyordu. Tipi ile o tatlı çekişmeleriniz, çok güzeldi. İlk iki bölüm hiç inanmak ,istemedim bu duruma. Hatta yok canım reisle ikinin kurduğu tuzak bu diye bile düşündüm. Amma velakin çok hayal kırıklığına uğradım.

Evet artık yeni bir Özlem kızımız ve Alparslan’ın yeni bir aşkı var. Özlem kızımıza bakarken gözlerinde o ışıltı var bence. Sizce de yok mu. Ama bu kızın abisi başa bela olur söyleyeyim ben size. Adam resmen Alparslan diye kız kardeşini satacak nerede ise diyeceğim çok ayıp olacak amma velakin aynen öyle. Birde rahat hareketler. Ama kızcağız dedi abimi işe alma dedi. Durun bakalım neler olacak bu konuda ilerleyen bölümlerde.

Ah be Emine hanım ah be canım sen ne acılar çektin. Her şeye göğüs gerdin . Sen bu adamı tam 20 yıl bekledin. Aşkından vazgeçmedin. Başka kimseye gönül vermedin. Onunla olmak için ölümü göze aldın. Kardeşinin ve diğerlerinin karşısına dikildin. Ama sonuç hain birisi yüzünden sinsice kurulan bir pusuda sevdiğini kaybetmek. Davut beye ayrı Fikret’e ayrı sana apayrı üzüldüm. Keşke ikisi de kalsa idi dizide yazık oldu her iki karaktere de. Sayın Erdal Küçükkömürcü ve Ali Atilla Şendil emeklerinize yüreğinize sağlık . Bu güne kadar ikinizde diziye apayrı tatlar kattınız samimi ve usta oyunculuğunuz için çok teşekkürler. Sen ne cesaret ile Hızır reise gönderdin o videoyu Muziciğim . Hiç mi düşünmedin sen bu işin sonunu acaba.

Olmadı bu gerçekten olmadı sayın senaristim. Sanırım sizler hepiniz bir oldunuz sezon bitmeden diziyi bitirme kararı verdiniz. Tek tek tüm karakterler ölmeye başladığına göre. Ama geçen haftada dediğim gibi siz yakında Hızır reisi de öldürürsünüz. Sanki reis gidecek yerine Alparslan gelecek. Onu ön plana almaya başladılar. Artık reis geri planda .İnşallah bu şekilde olmaz. Biliyorsunuz daha önce başka dizi aynı yapımcı yine Oktay Kaynarca başrol idi. Ama ölerek diziden çıkarıldı. İnşallah aynısı olmaz. Şimdi sadece heyecan katmak için mi vuruldu son sahnede yoksa ayrıldı mı sayın Kaynarca. Ben şahsen inanmak istemiyorum ayrıldığına. Ama şu kadar yazıyorum. Eğer öldü ise diziden ayrıldı ise sizlerle Edho üzerine son yorumlarım olacak bu bölüm. Bundan sonra devam etmem bu dizi üzerine yorumlara. Artık bir şekilde izleyiciyi de dinleyin onların sesine kulak verin nedir Allah aşkına bu böyle .Her karakter ölüyor ayrılıyor. İnşallah yaralı olarak kurtulur .Ünal bey söyledi gerçi sen ikinci sıradakisin dedi sana ama sen dinlemedin. İnşallah tipi ağa gibi yelek giymişsindir. Neyse zaten sözü fazla uzatmaya gerek yok. Dediğim gibi inşallah yorumlara devam ederiz aksi bir olay oldu ise bu güne kadar bize ve şahsım adına dizi yorumlarıma göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür etmek kalacak bana. Lütfen ayrılma diziden Oktay Kaynarca. Kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.