Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Biz Daha Pes Etmedik

Eki 23, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Biz Daha Pes Etmedik

Haydi bakalım buyurun buradan yakın. Bu Celasun’un annesi de hepten kafayı yedi. Akşın zaten rahatsız kendi düğününde kurşun yemiş. Annesi kardeşi ölmüş. Tamam kadının da iki evladı birden öldü. İkisinin de dünyası karadı. Ama Celasun ne yapsın hanginiz ile uğraşsın. Hanginizin derdine derman olsun. Yazıktır etmeyin eylemeyin artık. Bizimde her bölüm ciğerimizi dağlamayın şu sahneler ile. Ayrıca kayınvalide gelin çekişmesi artık yeterince baydı bu sahnelerden vazgeçin lütfen.

Allah düşürmesin de bundan sonra ambulans ihtiyacım olursa bir durup düşünmek lazım. Demeyeceğim tabii ki içinden inenler bunlar olacaksa ben ufak bir şey bahane edip çağırayım hemen. Düşünsenize ambulansın kapısı bir açılıyor içinden Yamaç Vartolu Kemal Kemal Medet iniyor. Bu nasıl bir beşli arkadaş. Ah bir de o ambulansta Cumali olacaktı ki ben o ambulansı hayatta bırakmazdım. Ya da ambulansı bırakır Cumali’yi alırdım. İşin şakası bir yana içeri girmek için çok iyi plandı. Ama bunlar nasıl üzerlerini öle değişip içerde. Amma velakin onların kurduğu plan güzel işledi. Babası ile uyuyan çocuğu tüm planları alt üst etti. Tabi ki ne Yamaç ne Vartolu çocuk varken yapmazlar bu işi. Geldikleri gibi usulca çıktılar oradan.

Bakın demedi demeyin her mafyalı dizisinde içerde bir hain olur ya. He işte burada da o hain Ersoy. Adam pahalı saatler alıyor. Son model arabalara bakıyor. Öyle salağa falan yatıyor. Gerçi içlerinde en zeki o gibi görünüyor. Ama kader arkadaşlarına ihanet ederek en büyük aptallığı o yapıyor farkında değil. Çeto zaten biraz olsa da şüphelendi. Artık onun gözü Ersoy’un üzerinde .İlk hatasında affı olmadan ihanetinin cezasını ödeyecektir Ersoy.

Celasun ve Meke arasında ki bu gerginlik bu olaylar ne zaman bitecek. İkinizden birisi zarar görmeden bitirin artık bu düşmanlığı. Siz kardeşsiniz. Siz cansınız siz ailesiniz. Bakın siz böyle çekişirken Ersoy ve kara kuzular kazanıyor. Bakın elinizde avucunuzda ne varsa aldılar. Almaya da devam ediyorlar. Siz uğraşıyorsunuz ama ekmek parasını zor buluyorsunuz. Tamam sizin yaptığınız işler de zaten normal değil. Amma velakin bu hallere de düşmemeniz gerekirdi. Sizin yapmanız gereken tek şey eskisi gibi birlik beraberlik içerisinde yaşamanız. Başka kurtuluş şansınız yok sizin. Bu baş başa dövüş sahnesi siz de tanıdık gelmedi mi. Meke Celasun’u hain zannettiği bölümlerde yine aynı sahneler olmuştu. Yamaç gelip ayırmıştı sizi. Biraz duygusal sahne olmuş bu kez. Babasını kardeşlerini görmesi. Diğer tarafta annesi ve karısı . O da çok acı çekiyor. Bu acıların sonu gelmeli artık. Çukur eskisi gibi olmalı.

Ah be Aliçom senin ailen kim baban annen kim. Var bu senin ailende bir işler ama göreceğiz . Senin özellikle anneni merak ediyorum. Kesin sana çok güzel çorbalar yapan özellikle tarhana yapan birisi idi . Ama kim Meliha olmaz o zaman İdris baba az çok tahmin ederdi. Alıp sahiplenip yanında tutmaz ailesine evine sokmaz idi. Ama var sende ve ailende bir şeyler hadi bakalım izleyip göreceğiz anlayacağız nasıl olsa elbet. Yamaç onun gece rüyasında ki sayıklamalarını duydu bence bu işin peşini bırakmaz. Bulacak onun ailesini. Neden bu şekilde hasta olduğunu . Adam keskin nişancı iken ne hale gelmiş . Tüm bunların sebebini bilmek istiyoruz. Tek tek anlatın bizlere.

Şimdi bu kara kuzular o küçücük çocuğu kaçırmakla ne yaptıklarını sanıyorlar. Zaten ülkemizde o kadar çok çocuk kaçırma vakası varken . Bir de bu konu olmamış. Hoş bir örnek değil. Başka türlü halletmeleri gerekirdi bu konuyu. Tamam çocuk emniyette güzel bakılıyor .ama konu işlenmesi hiç etik olmamış.

Bu Medet ve Vartolu ne zaman rahat durmuşlar ki şimdi dursunlar zaten değil mi. Yine her zaman ki gibi durmadılar elbette. Ama Yamaçta durur mu anlar anlamaz peşlerinden gitti. Sonuçta oda abisi ama değil mi . Nasıl olsun da onu bıraksın. Kardeş demek can demek onun için gerekirse canını verebilmen demek. Canını ciğerini ona vermen demek. İşte bu geride kalan dört kardeş için bu olacak . Öyle bir sarılacaklar ki bir birlerine onların önünde kimseler duramayacak. Az kaldı bekleyin.
Aklıma gelmişken yazmadan geçemeyeceğim .Bizim poşetli delimiz futbol dâhimiz nerede iki haftadır çıkmıyor. O İdris babadan intikam almaya geldi onun peşinde. Kahraman’a açılan ateş sonucu oğlu ve karısı ölünce oda böyle olmuş. Ama çok zeki . Bence öyle bir şekilde çıkacak ki karşımıza hepimiz şok olacağız.

Bu bölüm aynı olay üzerinde döndü durdu olaylar. Öyle bir heyecanı aksiyonu aman aman al benisi yoktu maalesef. Bir Afganlar diye tutturdunuz iki haftadır ama neyse bakalım. Hepsi de kendi işlerini halletmek için bu garibim Yamaçtan bir şey istiyorlar. Eğer önümüzde ki haftada böyle Afgan muhabbeti dönmeye devam eder ise sürekli bayarsınız. Reytingler aşağılarda yerlerde olur. Sürekli aynı konu olmaz ki arkadaşım. Mesela nerde bu Meliha hanım kimsin sen çık artık ortaya. Selim neredesin İdris baba Sultan ana emmi neden çıkmadınız hiç. Asıl olaylar sizde. Neredesiniz bir silkelenin toparlanın artık haydi. Biz ekran başında eski çukuru izlemek istiyoruz. Baymaya başladı vasatlaştı konular.

Bu akşamın sonun da on numara olmuş diyeceğim tek sahne vardı. Oda tahmin edersiniz ki Cumali ve Çetonun karşılaşmaları. Cumali gidip onu kurtarıp kapısını açtığında ki o ifade süperdi. İkisinin de gözlerinde ifade izlenmeye görülmeye değerdi. Allah için tüm sanatçılarımızın oyunculukları on numara. Sadece konular bir tuhaflaştı. Ama Cumali sahnelerinde ne olduğunu çözmediğim bir fark var. Evet şahsen sanatçımız Necip Memili’yi çok severim. Onun rol aldığı dizileri yorumlamak ayrı bir zevk ama bu başka bir şey. Adam Cumali karakterini oynamamış yaşamış yaşıyor. Sanki o ekrandaki adam gerçekten Cumali. Mimikleri hareketleri gözlerinde ki o ifade. Nefret kin intikam Yıldız’ı görünce aşk. Hepsini ekran başın da bizlere yaşatan Necip beye sonsuz teşekkürler saygılar emeklerinize sağlık. Sizin nezdinizde tüm diğer oyuncularımız ekip ekran arkasında görev alan tüm ekip böyle bir dizi için teşekkürler. Cumali Çeto sahnesi diyorduk evet sizce sonuç ne olacak. Şimdi bunlar ne ara karşılaştılar. Birbirlerini nereden tanıyorlar bu kadar iyi. Benim hatırladığım kadarı ile yeni sezonda yüz yüze gelmediler. Evet kara kuzuları biliyor Cumali .Acaba ben mi kaçırdım arkadaşlar bu ikisinin daha önce sahnesi var mı idi. Hayır eğer yok ise bu eskiye dayanan olay ne merak ettim şahsen. Bir hafta böyle merakta kalacağız maalesef. Ama bundan sonra her şey yoluna girer merak etmeyin. Ne de olsa Yamaç kulaklıkları taktı artık kimsenin kurtuluşu yok. Bize düşen sessiz sakin bir köşede yeni bölümü beklemek. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.