Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hain nerede, içimizde

Eki 17, 2018

Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hain nerede, içimizde

Geçen haftada yazdım şimdide yazıyorum. Ah Ateş ah neden yaptın sen bunu bize. İnanın diziden ayrılan birkaç karaktere üzüldüm bu güne kadar. Mesela sondan başa gidelim Meryem –Vehbi - Civciv- Özer- Selim –Ahmet. Tüm bu karakterlere üzüldüm. Sana da üzüldüm Ateş. Ama dediğim gibi önceden de yazdım. Neden diziden bir karakter ayrılacağı zaman hain ilan edilerek ayrılıyor. Mesela Ateş, Tipi ağasını kurtarırken ölebilirdi. Kahraman olurdu. Neden herkes hain olmak zorunda. Ama bu Ateş’in hain olması için geçerli bir sebep mutlaka var o sebep ne ben onu merak ediyorum. Ona ne vaat ettiler yada ne ile tehdit ettiler meraktayım.
Hızır reis ve Hayriye sultanın ana- oğul sahnesi çok güzeldi. Bir an içimden keşke benim de anam böyle yanı başımda olsaydı da bende onun dizlerine yatıp uyusaydım keşke dedim. Neyse fazla duygusala bağlamadan diziye dönelim.

Bu tipi ve Tufan krizine sokar bizi demedi demeyin. Yıllar önce hapiste Tufan tipinin hayatını kurtarmış. Tipinin tüm siniri aksiliği bu yüzden. Şimdi oda Tufan’ın hayatını kurtardı ödeştiler. Artık dost oldular. Artık tipinin Ateş’ten sonra gelecek olan dostu arkadaşı belli oldu. Görürsünüz bundan sonra ikisi ayrılmaz ikili olacak.

Boran ağa ve İlyas süper ikili oldular. Bunlar beraber çok ama çok iyi işler başarırlar. Hatta sanki Hızır reisten bile fazla çıkıyor Boran. Aman sakın Hızır reiste mi uzaklaşıyor diziden . Ölecek misin yoksa reis. Sakın Kurtlar vadisinde bizi sensiz bıraktığın gibi yine bırakıp gitme lütfen. Zaten dizinin tadı kaçtı. Hepten soğutmayın bizleri ekrandan. Reisin sahnelerini biraz daha fazlalaştırın. Ama bu demek değil ki İlyas ve Boran ağa sahnelerinden sıkıldık. Tam tersi . Bu muhteşem ikilinin sahnelerini izlemeye doyamıyorum. Boran ağada Tekin’de dizide kelimenin tam anlamı ile cuk oturan karakterler oldu. Bu yüzden Boran ağalı sahnelere devam Hızır reis sahnelerinde tam gaz ileri diyoruz.

Şimdi sizce bu Meltem karakteri çok sırıtmadı mı . Bence olmadı. Bir an acaba diyorum Alparslan ile olurlar mı. Sonra bir bakıyorum kadının hayatı yalan . Olmaz bizim Alparslan’a yakışmaz . Çakırbeyli ailesine yakışmaz diyorum kendi kendime. Şimdi sizi duyar gibiyim. diyorsunuz ki daha ne olsun her türlü marifet var kızda. Keskin nişancı yakın koruma dövüş ustası. Amma velakin tüm bunların üzerine Yalanlar ustası. İçimize hiç sinmeyen fedailerden bir de . Bu fedailerden Davut beyde hoşlanmıyor. Demek ki bir şeyler var.Şimdi bu fedailer ne için çabalıyor. Gerçekten vatan için mi savaşıyor çarpışıyorlar. Yoksa başka işler mi var bu fedailerde. Biraz daha detay bekliyoruz fedailer konusunda.

Gelelim diğer konulara mesela bu akşam ansızın ortaya çıkan garson kızımız Özlem. Her ne hikmet ise tesadüfün daniskası derler buna adı Özlem.. Hayırdır ne iştir bu. Özlem diyerek aynı hayallere kapılarak bu kıza aşık mı olacaksın Alparslan yoksa. Bak hayaller ile yaşanmaz. Ölen ile de ölünmez. Toparlan artık kendine gel bence. Sevmekte sevilmekte senin en doğal hakkın. Ama bence yakıştınız bu kızımız ile sen bu Özlem kızımız ile daha güzel oldun sanki. Meltem olmadı sana Özlem iyidir iyi. İzleyici memnunluğu önemli sayın senaristim yönetmenim  Özlem iyidir iyi. Hayriye ana sana ne oldu sen bu bölümde yine kimseyi evlendirmeye kalkmadın. Tamam Meltem’i sorguya çektin ama o olması gerekendi. Hayırdır sana ne oldu yaşlandın mı?

Ah be İlyas sen kime güveneceksin Enişteye bak sen onun ağzında bakla ıslanır mı hiç. Birde at alacakmış o sahte dolarlar ile. Üstelik Adnan ve Ercan’ı da yoldan çıkartıyor.

Siz nasıl böyle oyuna geldiniz İlyas’ım Avcı iken nasıl av oldunuz. Bu tuzağa nasıl düşersiniz siz hepiniz birden.Davut bey öldü. Siz tuzağa düştünüz. Nasıl ya nasıl. Şimdi sizi bu Muzi gene mi tuzağa düşürdü. Siz hepiniz çaptan mı düşüyorsunuz acaba bana mı öyle geliyor. Hızır reis öyle elini kolunu sallaya sallaya gidiyor Davut beyin yanına. Ya siz ne yapıyorsunuz nasıl bir oyunun içindesiniz. Şimdi ortalık nasıl karışacak nasıl toz duman olacak . Şimdi İzzet reise ve diğerlerine oyun mu oynadı. Onları Muzinin tuzağına mı yolladı. Yoksa hain Ateş mi var bu işin içinde de .o hepsinin ölmesini istiyordu. Yoksa kendi sonu olacak bunu biliyor. Büyük ihtimal o yaptı bu işi de . Herkesten kurtulmak istedi bir anda . Ama artık kendi elleri ile kendi sonunu hazırladı sanırım. Önümüzde ki hafta Ateş’inde sonu olacaktır. Bu kadar olayın üzerine gerçekler anlaşılmaz ise Ateş cezasız kalır ise diyecek kelime yazacak söz yorum bulamam şahsen. Ah be Davut bey zaten ilk sana öldü süsü verildiğinde ben inanmamış yazmıştım. Ölmedi Davut bey geri gelecek demiştim. Amma velakin artık kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktaya geldik sanırım .Sen ne güzel insandın Davut bey neden sen ikinci kez neden bizi üzdün. Emeklerine yüreğine gönlüne sağlık sayın Erdal Küçükkömürcü . Yolun açık olsun yeni projelerde buluşmak dizini yorumlamak üzere.

Sanırım Davut beyin başında gözleri dolan Hızır reisin intikam ateşini sizde fark ettiniz değil mi. Siz daha durun kardeşine oğluna adamlarına kurulan tuzaktan daha habersiz. Siz birde tüm bu olaylar meydana çıkınca görün reisi. Artık onu tutabilene aşk olsun. Şimdi merak ettiğim İlyas’ları Alparslan yetişip kurtaracak tamam. Ama dayısının ölümünü öğrenince ne yapacak. Amcasını kurtardı dayısı öldü adamın. Bu nasıl kaderdir . Şimdi artık hiçbir Çakırbeyli ferdini kimsecikler tutamaz demedi demeyin. Ve bundan çok ama çok daha aksiyon dolu intikam dolu bölümlere hazır olun. Özellikle önümüzde ki hafta sakın kaçırmayın derim. Size tüyo olsun inanılmaz sahneler olacak zannımca. Ne yaparsınız nasıl beklersiniz bir hafta bilmem. Ama koltukta kanepede yerinizi şimdiden hazırlayın olaylar fena yeni bölümde . Bizlerde bekleyeceğiz izleyeceğiz yorumlayacağız. Yani sayın okurlarımız yeni bölüm yorumlarında görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.