Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Havada Mahallede Yeni Aşk Kokusu Var

Eki 17, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Havada Mahallede Yeni Aşk Kokusu Var

Herkese yeniden merhaba İki haftalık kısacık bir aradan sonra yine yeniden beraberiz. Ufak bir rahatsızlıktan dolayı ara vermek zorunda kaldım. Ama yine beraberiz. Merak edenler gerek sitemize gerekse özelden mesaj atanlar oldu. Çok teşekkürler. Çukur dizisinden ne vazgeçtim ne de ilgim azaldı. İşte buradayım yorumlar ile sizlerleyim. Yoksa ne Cumali’den Yamaç’tan ne Vartolu’dan vazgeçmeye niyetimiz yok. Hele hele Cumali ve Vartolu bu kadar süper anlaşırken  . Nasıl iyi anlaşma bu demeyin bakın izleyin görün bakalım nasıl düzelecek araları. Nasıl kardeş olduklarını anlayıp bir birlerine bağlanacaklar. Sırt sırta verip alacak kardeşler Çukur’u geriye. İnananın bundan sonraki her bölüm çok daha keyifli olacak. Bence hiç bölüm kaçırmayın pişman olursunuz.
Artık gelelim yeni bölüm yorumlarına. Sizi bilmem amma velakin ben bu Akşın ve kayınvalidesi sahnelerinden çok sıkıldım. İnsanın içini bayıyor. Evet ikisinin de acısı dayanılmaz. Çok ama çok büyük olaylar yaşadılar. Canlarından can koptu. Birisi iki evladını birden kaybetti. Diğeri hem kardeşini hem anasını. Hangi can dayanır buna değil mi. Hem de en mutlu gününde düğün gününde. Ama sanki ikisinin sahnesinde oturmayan bir şeyler var . İkisinin olduğu sahneler çok itici. Evde çıkan yangında bile bir tuhaflık bir abartı vardı. Hiç olmamış bu akşın ve kayın valide sahneleri inşallah en kısa zamanda toparlanır düzelir bu ikili. Ama Ayşe’nin onlara evini açması ağırlaması güzeldi. Özelliklede delireceksek hep beraber delirelim demesi çok hoşuma gitti. Ama Ayşe bu boş durmaz onun cin aklı. Var onun planı programı. Ama hepsi yavaş yavaş çıkacak tabi ki . Ah bir de saadet ile karşılaşsaydınız keşke. En azından karnı burnunda o Saadet için dayanma gücü olurdu. Vartolu saadet doğurduğu zaman yanında olmaz ise kendisini affetmez. Dizide sevda çekenler çoğaldı. Haydi bakalım hayırlısı. Bu arada Ayşe ile Selim de barışır bakarsınız değil mi.
Bu Çeto nasıl konuşulacağını nerde nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Celasun’u aldı avucuna. Evde çıkan yangın Celasun’un elini kolunu bağladı. Zorda kalan Celasun şu an iyice zorda kaldı. Çeto onu ele geçirmeye çalışsa da olmayacak biliyoruz. Her şey yavaş ilerlese de bekleyin her şey çok güzel olacak. Çukur eski çukur olacak.

Hadi ama ya bende artık Meliha hanım ile yüzleşeceğiz sanmıştım. Hayal kırıklığı yaşamadım desem bilemedim. Bence artık onunda çıkma zamanı olaylara karışma zamanı çoktan geldi de geçti bile. Haydi artık Meliha hanım bizi daha fazla merakta bırakma çok gel. Geçmişte neler olmuş anlar bizlere. Bu kara kuzular ile senin ilgin alakan var mı bilelim. Bunca senedir o huzur evinde kalırken neden birden evine döndün . Kimsin sen amacın ne . Bir derdini anlayalım bakalım Meliha hanım .

Meliha hanımın adı bir geçti pir geçti İdris babanın evinde. Aliço eve geldi Selim getirdi onu. Ama Selim’in ne işi vardı Meliha hanımın yanında maksadı neydi acaba. Selim ah Be Selim herhalde bu saatten bunca olaylardan sonra gene pişman olacağın bir şey yapmazsın değil mi. Sen nasıl kurtuldun bir anlasak. Ayşe ile boşanmanız gerçek mi. Artık gerçekten pişmansın sen değil mi . Yine bir oyun yine bir hainlik yok değil mi ailene. Zaten kim kaldı kaldı geride . Gel artık kardeşliğini ispatla sen de kendini kabul ettir ailene yeniden. Hep beraber olun tek yumruk olun. Güçlü ve yenilmez Koçavalı kardeşler olun . Biz o aileyi çok özledik. Ama Sultan ananın Meliha adını duyduğunda verdiği tepkiyi de göz ardı etmeyin. Sultan anada kendine geliyor. Onu da bir iki bölüme eski hali ile izleriz özleyenlere müjdemiz olsun.


Bu Sena da arkadaşı Deren de çok tuhaf değil mi sizce de. Başka bir kanalda bir bayan oyuncumuz da var gene böyle hiç tanımadığı. Adamı evine aldı . Aynı onu gibi bu devirde sen hiç tanımadığın bir adama nasıl güveniyorsun. Bir de adama kalk mesaj at. Yok artık ya yuh demek istemiyorum ama neyse……..


Vay Cumali bey vay. Demek Yıldız ile gönül bağınız bu kadar ciddi imiş. Evlenmeyi düşünecek kadar. Bunun hayallerini kuracak kadar. Ama Sultan hanım engellemiş . Demek ki senin de annen ile konuşmama sebebin bu imiş. İkinizi o ayırdı demek ki. Ama çok yakıştınız be . İyi oldu iyi. Cumali karakterine bir sevda yakışmış. İyi olmuş çok iyi. Hem bu sevda güzel hem siz güzelsiniz . Cumali, hem Yıldız’a hem çocuklarına sahip çıkar yalnız bırakmaz onları. Gerçi Yıldız bazı mecburiyetlerden dolayı Mahzun ile birlikte oldu. Bunu Cumali’ye nasıl açıklar bilemem ama bir şekilde açıklanacak başka yolu yok. Bu sevda güzel buradan yürü sen sayın senaristim tutar bu.


Valla Cumali borunun diğer ucundan konuşurken tabi ki Çeto olduğu belli idi. Ama Çetonunda tutsak oluşu sürpriz oldu zannımca ekran başında ki herkese. Meğerse Cumali’yi kaçırdığı dayak attığı gibi aynısını ona da yapmış. Ve Yamaç ve Vartoluya yaptığı teklifin aynısını Mahzuna da yapmış bu Afgan ağa. Zaten bu Afgan ağa hepsinin başına bela olacak. Cumali ve Çeto borunun diğer ucunda birbirlerinin olduğunu bilseler konuşurlar mı sizce  Tabi ki asla . Ama anda dışarı da Kara kuzular bir tarafta Yamaç Vartolu diğer tarafta. İki grupta abilerini kardeşlerini kurtarmaya geldi. En z-azından bu iş bitene kadar beraber çalışacaklar bu kesinleşti sanırım.


Yazımın en başında belirttiğim gibi bundan sonra ki bölümler kaçmaz benden size tüyo. Sakın Pazartesi akşamlarına randevu vermeyin evde oturun dizinizi izleyin .Ama ha kaçırırsanız gerçekten çok üzülürsünüz.
Şimdi haftaya neler olacak. Tabi ki herkes harekete geçecek. Afgan ağanın istediği olacak. Ama Afgan ağa sağ kalır mı pek sanmıyorum. İki gruptan birisi öldürecek onu. Bu kim olacak işte maalesef onu haftaya yeni bölümde göreceğiz. Tahminim tabi ki var. Tek kişinin elinden olmayacak ölümü diyelim. Ve bu haftaki yorumlara son verelim. Yeni bölüm yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.