Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Güle güle Ziya

Eki 10, 2018

DiziGazete yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Güle güle Ziya

Güle Güle Ziya

Sizleri bilmiyorum ama ben dizden ayrılan karakterler hakkında açıklama yapılmaması konusunda son derece rahatsızım. Bir bakıma da sinir oluyorum. Tamam bizler izleyici olarak sosyal medyadan bu karakterlerin diziden ayrıldıklarını biliyorduk. Amma velakin sanki bu karakterler hiç olmamış gibi davranılıyor. Yapmayın bir konusu geçsin kısa iki muhabbeti geçmesi ,ne sizin dizinizi engeller ne aksi etki yaratır. Tam tersi açıklama olmadığı için tepki alıyorsunuz . Yani gelen mesajlardan maalesef bunlar anlaşılıyor. Yani özellikle Deniz Çakır fanlarından gelen mesajlarından sadece bu yüzden diziyi izlemeyi bıraktıkları yazıyor. Sadece senin yorumlarını okuyoruz dizi bitmiştir bizim için diyorlar. Neyse bu konuda son söz tabi ki senaristimizin ve yönetmenimizin . Takdir onlardan bizlere daha fazlası düşmez.

Daha öncede yazdım bundan sonra dizide favorim Boran ağa. Çok sevdim ben bu karakteri. Oturması kalkması konuşması her şeyi ile tam olarak oturmuş karakter. Karakter diziye Mustafa Üstündağ’da diziye çok yakıştı. Tekrar tekrar iyi ki geldin diyorum. Ayrıca can dostu sağ kolu olan adamı Tekin ile olan diyaloglar süper. Umalım ki daha fazla olsun diyalogları. Ama Boran ve İlyas ikilisini de es geçmeyelim derim. İkisi çok uyumlu olmuşlar. Dostum Yaşar ne ise Boran’da o olmuş hatta daha da mı güzel olmuş takdir sizlerin. Herkesin şahsi fikri tabi ki.

Ben bu fedaileri hiç sevmedim. Çok itici karakterler. Ne başkanı nede Meltem’i sevemedim. Gerçi Meltem en azından bir nebze olsa da sempatik sayılır. Bakarsınız aşık olurlar bir birlerine Alparslan ile ne dersiniz.

Bu Tufan ağanın herkesi dondurucuya atması çok komik değil mi. Aman sakın psikopatımsındemeyin. Tabi ki insanların donarak ölmesi hiç hoş değil. Ama Tufan’ın kendi öz oğlunu yeğenini ve Hızır Ali kapatması gerçekten komikti. Garipler çapkınlığa gittiler başlarına gelenlere bak. Genç adamlar felekten bir gece çalacaklardı başlarına neler geldi. Adam birde demez mi derecesini ayarlamıştım daha vakitleri vardı diye. Allahtan Boran gitti de ikna etti. İlyas kesecek artık gençlerin cezasını böyle anlaştılar.

İlyas demişken geçen bölüm sonu bizi heyecan ve merak içinde bırakmıştı . O lokantada bayağı kıyamet kopar sanıyorduk. Amma velakin çok basit oldu . Oradan kazasız belasız bir tek sıyrık bile almadan kurtulmaları. Zaten bu tarz dizilerde hep kötüler yara alır yada ölür. Hiç ana karakterler ölmez. Ağır yaralanır ama kurtulur. Bir iki bölüm bizi heyecanlandırır . Ama sonuçta bir şey olmaz. Hepsi tek tek vuruldu ilk sezonlarda ama ……
Vay be zamanında neler olmuş neler. Tufan ve Tipi aynı koğuşta kalmışlar. Tufan tipinin resmen hayatını kurtarmış. Gözüken o yani. Ama bu tipinin Tufan’a olan kinini bir tek Şahin ağa uzlaştırır .zaten o halledecek bu işi.

Bu Muzi sizce de çok itici değil mi. Karakter olarak olmadı sanki dizide. Gerçi ne kadar itici o kadar inandırıcı olur derler ama ben sevmedim sevemedim. Reis ile buluştuğu sahnede bile bir tuhaftı . Reisin Blöfünü görmedi Muzi. Olanda Ziya’ya oldu. Olmadı be Ziya karakteri iyi idi neden çıktı ki. Gayet güzeldi bence. Hem hani bu Meltem hem Alparslan’ı hem çevresindekileri koruyacak fedai idi. Ziya’nın ölmesine neden izin verdi. Şimdi yeni bölümde gelir kalanları kurtarır. Ama amcaları Meltem’i bu şekilde görür ise Alparslan ne açıklayacak ne diyecek meraktayım şahsen. Senin de yolun açık olsun Hakan Meriçler .Emeklerine yüreğine sağlık.
Küçücük kısacak bir not Hayriye sultanım hayırdır sana ne oldu. Bu bölüm kimseyi bir birine ayarlamaya kalkmadın. Torununa küstün ondan mı. Ama Alparslan senin dizlerinde yatarken çok duygusaldınız saygılar Sabina Toziya

Ve gelelim en son olarak Ateş karakterimize .Sizce ölümü kimin elinden olacak. Tabi ki tipinin .Onun ölümünün başkası tarafından olması saçma olur. O sıkmalı onun kafasını. Hain karaktersiz Ateş . Küçücük te olsa bir umut vardı içimde o yapmaz demiştim. Bu işin içinde başka bir şey var Ateş yapmaz diyebir haftadır kendimi kandırmışım maalesef. Keşke öle olsa idi hatta şu anda bile geri adım olsa o hain çıkmasa sevinirdim. Seviyordum seni Ateş dadaş neden yaptın sen bunu. Bunca zaman nasıl barındın sen içimizde. Çok üzdün beni çok.

Evet maalesef hainler her zaman her yerde içimizde. Bu yüzden sizlerde konuştuğunuza dikkat edin derim. Şimdi neler olacak derseniz umarız haftaya her şey ortaya çıkar hainin cezası kesilir racon ne ise o olur. Biz ne yapacağız tabi ki bekleyeceğiz izleyeceğiz yorumlayacağız. Yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.