Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: İyi ki Ayrılmadın Diziden Şahin Ağa

Eki 04, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

İyi ki Ayrılmadın Diziden Şahin Ağa

Allah aşkına Hayriye sultan, anacım yeter artık. Senin bu herkesi evlendirme çaban herkesi birbirine ayarlamaya çalışman gerçekten çok bunalttı artık. Ama ne yalan söyleyeyim tarif ettiği kız şimdiden hoşuma gitti. Tam İlyas’a göre sanki. Hep yazdığım yazacağım gibi hem Karadenizli hem deli  Eh İlyas’a da böylesi lazım değil mi zaten. Hadi bakalım zaten bu Özgür kızı hiç sevmemiştim inşallah bu kızımız olur.

Ah be Hayriye ana bu gece de hep sana takıldım kaldım amma velakin sende hak ediyorsun be anacığım. Siz hem sürekli ev dinleniyor diyorsunuz hem de sürekli aynı mekanda anlatıp duruyorsunuz her şeyi. Hem size ne adamların işlerinden. Yok tipi hangi doktora gidiyormuş yok ne anlatıyormuş. Ya Allah aşkına başka işiniz kalmadı mı sizin. Sanki siz tipiyi tanımayan insanlarsınız. O adam ölür ama ne Hızır reisi anlatır nede yaptığı işleri. Hem bırakın bu işleri erkekler kendi aralarında haletsin size ne erkek işinden. Haydi siz gidin çorbanızı yemeğiniz yapın hatta bir börek açında görelim bakalım ne işler geliyor elinizden. Hem ne oldu sonunda mahcup olan rezil olan siz oldunuz. Bakın adamcağız gidip Şahin ağa ile dertleşiyormuş.

Ve sonunda beklediğim adam sahneye girdi. Şahin ağam benim hoş geldin iyi ki geldin. Sende ayrılsaydın hepten tadı kaçacaktı bu dizinin. Senin gibi büyük bir ustayı izlemek ayrı bir tat veriyor sayın Turgay Tanülkü İyi ki varsınız emeğinize sağlık. Dertleşme sahneniz çok güzeldi . Eski kabadayıların halk günü anılması çok güzeldi. Malum eskiden Babalar (kabadayılar ) özel günler düzenler halkın derdini dinler yardım ederlermiş. Bu işte öyle olacak sanırsam.

Davut bey her zamanki gibi haklı çıktı . Ama tabi onu dinleyen dikkate alan gene olmadı. Bu sayede bizlerde aksiyon dolu sahneler izledik güzel oldu. Bir de bize sıkmayana sıkmadık demez mi ,İlyas . Davut bey çıldıracak yakında demedi demeyin. Ama iki kuzenin suikastı atlatma sahnesi güzeldi. Sırt sırta verdiler destek oldular bir birlerine. Hızır reis ve ise muhteşemdi. Eniştenin bağadan çıkarak arka arabadaki tarama sahnesi süperdi. Hep dedim bu eniştenin sahneleri çok daha fazla olmalı diye .Bakın sizce de güzel değil miydi. Ama İlyas ve Zafer’inde hakkını yemeyelim onlarda iyi iş çıkardılar.

Ay ben bu Muzi midir nedir onu hiç sevmedim. Hem ne bu Suzi der gibi. Aman ha sakın ha sayın senaristim ne o geri gelsin dene bu Muzi onun akrabası olsun. Çok kötü olur yani. Gerçi saçma bir fikir ama çağrışım yaptı ne yapayım Suzi- Muzi. Ama Hızır reiste benim gibi düşündü sanırım. Çünkü oda Uzi- Muzi dedi. Amma sevmedim işte seni üzgünüm. Tunca Aydoğan karakterini çok eskiden hatırlıyorum. Yılan hikayesinden Kürşat karakterinden. Valla o zamanda sevmemiştim üzgünüm. Ama sadece karakterler tabi ki bu derece itici bir karakter olması inandırması inandırıcı bir oyunculuk gücündendir. Tebrikler Tunca Aydoğan hoş geldiniz.

Siz en çok kimi sevdiniz Tufan mı Boran mı ? Ben ikisini de çok ama çok sevdim. Ama tercih etmem gerekirse Boran’ı seçerim .Evet aynen benim bundan sonra dizideki favori adamım Boran. Zaten İlyas’ında adamı o bundan böyle onu anladım. Dostum Yaşar’ı bize aratmayacak anlaşılan Boran ağa. O konuşma tarz sürekli emekçiyiz biz diyerek takılması . Küresel olarak takılması bana başka bir diziden çok ama çok sevdiğim karakteri hatırlatıyor. Şu anda hangi karakterden bahsettiğimi sadece bir kişi hemen anlar oda bacım.

Bu Meltem çok saçma olmamış mı. Alparslan öyle sevgili yapan bir tip değil ki. Ve zaten Özlem’den sonra kimseyi istemedi istemez.Ama hadi bakalım neler olacak. Hayriye ana sahnesi hiç hoş olmamıştı zannımca.Aman sakın Alparslan bu kıza aşık olmasın lütfen yani. Çok itici bir tip. Alparslan nerde bu kız nerde. Düşünmesi bile olmuyor yakışmadılar. Oyun olarak başlatıp sakın aşk yaratmayın bu olaydan sakın.

Yok artık daha neler sendemi Ateş. İnanmak istemiyorum sen nasıl olurda hain olursun. Nasıl satarsın İlyas’ı ağanı Hızır reisi tüm diğerlerini. Yok yok olmaz olmaz. Bu işin içinde başka bir şey var . Öyle olsun yani. O asansör sahnesinde seni Muzi ile yan yana görmek bile çok kötü idi . Ah be Ateş, gerçi ben Cemre karakterini de hiç sevmedim. Kardeşini sevmeyince ablası itici geldi. Ama sen olmamalıydın be Ateş. Şimdi tipi ağa yıkılacak. Anlaşılan kızlardan ölen olacak ,İlyas kurtulacak . Ama tipi seni kimselere bırakmaz kendi öldürür delik deşik eder demedi deme. Zaten bu dizide hep beklenmedik adamlar hain çıkıyor . Ayrılmak isteyen diziden hop hain olarak ölüyor . Ya bari bir kez de kahraman olsun .Ama yok aksiyon olacak ya hemen bir suikast bir alavere dalavere hop tuzaklar kurulsun. Neyse zaten anlamayız bakalım . Bir hafta bekle işin yoksa.

Ama lütfen tamam anladık geçen sezon sonu Meryem Ömer falan gittiler bir yerlere . Bunu diziden ayrılış sahnesi olarak kabul ettiniz kendinizce . Ama biz etmedik. Ayrılan karakterleri bir anın bir konu geçsin . Bir şeyler yazılsın çizilsin ya bu kadar zaman ilk bölümden beri emekleri var. Bunu hak ediyorlar bence . Emeğe saygı diyelim sayın senaristim sayın yönetmenim. Karakterler gelip oynamasın tekrar anladık sadece bir üstün körü olsa da bahisleri geçsin buna da razıyız. İzleyiciler olarak bunu istemek hakkımız sanırım. Eğer dikkate alınır ise ki sanmıyoruz tabii ki. Şimdiden tüm izleyici ve dizi takipçileri adına teşekkür ederiz.

Ne diyelim evet beklenmedik şekilde bizleri, hem merak hem endişe içinde bırakarak bitti bu hafta dizimiz. Aman sakın ha İlyas sana bir şey olmasın. Olmaz bu kabul edilmez. Meryem zaten puan kaybettirdi. Sende gidersen bu iş olmaz. Lütfen kurtul .Anlamak için maalesef beklemek zorundayız arkadaşlar. Haftaya yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.