Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Dostum Yaşar Düşmanım Ölür

Haz 13, 2018

Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Dostum Yaşar Düşmanım Ölür

Ben size demiştim demek istemezdim. Amma velakin geçen bölüm sonu yorumlarımda sizlere Yaşar ölmedi bomba patlamadan bir şekilde orada uzaklaştı demiştim. Çevremde birkaç kişi ile konuştuk bunu yok artık dediler. Patladı havaya uçtu dediler kimse inanmadı tahminlerime. Ama belki de ilk kez bir tahminimin doğru çıkmasına bu kadar çok sevindim. Biliyorsunuz ben dostum Yaşar karakterini çok seviyorum. Gerçi ben şahsen sanatçımız Olgun Şimşek’i de çok severim. Yalnız , ben İlyas’a çok acıdım. Garibim dostu için oturdu ağladı. Zavallı kendi kendine konuşmaya başladı. Yaşar arkasından ilk geldiği sahnede tamam dedim şimdi düşüp bayılacak. Ama Allahtan bir şey olmadı. Ama çok içerlemiş İlyas herkese öfke dolu. Çok zoruna gitmiş. Otel sahibi olan İlyas artık iş adamı olmaya karar verdi. Hızır abisine bile resti çekti. Ama İlyas bu abisinin yeğenlerinin sevdiklerinin tehlikede olduğunu hissetsin . Size söylüyorum aslan kesilir atlar üzerine. İki kardeş birbirinden vazgeçemezler. İlyas’ın bu kadarcık sitem etmesi çok doğal haklı adam. Kendisine güvenmediler diye çok kırgın. Ama reiste biraz haklı İlyas belli ederdi . Dayanamaz açık verirdi. Ah İlyas’ım senin yüzün bir gülsün artık. Sevdiğin bir kadın olsun ,demeyin Özgür kadın var diye . Hep söyledim size o İlyas’a uygun değil. Ona yeni sezonda yeni bir aşk lazım.

Evlenmeli çocukları olmalı. Ama zaten onunda öfkesi fazla sürmedi abisinin o perişan halini görünce hemencecik yumuşadı. Oteline gel gelecek için plan yapalım deyiverdi. Ama ben bu sır saklama işinde en çok Alpaslan ve Hızır aliye acıdım. İkisi de garipler reis ne dediyse onu yaptılar. Ama İlyas’tan da Hızır reisten de fırça yiyip sahtekarlık ile suçlandılar. Hatta iki kardeşte onlara aramızı bozdunuz sinsiler iki kardeşin arasına girdiniz dediler. Pes yani Hızır reis sen kalk hem oğlunu hem yeğenini kullan sonrada bir şey yokmuş gibi sıyrıl işin içinden. Valla bu kadar da olmaz , o sahnelerde gülsem mi Alparslan ve Hızır Ali için üzülsem mi bilemedim.
Neyse yeterince İlyas dedik biraz da Hızır diyelim. Şimdi Hızır ve Meryem bu kadar aşık iken bu kadar severken olacak iş mi bu yaptıkları. Enişte Hatice mahkemeye gelmesin diye İlaçlı karpuz bile yaptı ama işe yaramadı. Hepsini kendisi yedi. Ki bu karpuz sahnesi çok güzedi söylemeden geçmeyelim değil mi . Hatice mahkemeye gitti. Gerçi şahitlik yapmadı ama her şey anlaşmalı oldu.Biz tam olarak hakime hanımın son kararını duymasak ta resmen boşandılar artık.

Bu aşk bu sevdi neden biter demiyorum .Çünkü onlar birbirlerini sevdikleri için ayrıldılar. Meryem’i gönderiyor çünkü ona zarar gelsin istemiyor Hızır reis. Ömer’e karısına sevdiği hiç kimseye zarar gelmesin istiyor. Hızır sevdikleri için canından bile vazgeçer. Severek ayrılmak bu sanırım. Boşandıktan sonra ilanı aşk eden başka çift yoktur sanırım. Buda demek oluyor ki yeni sezonda düğünümüz var. Hem de ne düğün. Şimdiden söylüyorum ki takipçilerim bilir tahminlerim % 95 çıkar dillere destan olacak bu aşk yeni sezonda. Ne de olsa devlerin aşkı büyük olur muş değil mi.

Ünal beyin de Hızır reise Davut bey ve diğerlerine ihanet etmeyeceğini söylemiştim size. Bunlar hepsi oyun o ülkesini satmaz demiştim. Son dakika golünü attı Sam amcaya. Ziya Ünal beyin adamı olduğunu kanıtladı. Tetikçiyi vurdu reisi kurtardı. Fidanlıktaki planda güzel işledi . Herkes öldü .Peki şimdi Sam amcada öldü Cıa ne yapacak bunun karşılığında sessiz mi kalacak. Hiç sanmam . Yeni sezonda yeni bir elaman katılacak dizimize anlaşılan. Bakalım yeni katılan sanatçılarımız kimler olacak. Aman lütfen yeni bir bayan oyuncu gelsin aman yanlış anlamayın İlyas için diyorum. Yalnız final sahnesinde reisin gözlerinde ki intikam ateşini hissettiniz mi bilmem. Bu işler daha burada bitmedi yeni başlıyoruz bakışı idi o bence.

Zaten madem sevdiklerini de yolladı . Artık korkacağı bir şey yok reis için. Gerçi zarar vermek isteyen nerede olsa bulur zarar verir ailesine ama olmaz merak etmeyin siz. Bu yorumu saklayın okuyun yeni sezonda. Bundan sonra hiç olmadıkları kadar mutlu olacaklar ikisi de. Ayrı ayrı değil ha yine beraber. Onlar aşk insanı ayrı kalamazlar kalmayacaklar merak etmeyin siz.

Valla aslında ben daha aksiyon dolu bir sezon finali bekliyordum. Çok ta beklediğim gibi olmadı bence. Dün akşam rakip kanla da ki bir dizide herkesin öldü gösterildiği bir sezon finalini düşünürsek . Çok sönük kaldı bence. Zaten bir süredir sönük sakin gidiyordu dizimiz. Ama derler ya gidişim suskun oldu ama dönüşüm muhteşem olacak ., diye aynen öyle olacak yeni sezon . Bizlere sadece sabretmek kalıyor. Bir müddet bekleyeceğiz ve bomba gibi bir sezon izleyeceğiz arkadaşlar . İşte o zamana dek Eşkıya yorumlarında elveda. Yeni sezon yeni yorumlar da görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.