Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'un sezon finaline Dizi Gazete yorumu: Aile her şeydir

Haz 12, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu, dün sezon finali yapan Çukur'u yorumladı. İşte Dilek Doğu'nun yazısı:

Aile Her şeydir

Daha önceki gala geceleri sunumlarında da fikrimi söylemiştim. Ebru Akel bu işte sönük donuk çok yapmacık kalıyor diye. İşte yine aynı orta yine o yapmacık sahte gülümseme yüzünde. Ebru hanımdan gerçekten çok özür dileriz. Bu güne kadar olan başarıları takdire şayan. Amma velakin böyle bir gecede canlı yayında olmuyor. Kusura bakmayın lütfen tamamen şahsi fikrim. Kırıcı olmak değil amacım sadece naçizane fikir özürler buradan benden sizlere. Gala gecemiz tabi ki süperdi. Şimdi dizi izlerken tabi ki o tarafı izleme şansım yok. Ama yarın galadan da videolar ve yorumlar paylaşacağım sizler ile. Şimdi biz gelelim dizimizin sezon finali yorumlarına.

Sanki dizinin başında bir kopukluk vardı. Birden bire olaylara bağlandı. Geçen bölüm sonunda İdris baba Selim’in ihanetini öğrenmiş ve bitmişti. Şimdi birden bire nasıl oldu her şey olmuş bitmiş böyle. Yamaç Nazım’ın evini bastı . Selim Vartolu yan yana aynı evde . Herkes her şeyi biliyor. Selim artık kartlarını açık oynuyor. Ev halkı çukur aile perişan . İdris baba yıkılmış. Çukur ahalisi babayı suçluyor. Onları bıraktılar sanıyorlar. Oysaki gerçekler bam başka idi. Her şey onlar için yapıldı . Ev mahalle çukur ailesi onlar için terk edildi.Ya Vartolu ne kadar da pişman gözlerindeki acıyı sizde gördünüz mü. Kahveye gidip içeriye girdiğinde babasının koltuğuna bile oturamadı bakamadı bile Vartolu. Öylece kapıda sığıntı gibi kala kaldı. Sadece kendini ispat etmek için içeri tekrar girdi oturdu yoksa her şeyi bırakıp gitmeyi tercih ederdi o anda. Selim ise o gaflet uykusundan henüz uyanamadı. Babasından intikam aldığını çukura sahip olduğunu sanıyor. Ama bundan sonra İdris baba yokken ne Vartoluyu nede Selim’i takar. Onlar kendi hatalarından ders çıkartıp acı içinde yaşamayı öğrensinler. Özelliklesen Selim.

Sultan hanımda gerçekleri öğrendi evden gönderdi. Ah Nedret sen hemen yetiştirmek zorunda mı idin. Bak Saadet evinden oldu baba bildiği ana bildiği insanlardan oldu. Ama Sultan hanım belki de ilk kez doğru konuştu.Sen onu serbest bırak ki sevdiğine gitsin. Bırak ben kötü olayım çocuğunun babasına gitsin derken içten konuştu. Tokat Erbaa çok hızlı gittiler sanki. Bir anda hop baktık oradalar. Hiçbir zorluk .le karşılaşmadan gittiler. Babada onları engellemedi. Olaylar jet hızı ile gelişiyor sanki. Bir bakıyoruz oradalar bir bakıyoruz hop başka yerde.

Çok şükür o diplomadan uyandılar sahte olduğuna. Gerçi hastanede ki doktor gerçek doktorun cesedi bulunmuş demese bizim yamaç gene anlamazdı. Allahtan doktor beyimiz söyledi de çıktı gerçekler ortaya. Yoksa be-u Sena’nın hafiften çatlak sıyrık halleri çok can sıkıcı olmaya başlamıştı. Şimdi de devam ediyor gerçi deli deli halleri. Sena’da yok artık abisi Emrah ile beraber. Ona aldandı gitti Sena. Yalnız Yamaç ve Emrah amirin kavga sahnesi çok iyi olmuştu. İki oyuncumuzuda tebrik ederim.
Peki ne oldu şimdi Nazım öldü kafasına kurşun yedi kesin öldü. Emrah zehirden kurtulur mu bilemedim. Ama Medet ölmesin lütfen ölmesin. O ve Vartolu olmazsa olmaz. Emrah amirde renk katıyordu. Hem Saadet’i kim kaçırdı herkes öldü ise. Selim bileklerini kesti. Hepsi ölürse ne olacak ki ne tadı kalacak bu dizinin. Yok bu kadro yenilenir ise ben izlemem yazamam da demedi demeyin arkadaşlar. Bu böyle tamam hepimiz sürpriz bir şeyler bekliyorduk ama herkes birden olmaz olmamalı . Yamaç desen zaten kafayı yedi oda. Sena nerde o belli değil. Sürpriz ile dolu oldu bu akşam.

Haydi bakalım buyurun buradan yakın . Bu Karaca hani normale dönmüştü. Celasun’dan vazgeçmişti. Ne oldu bu deliye gene.

Yok artık diyorum sayın senaristimve hatta affınıza sığınarak çüş diyorum. Şimdi öldü herkes öylemi . Çok fazlası ile abartı olmadı mı bu. Kim kaldı Yamaç Vartolu ve Aliço öylemi .Saadet ve Sena nerde. Diğer geride kalanlar gerçekten öldü mü. Ölmeleri gerçekten çok saçmalık olur zannımca. . O ne öyle Reytingler azalmıştı . Sil baştan yeni kadro yeni senaryo mu deneyelim dediler acaba.

Şimdi ne olacak Yamaç ve Vartolu iki kardeş yeniden her şeye sünger çekip Çukur için savaşacaklar öylemi. İkisi de kadınlarını kaybettiler nerede bilmiyorlar. Aile desen ne olduğu meçhul. Şu elinde yine çukurun dövmesine benzeyen yüzük ve dövme ile dolana adam . Hemşerim sen kimsin. Nerden çıktın . O neyin dövmesi . Yapmayın fazlada abartmayın ama lütfen. Yani bu kadar sıkı dizi takipçiyim Sezon sonu tüm karakterlerin öldüğü dizi görmedim. Varda ben bilmiyorsam yazın lütfen adın izlemek isterim. Sezon finali değil de final yapsa gene eyvallah derdim. Ama Sezon finalinde olmaz. Şimdi bahçede ki düğünden birkaç kişi kurtulacaktır. Bu belli ama resmen makinalı tüfekler ile yaylım ateşine tuttular nasıl olacak bilemiyorum artık. Kurtlar vadisi gibi olursa hiç kimse ölmez oda ayrı konu 
Yoksa tüm bunlar Meliha hanımın adamlarımı. Şaşırmayın öyle gülmeyin de lütfen. O kadın meydana çıktı bu olaylar başladı. Ne de olsa zamanında İdris baba ona çok acı çektirmiş. Çukur için onu terk etmiş. Aile kurmuş mutlu olmuş. Sakın intikam almasın şimdi bu kadın İdris baba ve ailesinden dolayısı ile çukurdan. Ooo şimdi yeni sezon başlayana kadar merakta kalacağız ama ya. Bakın iyi düşünün ama olmaz olmaz demeyin bir düşünün. Hem baba onun kaldığı hastanede kapısına kadar gitti onla konuşmadı geri döndü. Biz sadece kadının kolunu gördük. Eğer o yüzükteki dövme kadında olursa hiç şaşırmam. İdris baba ve kardeşleri vuruldular mı öldüler mi ne oldular bari onları görseydik.

Ah Cumali abi sende gelmedin. Ailen burada bitti yok oldu . Per perişan. Sen nasıl orada kaldın acaba. Yok sakın demeyin öle belki bunları yapan Cumali’dir demeyin. Yazık değil mi Yamaca. Olmaz canım ikinci bir hain abi hain kardeşi kaldıramaz .Yok bence Cumali değil bu hain. Meliha o Meliha. Aaa vallahi sezon finali daha yeni oluyor. Ben burada yeni sezon yorumu tahmini yapıyorum sanırım bende artık dizilerden az biraz sıyırdım  Zaten ne geldi koskoca sezon sadece adı vardı. Bari bu akşam gül cemalini görseydik yada çukura geldiğini döndüğünü bilseydik. Valla artık bir merak konusun-da bu Cumali zaten. Kimsin sen kardeşim. Bak yeni sezonda gelmez isen artık bozulacak aramız ona göre.

Şimdi bu Yamacın yanında beliren esrarengiz yabancıda kimin nesi acaba.Selim’in oğlumu acaba. Şimdi Vartolu ve Yamaç bir oldular bir de o yabancı arkadaş. Çukura geri dönüyorlar intikam için. Yeni sezonda bayağı bir aksiyon heyecan şaşıracak olaylar olacak o kesin. Ama sanırım bayağı bir beklemek zorundayız. Yani bu kez sizlere haftaya görüşürüz diyemiyorum. En azından bu dizimiz için. Ne diyelim yeni sezonda senaristler biraz izleyici için birazda abartmadan senaryoyu kaldığı yerden devam ettirirler inşallah. Ne yapalım aklımızda bir sürü soru işareti ile bir dizimiz daha sezon finali yaptı. Bizler takipçileri olarak bekleyeceğiz bakalım . Yeni sezon yeni bölümlerde görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.