Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Aramıza Hoş geldin Tipi Ağa

Haz 06, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Aramıza Hoş geldin Tipi Ağa

Aramıza Hoş geldin Tipi Ağa

Tipi her şeyi hatırladı. Hafızası yerine geldi. Hem de çok acı bir şekilde. Kudret tuzağa düştü ava giderken avlandı. Bir anda kendini tipi ve diğerleri ile fidanlıkta buldu. Ondan sonrası malum bir adet bezbol sopası ile ( bizim tabirimiz ile haydar ) canını verdi tipinin ellerinde. Ne diyelim Kudret mekanın cennet olsun. Emeğine yüreklerine sağlık Ufuk Şen.

Hızır reis ve Hayriye hanımın kız istemesine bayıldım . Böyle kız isteme olmamıştır. Hayriye hatun pat diye düğün ne zaman dedi. Hızır reis ise düğün yarın fidanlıkta demez mi. Her şey organize edilmiş . Bu Ziya zaten deli ne yapacağı belli değil anlaşma yaptı . Ama her şey kendi çıkarları doğrultusunda tabii ki.
Meryem ve Hızır reisin fidanlıkta olan tatlı sert ama sırılsıklam aşık sahnesi çok güzeldi. Hem de delice özlediğimiz sahne idi. Kısacık sürse de . Teşekkürler bu sahne için Bahadır Özdener. Keşke bu sahnelerin izleyici tarafından çok sevildiğini bilip bu konuda yoğunlaşsaydınız. İlk sezondaki gibi. İnşallah bundan sonra ki sezonda her şey gönlümüzce olur.

Ah be tipi sen Gönülsüz kalacak adam değildi. Keşke ayrılmasaydın dizinden Gönül. Seni sesini oyunculuğunu özledik yerin boş kaldı Zara.
Davut bey ve Sam toplantısını atladık sanmayın ama bu zaten Hızır reisin planladığı bir işti. Ona iş teklif edip onlardan yana gözükeceklerdi. Çok beklenmedik bir şey yoktu bu sahnede.

Yine fidanlık yine bir araba yine patlayan bombalı bir araba. Neden aynı sahnelerin tekrarı oluyor anlamıyoruz. Tamam sezon yorgunluk var sizlerin de tatile dinlenmeye ihtiyacı var ama aynı mekan aynı sahne olmaz ki. Hatırlarsanız Mübeccel ve Servet vedasında aynı şey olmuş Mübeccel aramızdan ayrılmıştı. Gerçi ben arabanın kapısı diğer tarafta olduğu için onlar binmediler başka bir şeyler yaptılar diye düşünüyorum . Yani sonuçta dostum Yaşar ayrılmaması gereken bir karakter. Şimdi önümüzde ki haftaya kadar beklemek zorundayız. Ama bence bu da reisin bir oyunu olabilir mi olabilir. Ya da ben bu şekilde olmasını çok ama çok istiyorum. Neden ölsün ki dostum Yaşar  İnşallah bir oyundur. Tüm bu pis işlerden uzaklaşabilmesi için . Peşinden kimse gelmesin onları aramasın diye düzenlenen bir oyun. Bu işe girmek var çıkmak yokmuş. Düşmanda çok onlara kurulan bir tuzak bu bence . Öyle olsun lütfen sayın senaristim ve yönetmenim.

Valla ne yalan söyleyeyim bir iki haftadır tıkanıyorum yazarken. Konu gerçekten çok daraldı bir konu üzerinden dönüyor tüm bölüm. Yeni sezonda İlyas oteller zinciri kurmuş falan olur. Reis tek başına mücadele etmeye çalışır işler ile. Falan filan. Zaten bu akşam rakip bir kanaldaki dizinin son sahnesini öğrenmek için çok çaba sarf ettim oda konsantremi bozdu. O dizide kim ölmüş belli değildi koskoca sezon . Nihayet oda belli oldu rahatladık 

Neyse dediğim gibi konu yok yazacak şey yok. Ama inanın haftaya çok şey olacak yazacak. İşte o zaman sizlere uzun uzun yazacağım yeni sezon fikirlerim ile beraber. Haftaya yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.