Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Otizmin Farkındayız Sizlerin Yanındayız

Haz 05, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Otizmin Farkındayız Sizlerin Yanındayız

Bu tarz konuların dizilerimizde işlenmesi çok güzel. Hele ki önümüzde ki hafta sezon finalinde bunun üzerinde durulması takdire şayan bence. Tüm ekibin hepsini çaycıdan set ekibine senaristten ışıkçısına yönetmeninden makyözüne oyuncularımızdan diğer aklımıza gelmeyen herkesi ayakta alkışlıyorum.
Şimdi bu Sena ve Saadet neden böyle aptalca hareket ediyorlar ki. Saadet ölebilirdi . Sena zaten kafayı sıyırdı balataları yaktı. Saadet ondan beter. Dur bakalım bu işin sonu nereye varacak. Vartolu senin hamile olduğunu bir anlarsa o zaman yakar ortalığı işte . Bu arada bu kadar kendine laf söyletmeyen Saadet ne ara bu işleri becerdi oda ayrı konu.

Şimdi bu Nazım ve Emrah’ın mekanlarını bastılar. Selim’in haberi de yoktu. Ama bunlar gene ne yapıp edip kurtuldular maalesef. Ya bari Kemal şu Emrah delisini alt etse idi. Yazık zaten çatlak bu Kemal şimdi onu yenemediği için çıldıracak. Zaten bir de onun getirdiği adam Cem Yamaç ve Vartoluyu kaçırdı. İyice delirdi benim getirdiğim adam nasıl bunu yapar diye. Ama Celasun’un bagaja binmesi süperdi. Ama ardı arkasına patlayan bomlardan sonra ortaya çıktı Celasun . Ama ne çıkış . İki kardeşi kurtarırken yaptığı konuşmalar mı dersiniz, sonrasında Vartoluya yaptığı kapak konuşmamı dersiniz. Valla Yamacında dediği gibi nakavt oldu Vartolu. Gerçekler yüzüne vurulunca sessiz kaldı tabi ki.

Bu sahte doktor Ece sizce de çok yapmacık değil mi. Kadının oturması kalkması konuşması hatta yürümesi bile bir garip. Oturmamış mı role desem. Zaten kadın deli o yüzden mi bu hareketleri desem bilemedim. Ama kadın normal değil o kesin . Emrah’a efendim diyor baksanıza 
Bu güne kadar izlediğim hiçbir kız isteme sahnesi bu kadar güzel değildi. Hem diziler de hem de özel hayatta diyorum bakın hiç sahne. Valla yamaç süper konuştu. Nedret’te yumuşadı zaten bu konuşmalardan sonra verdi gitti kızı. Yüzüklerde takıldı Allah tamamına erdirsin demek kaldı bize de.
Sena hepten hayaller görmeye devam ediyor. Yamaç o duvarda ki diplomayı gördüğü halde neden Sena’yı hastaneye götürdü anlam vermedim. Bence mutlaka bir planı var ama ne.

Vartolu İdris babayı resmen ayağına çağırdı oda gitti. Neymiş mesele diye . Sonunda üzülen ihanete uğradığını anladı. Zaten insan en yakınından alır darbeyi her zaman değil mi. Sen yıllarca bu zavallı oğlunu dışladın. O da babam beni de sevsin diye uğraştı yıllarca. Sabretti çabaladı ama olmadı. Şimdi senin karşına dikildi. Saydı döktü içinde olanları yaşadığı fırtınayı kendi kendine. Neden sevmedin beni baba dedi . En çok ben seni sevdim sen neden beni harcadın derken gerçekten içinde yaşıyordu duyguları. Bizler gerçek bir baba oğul dramı izledik ekran başında. Artık Selim’de açık oynuyor kartlarını . Yamaç zaten anladı ihanetini abisinin. Ama bu İdris baba için yıkım oldu. Umalım adamcağız bir kez daha kriz geçirmez inme inmez bir kez daha. Aslında madalyonun bir de diğer yüzü var. Her ne kadar pek te İdris baba ve Yamaç için kötü olsa da. Diğer tarafta iki kardeş kenetlenmiş bir olmuşlar. Sırt sırta vermişler. Tamam yaptıkları hoş şeyler değil ama kardeşler bir arada birde bu yönden bakmak lazım. Empati kuralım biraz da yahu. Ayrıca neden bilmem. Ben Vartolu ve Selim bir şekilde çukur için uğraşıyorlar diye düşünüyorum. Yani ikisi de babaları için. Nazım ve Emrah kaybeden olacak n-bu iştye ve onları oyuna getiren de bu ikili olacak sanki. Ama tahmin tabi ki şimdi buda bir fikir yani.

Aliço sonunda Meliha hanımı buldu . Yardımcısı sayesinde onu da yabana atmayalım . Sevgili kütüphaneci kızımız olmasa Aliço bulamayabilirdi. Bir huzurevinde gitti buldu konuştu. Ama biz göremedik keşke bizde görseydik. Meliha ve Hale aynı kişi idi. Acaba şimdi sanatçımızın yaşlandırılmış olabilir mi yine. Artık Cumali karakterini görmekten vazgeçtik bari Meliha’yı görseydik. Amma velakin Cumali için sezon finaline kadar umudum var benim sanki haftaya son sahnelerde çıkacak göreceğiz kendisini. En azından merak etmeyiz yeni sezona kadar.

Valla ben bu hafta çok daha fazla aksiyon bekliyor idim ama olmadı. Sezon finalinde mutlaka ekstra durumlar olacaktır. İdris baba neye karar verecek . Bundan sonra neler olacak. Sorularımızın bir kısmının cevabı sezon finalinde . Geri kalanı ise yeni sezonda. Ne yapalım bekleyip sabredip izleyeceğiz. Sezon Finalinde yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.