Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Güvendiğim Dağlara Karlar Yağdı

May 23, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Güvendiğim Dağlara Karlar Yağdı

Ne yalan şöyleyim fragmanı istediğimde sevinmiştim. Baba oğulun arası düzelir artık diye. Hele de bu benim oğlan dediğinde . Vartolu baba dediğinde . İkisinin de gözlerinde ki o bakışlar görülmeye değerdi. Amma velakin hepsi Selim’in oyunu idi. Selim ve Vartolunun amacı ne anlayamıyorum. Babanızın sizi sevdiğini ne zaman anlayacaksınız. İdris Koçavalı çocuklarının hiçbirinden vazgeçmez. Ah Selim bu ihanetin bedeli ne olacak. Aileden kovulmakla kurtulabilecek misin. Yada pişman olduğun bir an kardeşinin yada canı için kendi canından mı vaz geçeceksin. Vartolu şu an Çukurun kahramanı oldu. Tüm mahalleli Vartolunun elini öpüyor artık. Bakalım bu iş böyle nereye kadar gidecek. İnşallah tüm bunlar Selim ve Vartolu’nun beraber avukat Nazım’a karşı yaptıkları plandır. İki kardeş bir olup ailelerini koruyorlardır. Buna ne kadar ihtimal veriyorsun derseniz. Bunun cevabı şuan bende biraz karmaşık.

Ah Saadet siz Vartolu ile hangi ara bu kadar yakınlaştınız da. Sen hamile kalacak duruma geldin. Yani hadi İdris babadan korkmadınız. Önceki bölümlerde yalnız kaldığınız anlarda Namus şeref senin için ön planda idi Saadet. Nasıl sen evlenmeden böyle bir durumda bıraktın kendini. Senin hakkında da hayırlısını versin Allah ne diyelim . Böyle bir ailede iken böyle bir ailenin kızı iken kendi düşen ağlamazmış. Bakalım daha neler olacak. Baba bunu duyunca ne yapacak.

Selim Ayşe Karaca ve Akın çekirdek ailemiz. Evet Selim ve Ayşe’nin oğlu Akın. En azından bu kadar bölümden sonra birilerinin aklına geldi de, babası ve annesi onu görmeye gittiler. Ama bayağı bir adı geçti . Celasun ile de arası hiç iyi değilmiş. Karaca’yı hep döven serserinin birisi imiş. Bakalım o ve Cumali hapiste çıkınca ne olacak.

Bu arada Cumali demişken bunun içeride de yapmadığı yok maşallah. Bu hapisten kaçan adamı işlediği yetmiyormuş gibi. Daha önceden de birkaç adamın işini bitirmiş içerde. O yüzden de hapisten çıkamıyormuş zaten. Yoksa zamanında İdris baba onu kurtaracakmış . Ama velakin tam o anda Cumali üç kişiyi şişlemiş içerde. Eh ne yapsın İdris babada Cumali kardeşte içerde olmayı seviyor demek ki. Şimdi hapisten kaçıp Vartolunun eline düşen amcacım . Seni içerde kim şişledi tam kaçarken. Akın mı yoksa Cumali’mi . Kolunda çukurun dövmesi vardı ama. Bu illa ki Cumali yada Akın olmasını gerektirmez. Bu işi yapanın. Başkası da olabilir. Selim zaten hapishaneye gitmişti . Kesin gitti anlattı bu kaçırma olayını diyeceğim. Amma onlar bu mevzuyu konuşurken Selim orada yoktu. Nasıl oldu bu iş anlayamadım. Bakalım izleyip göreceğiz.

Ah Sena ah Deren siz neden kendi başınıza bu işlere kalkarsınız. Sena sen cahil birisi de değilsin ki. Bilmeden etmeden o ilaç içilir mi reçetesiz. Bir kere o tarz ilaçlar reçetesiz satılmaz satılamaz. Böyle ufak hatalar göze batıyor bilesiniz. Deren – Meke havada aşk kokusu var. Olur sizden olur hatta olmuşta haberiniz yok.
Ama ben bu Emrah amirin pardon artık amir değil. Neden bu Sena takıntısı çok merak ediyorum Hatta biraz daha devam ederse bu açıklanmayan takıntı. Artık Cumali karakteri kim merakımı bile geçecek.

İşte böyle canlarım zaten sezon finaline topu topu üç bölüm kaldı. Sabırla izleyelim görelim. Dizden kimler ayrılacak kimler katılacak. Akın ve Cumali kesin katılacak. Ama mutlaka başkaları da gelir yeni sezonda. Umalım ki sevdiğimiz karakterlerde kalsın gitmesin. Yani herkes kalsın hepinizi çok seviyoruz tüm oyuncularımızı emeği geçen herkesi. Buradan sevgiler saygılar.

Hemen yazalım atlamadık bilinsin Sultan ana gelin ve torunlarını alıp mı gittin fizik tedaviye hiç biriniz çıkmadınız. Geriye dönüp o sinsi oyunlarınıza devam etmenizi bekliyoruz meraktayız.

Ve saadet konusu neden çok kısa geçildi böylesine tüm aileyi etkileyecek bir konu bu kadar kısa geçilir mi. Daha babasının yani Vartolunun bile haberi yok bebekten . Gerçi bu yasak aşkın meyvesinin sonu ne olacak oda muallak. Umalım hepimizin istediği gibi Saadet ve Vartolu mutlu olur . Çukur rahata kavuşur kimseler ölmeden.
Bu bölüm için maalesef şimdilik bu kadar yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendiniz iyi bakın sevgi ile kalın.