Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Bir Düğün Bir Cenaze

May 16, 2018

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Bir Düğün Bir Cenaze

Bir Düğün Bir Cenaze

Şimdi bu zavallı dizinin en masum karakteri olan Sadiş bunu hak etti mi. Bence Kesinlikle hayır. Kız zaten zoraki bir evlilik hem de sahte bir evlilik yapacaktı. Ama damat öldü gelin masada öylece çaresiz bi çare kalakaldı. Ne kadar gerçek olmasa da o masada yalnız kalan hem de o kadar milletin ortasın da tüm çukurun karşısında terk edilen gelin olarak kalan Sadiş idi. Bence çok yanlış oldu daha farklı bir mizansen olabilirdi. Saadet böyle karalanarak olmamalı idi. Zavallı kız Cemil onu terk etti zannettiği için de mutlu uyudu. En azından o mutlu değil mi şimdilik tabii ki.

Vartolunun babası ile yaptığı o duygusal konuşma ise boşu boşuna oldu. O kadar duygu yüklü konuşma sahnesinden sonra bari İdris baba biraz yumuşa olmaz mıydı sanki. Zaten bunun dışın da kaldı dört bölüm daha ne kadar karışacak acaba. Tahminlerim doğru çıkar ise son bölüm son sahnelerde Cumali karakteri de gelir. Bakarsınız Selim’in hapiste ki oğlu da çıkar gelir. Onu kim canlandıracak merak ediyorum . Çünkü artık Cumali karakterini merak etmekten vazgeçtim. Koskoca bir sezon gelmedi son dört bölüm hiç gelmez sanırım değil mi.

Metin çok zor anlar yaşasa da yine de Selim’e yardım etmekten onun açığını kapatmaktan vaz geçmedi. Benim çözemediğim Selim neden bu kadar duygusal idi. Tamam ilk kez adam öldürmedi adam öldürmek normal bir şey de değil. Ama karakter olarak ilk kez adam öldürmedi. Şimdi Selim Ayşe için karısının namusunu korumak için mi öldürdü onu. Yoksa karısının başladığı işi mi bitirdi. Peki üzülme sebebi Cemil’in abisini de öldürmüştü şimdi kardeşini öldürdü vicdan azabımı çekiyor . Valla benim kafam karma karışık . Selim tekrar Nazım ve diğerleri ile beraber . Yapma can cazım etme ikinci kez bir ihaneti ne sen kaldırabilirsin . Ne de senin gerçek yüzünü görecek ola ailen . İnşallah doğru yoldan sapmazsın Selim’cim .

Aliço peşine düştüğü konulardan sonuca ulaşacak mı acaba. Meliha hanım ölmemiş anladık , biliyoruz bunu. Çünkü gazeteci kızımız Hale onun ile oturmuş konuşmuş. Ama bu kütüphaneci bayanda neden ilgili bu kadar anlamadım gitti. Ben şahsen güvenmiyorum o kadına. Neden Aliço ile bu kadar ilgili anlayamadım. Bu da Nazım’ın elemanlarından olmasın sakın. Valla evet sanırım kafayı yedim. Artık bu diziler sayesinde delirdim sanırsam  Yoksa yani yada Aliço için yeni bir aşk mı doğacak . Ay bilemedim ki şimdi.

Ah be Yamaç düşmeyin siz nasıl bu tuzağa düşersiniz . Öyle olur mu 3 ver 10 al geriye. Neymiş ucuza mal alacaklarmış kar fazlası ile elden çıkartacaklarmış. Hadi bakalım şimdi o kapalı kaldığınız yerden soğuktan nereleriniz donarak çıkacaksınız. Tamam bir şey olmayacak biliyoruz ama heyecan ve aksiyon işte merak içinde bekleyeceğiz.

Ya sen berber Muhittin ah be Muhittin keşke inanmasaydın sen tüm bunlara . Bak şimdi ellerinde ki son parayı da vereceksin . Ve beklenen son kaybedeceksin. Bak sakın gidip te o dükkanı ipotek etme valla o zaman sana neler yazarım bak buradan tahmin bile edemezsin Muhittin.

Peki bu Emrah abimizin asıl amacı ne sizce. Tamam kardeşini saplantı derecesinde seviyor . Hem de psikopatın en önde gideni. Ay o psikiyatrist diye Sena için ortaya çıkardığı kadından korktum ben şahsen. Bu gece rüyama girmez ise o bakışlar iyidir.

Vartolu ne yapmak istiyor neyin peşinde. Çukurun insanlarına yardım mı edecek. Yoksa onları bir birine mi düşürecek. Yada Selim ile bir olup Nazım ve Emrah’tan kurtaracak mısın herkesi.

Siz Vartoluyu birde Celasun’dan dinleyin derim. İdris baba Celasun’a sorduğunda bu cevapları beklemiyordu tabi ki. Onun ne kadar sevecen yardım sever yufka yürekli olduğunu bilmiyordu. Dürüstlüğünü bilmiyordu. Celasun’un babasını ve Kahraman’ın ölümünden yaşadığı pişmanlığı bilmiyordu. Neden bilmiyordun. Çünkü sen hep oğlun ile kavgayı etmeyi tercih ettin. Bir kerecik oturup dinleseydin onun yanında olduğunu hissettirseydin. Sen benim oğlumsun deseydin. Kucak açsaydın sımsıkı sarılsaydın ona bu olanların hiç birisi olmazdı. Ah Koçavalı İdris çok yanlış yaptın çok. Şimdi de aynı şeyleri Selim için yapıyorsun . Bari bırak bu oğlun yanın da kalsın. Ama nerde hepiniz ayrı ayrı inatçısınız. Hepiniz dediğim dediksiniz. Bakın siz daha neler olacak. Bu işin bir de ikinci sezonu var. O zaman da Cumali olacak dizide. Yer yerinden oynayacak yani yine. İşte tüm karmaşıklığı izlemek bizler için iyi olacak. Aksiyon olması güzeldir dizide izlerken sıkılmazısınız.

Yeni bölüm yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın Unutmayın son dört bölüm. Bölüm kaçırmayın üzülmeyin. Kaçırırsanız bizi takibe devam edin.