Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Reaksiyon

May 02, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan atv dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Reaksiyon

Vallahi ne yalan söyleyeyim bölüm başlangıcında şok oldum. Belki de ilk defa tahminlerim de yanıldım. Ben şahsen dostum Yaşar gelecek Hızır reisi kurtaracak sanıyordum. Ama maşallah, reis ve Zafer onca kişiyi tek başlarına hallettiler. Gerçi onca adama karşı sadece iki kişi birazcık abartı olmuş. Amma velakin harika bir sahne olmuş. Hızır Reis de Zafer de harika iş çıkarmışlar tebrikler.

Hızır reisinde dediği gibi çok kötü bir şekilde tuzağa düştüler. Şahin ağanın yalan yanlış anlamadan konuşması. Zafer’in öfkesine yenik düşmesi. Vesaire vesaire yani herkes çok yanlış yaptı. Allahtan çok ucuz atlattılar. Hiç kimseye bir şey olmadı. Tabi reisin tarafından kimseye bir şey olmadı. Reşit’in tarafında zayiat çok fazla . Oda zıvanadan çıktı tabii ki.
Şimdi bu Fikret’in saldırıya uğraması kime yaradı. Bence kesinlik ile tipiye yaradı. Adam Gönül il buzları eritti. Hatta artık barışma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Aşktan bahsetmiş iken yazmadan geçemem. Dostum Yaşar ve Derya aşkı çok güzel değil mi sizce de. Bence Hızır & Meryem aşkından daha da büyük bir aşk. Neden derseniz ikisi de sırılsıklam aşık . Kavuşamamışlar ayrılmışlar. Ayrılma sebeplerini de öğrendik. Derya silahını bırak demiş. Yaşar bırakmamış. Kendinden uzaklaştırmış sevdiği kadını. Sadece ona zarar gelmesin diye uzak tutmuş. Ama bunca sene geçmiş ikisinin hayatına da kimse girmemiş. Hala seviyorlar birbirlerini. Ama ikisi de hala çok inatçı. Birisi silahından diğeri inadından vazgeçmiyor. Bu yüzden de kavuşamıyorlar. İnşallah onlar da en kısa zaman da kavuşurlar mutlu olurlar. Böyle bir aşkı izlemek çok keyifli vesselam.

Amma velakin bu Kudret ve Reşit çok yanlış yaptı Derya’yı almakla. Hem bu Reşit nereden biliyordu Derya’yı. Bizler iki üç bölüm önce öğrendik. Reşit yeni katıldı diziye. Şimdi nasıl direkt her şeyi biliyormuş gibi Derya’yı aldı doktor diye. Bir tek doktor o kalmamıştı sanırım değil mi. Tabi ki kimsesizler anında dostum Yaşar’a haber uçurdular. Yaşar’da tabi ki hemen harekete geçti, peşlerine düştü onların Hızır reis ve dostu İlyas ile beraber. Tamam Reşit’i öldürdün dostum Yaşar ama artık senden iyice uzak durmayacak mı Derya . Kudret zaten her şeyi izledi gördü. Bir an için Yaşar orada Derya’yı sakinleştirmek için sarıldığı anda, oradan ateş eder mi diye düşündüm. O zaman kime gelirdi sizce kurşun. Derya sevdiği adamın kollarında mı ölürdü. Yoksa dostum Yaşar Kudret’i son anda fark edip kendini fedamı ederdi. Aman ikisi de olmasın .Sahne öylece kala kaldı hala muallak ne olur ne olmaz . Fazlaca konuşmayalım da . Olumsuzlukları çekmeyelim değil mi. Ama Allah göstermesin öyle bir sahnede kesin Yaşar kendini feda ederdi bence.

Ama Derya’yı kurtarmaya gittikleri sahnede bile prosedür devam etti. Sizde mutlaka fark etmişsinizdir. Siz bir hayatı kurtarmaya gidiyorsunuz. Ama Alparslan hala amcasına arabanın kapısını açmadan duramadı. Saygı bu olsa gerek.

Ah be Meryem’ciğim sen nasılda Hızır reisin bu tuzaklarına oyunlarına geliyorsun. Sen ki onu en iyi tanıyan kişisin. Hatta annesinden bile iyi tanıyorsun. Hiç mi anlamıyorsun bu olayların oyun olduğunu. Bu tepkiler ne . Bu yersiz kıskançlıklar neden. Yersiz derken hangi kadın olsa tabi ki kocasını eşini kıskanır. Ama sen Hızır bir söz verdimi tutar bunu biliyorsun. Ölür ama sözünden dönmez. Hadi Ceylan’a gelelim tamam bizde zaten onu sevmiyor ve güvenmiyoruz. Ama sen daha düne kadar kocanı oğlunu hatta doğmamış çocuğunu ona emanet ediyordun. Şimdi bu yaptıkların neden. Bak Ceylan az da olsa uyardı seni. Sen evlatlarını bana emanet ettin yapma bunu en alakasız kişiyi beni kıskanma yapma dedi. Bari bu gizli mesajı anlasaydın. Ama senin de Karadenizli tarafın tuttu tabi. Damarına bastılar. Hızır reisin istediği oldu. Artık Meryem kocasını Ceylan almasın diye yaşam mücadelesi verecektir. Ve bu savaşı da kazanacaktır. Meryem demişken konu ailede iken Ömer lütfen o gereksiz tavırların yer aldığı sahnelere geri dönme. İnan inanılmaz derecede itici sahneler haberin olsun. Bu arada küçük bir dip not son 2-3 bölümdür sahneler gereğinden çok fazla uzuyor . Tabiri caiz ise lastik gibi. Bu yüzden de dizi saatin de bitse de konu az oluyor biraz daha kısa sahneler ve daha çok konu rica ediyoruz sayın yönetmedim. Şimdiden teşekkürler saygılar.

Bir küçük not daha bu gidile bu Adnan Lütfiye’yi boşar demedi demeyin. Malum izleyen herkes görüyor. Bir adama bu kadar eziyet olmaz ki. Yapma Lütfiye zararlı çıkan sen olacaksın.

Evet keşke önce ki sezonda olduğu gibi hemen bölüm sonu fragman olsa değil mi. Ama gerçi böyle de heyecanlı oluyor beklemek Pazar günleri fragman çıkmasını beklemek çok zevkli oluyor. Şimdi Pazar günü fragmana ve Salı günü yeni bölüme kadar sabredeceğiz . Anlaşılan o ki çok güzel bölümler bizleri bekliyor. İşte o zmana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.