Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Seninle Yaşar Seninle Ölürüm

Nis 25, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Seninle Yaşar Seninle Ölürüm

Ah aşk sen nelere kadirsin. Şu bizim kimsesiz Yaşar bile senin karşında çaresiz kaldı ya daha diyecek sözüm yok. Oysa ben onu gerçekten kimsesiz sanmıştım. Meğerse koskocaman bir kalbi varmış ve orası dopdolu imiş. Valla ben bu büyük aşkın yanındayım. Devlerin aşkı büyük olur misali dostum Yaşar ve Derya aşkı da böyle koskocaman. Ve ben bu aşkın dolu dizgin yaşanmasını istiyorum . Bu aşkı izlemek istiyorum. Ve onların arasında ki maziyi inanılmaz derece de merak ediyorum. Hiçbir dizide bir olayı bu kadar merak etmemiştim . Ayrıca İlyas ve Yaşar’ın Derya’yı eve bırakma sahnesine de bayıldım. Adam yıllardır sevdiği kadını evine bırakıyormuş meğerse. Derya önde ki arabada dostum arka arabada. Bu nasıl büyük bir sevda. Bu nasıl bir sevda . Gerçi yakalandılar ve İlyas ortalığı toparladı mı daha çok karıştırdı mı anlamadık  Gerçi sonunda Derya öyle veya böyle gitti onlarla. Sonu birazcık karışık olsa da.

Bu arada dostum Yaşar demişken geçmeyelim hemen yazalım. Ünal bey ve dostum Yaşarın muhabbeti çok güzeldi. Ünal Yaşar’ın mekanından pek hoşlanmasa da hatta hiç hoşlanmasa da . Muhabbet süperdi. Ama inceden inceye alttan alta karşılıklı aşırı kibarca tehditler çok daha güzeldi. Ben bu ikiliyi sevdim. Bakarsınız oda Hızır reis- İlyas-Yaşar üçlüsüne katılır ne dersiniz.

Gerçi dostum Yaşar Ünal bey hakkında ki fikirlerini açık seçik beyan etti. Dostum değil dedi. Amma velakin dikkat edin Dostum yaşar düşmanım ölür demedi henüz. Zaten öyle derse ölüm fermanı da çıkar. Gerçi her zaman % 50 50 oldu Ünal ortada kaldı, Hızır reis ile ilişkisi. Ama tamamen karşısında olur mu pek sanmam. Öyle olsa Davut bey onunla iş birliği yapmazdı bence. Amma velakin bellimi olur. Ummadık taş baş yararmış öyle değil mi. Bu da izlenmesi gerekli bir konu bakalım Ünal bey bizi yanıltacak mı. Yoksa her zaman ki gibi milliyetçi tarafı ağır basarak reis ve diğerlerinin yanında mı olacak.

Şimdi içinizden deminden beri yazıyor bu ama neden Hızır reisin Meryem’in hastalığını öğrendiği andaki tepkisini yazmıyor dediklerinizi duyar gibiyim. Valla kimse kızmasın darılmasın bana. Düşünün benim gibi bir Oktay Kaynarca hayranı bu sahneyi hiç beğenmedi. Ben ki ilk çektiği diziden ilk oynadığı filme kadar takip etmişimdir kendisini. Ama olmamış hiç kusura bakmayın. Sanki izlerken karşımda karısının ölüm riski altında olan bir eş bir koca yoktu. Hem de Hızır reis gibi bir eş-koca. Gözlerinde o maviş maviş bakışlarda üzüntüyü bile hissetmedim. Hayal kırıklığı acıyı hissetmedim. Sayın Kaynarca gerçekten üzgünüm bunu yazdığım için ama inanın eniştenin gözlerinde çektiği acıyı üzüntüyü hissetim. O elektriği aldım . Sayın Hakan Karsak çok iyi idi sahne tebrikler emeklerinize sağlık. Ama maalesef sizden alamadım o elektriği Oktay bey. Anlaşılan artık yorulmuşsunuz malum yavaş yavaş sezon sonu da yaklaşıyor. Normal karşılıyoruz tabi ki. Bizler bile gün içinde işlerden yorgunluktan bitkin düşüyoruz. Sizler milyonların karşısına her hafta hazır çıkıyorsunuz. Bir kere bile bizlere aman bu hafta yorgunum bu hafta çekmeyelim demeden karşımızdasınız. Sizleri takdir etmemek imkansız. Hepinizi hem de o sette olan sizlerle paylaşan bizlere ekran başında izlemek için diziyi hazır hale getiren herkesi . Size çay kahve yemek getirenler hepinizi tek tek tebrik ederken alkışlıyorum. Ama Oktay bey azcık daha sabır tatil zamanı gelene kadar sabır.

Güzel ve eğlenceli geçene gecenin sonu herkes için güzel bitmedi. Tamam biz anladık Hızır reis Meryem bu oyundan vazgeçsin istiyor. Eski Hızır reis olursa kendisinin peşine düşer onu kaybetmemek için her şeyi anlatır , diye düşünüyor. Ceylan aralarına girer ise Meryem’de kıskanır normal şartlarda. Kıskandı ve çileden çıktı zaten. Bakalım Hızır reisin planları işe yarayacak mı. Eski Hızır geri döndü diye düşünüp reise sahip çıkmak için , Çocuktan vazgeçip hayatı için mücadele edecek mi.
Ah Şahin ağa sen ki yılların kurdusun bu tuzağa nasıl düştün. Emine hanım ne zaman böyle yalvarmış ki şimdi yalvarsın. O kadın ki sevdiği adamın hayatı için kendi hayatını hiçe saydı. Tüm masanın karşısına dikilip Fikret ölecek ise beraber öleceğiz dedi. Canından çok sevdiği gardaşının bile yeri geldi tanımazdan geldi. Şimdi kimin karşısında eğilsin af dilesin Emine hanım mı nasıl inandınız sizler buna hem de hepiniz.

Gerçi hepiniz Fikret tuzağa düştü sandınız ama ok belli idi reise tuzak kurulduğu. Hem de bölümün en başından beri belli idi. Ne dedi Ünal bey ona kendine dikkat et . Sen kendin onlara gidiyorsun kendin ölüme gidiyorsun dedi. Allahtan camdan kurulan tuzağı gördü. Kurtulacak mı tabi ki evet. Belki hafif yaralanır ama bir şey olmaz. .Bakarsınız Meryem daha çabuk reis için hayatta kalma kararı verir böylece. Ve ona göre değişir bazı şeyler. Vurulma olacak mı olabilir oda 100. Bölüme aksiyon heyecan katmak için tabi ki. Şimdi hepimiz bir hafta heyecan içinde bekleyeceğiz ne olacakta reis kurtulacak diye. Ben hemen yazayım size, Sizler de bir hafta boşuna merakta kalmayın . Dostum Yaşar ve kimsesizler gelecek kurtaracak reisi merak etmeyin. Ona kim haber verdi peki derseniz Ünal bey haber verdi. Peki bu Ünal dostum Yaşar İş birliği nasıl oldu derseniz malum Yaşar pek sevmedi onu. Artık sevecektir diyorum. Tabi ki tüm bu son satırlar naçizane yeni bölüm için şahsi tahmin ve yorumlarım . Devamını olacakları izleyip hep beraber göreceğiz. O zaman göreceğiz tahminler tutacak mı. İşte o ana kadar kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.