Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Vartolular asla unutmaz

Nis 24, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Vartolular Asla Unutmaz

Bende takıntılı hale gelmiştim, çok olumsuz bir etkiler yaratıyor toplumumuz için diye düşünüyordum ki aynı düşünceler çevremden geldi. Hatta en yakınımdan kız kardeşimden geldi aynı düşünce. Bu nasıl annedir bu nasıl anneliktir Sultan hanım. Resmen oğullarına ölüm emri veriyor. Beni sakat bırakanı öldürmezsen hakkımı helal etmem diyor kadın resmen. Bir anne nasıl böyle konuşur. Çocuklarını göz göre göre nasıl ölüme yollar. Onları kötü yollara yönlendirir. Dizide olsa bu nedir bu nasıl bir annelik duygusudur. Çok yanlış çok çirkin olmaması gereken hareketler. Yanlış örnek diyorum . Bir de zavallı Saadet ile uğraşıp onu kurban ediyor. Neymiş Vartoludan intikam alacakmış aklı sıra ne olacak o kızın hali. Ona yazık değil mi. Zaten bir diğer tarafta onun aşkı için her şeyi yapabilecek Salih var o ne olacak şimdi. Gördünüz bunun düşüncesi bile delirtti onu. Ya bırakın Allah aşkına mutlu olsun şu garibanlar .Gerçi İdris babada haklı bir bakıma . Salih her şeye kafa tutup onlara baş kaldırırken iyi. Madem Saadet’i istiyorsun İdris babanın isteği gibi Saadet’e yakışır bir eş olacaksın. Onu üzmeyeceksin. Onu koruyup kollayacaksın. Sahip çıkacaksın sevdiğin kadına onu tehlikeye atmayacaksın. Kendi çektiği çektirdiği acıları çeksin istemiyor İdris baba.

Bu Emrah Sena nasıl kardeşler. Evet Emrah fazlası ile psikopat. Ama sanki Sena’da pek normal değil gibi bence. Ya sen evli barklı kadınsın. Ve kocana deli gibi aşıksın. Senin ne işin var eski sevgilinin yanında. Hem de tüm gece boyunca sabaha kadar. Bu nasıl bir aptallıktır bu nasıl bir cehalettir. Şimdi Yamaç sana neden güvensin. Evet sen şu an için masumsun . Hiç bir şey yapmadın yapmazsın da zaten. Yamacı seviyorsun biliyoruz. Amma velakin Yamacın ne kadar deli olduğunu da biliyoruz. Şimdi ne olacak. Sen bunun abin Emrah’ın tuzağı olduğunu nasıl anlamazsın. Nasıl onun ve annenin tuzağına düşersin. Sen bu kadar basit bir tuzağa nasıl düşersin. Bir anne figürü de bu Güzide . Güzide hanımda az manyak değil. Tamam Emrah senin öz be öz oğlun anladık ve oğlun da dahil bunu hiç kimse bilmiyor. Bir tek beyefendi biliyordu. O da sözde öldü. Şahsen kendi adıma hiç inanmıyorum öldüğüne. Ama arkasından dua ettim yani gene de. Ama hangi anne figürüne daha çok sinir oluyorum bilemedim. Sultan mı Güzide’mi . Ben karar veremedim siz verebildiyseniz yazın. Neyse biz gene Sena’ya dönelim ya sen ne kadar cahilsin bir kg mal ile öle nasıl dolaşırsın bu nasıl bir rahatlıktır . Öle elinde bir çantaya attığın iki çikolata değil ki. Böyle tuzağa düşersin işte sende. Haydi ara bakalım şimdi Vartoluyu ne olacak . Gelip kurtaracak mı seni. Gerçi evet aradığın an oraya gelir seni çeker çıkarır oradan. Ölür ama seni bırakmaz orada. Sadece yamacın karısı olduğun için değil. Zorda kalan bir kadın olduğu için yardıma ihtiyacın olduğu için gelir alır seni oradan. Emrah başka planlar ile karşımıza çıkmaz ise tabi ki
Ah be Salih sen ne den bu kadar isyankarsın. Ne geçti şimdi eline . Bu kadar olay çıkartıyorsun zararı kime. Sadece sana ve Saadete başka hiç kimseye değil. Oysaki bu kadar isyankar olmasan ne kadar farklı olurdu her şey. Giderdin kendi babandan sevdiğin kadını isterdin. Onu alır telli duvaklı gelin yapardın kendine. Gerçi aynen böyle olacağına hala inanıyorum. Belki de bunun olmasını çok istediğim için inanıyorum buna. Ama bence olacak olmalı olmak zorunda. Her şey kötü olmasın güzel şeyler de artık sadece olmalı dizilerde olsa bile.

Selim ah Selim bak her şey çok güzel gidiyor senin için . Sen doğru yolu buldun ailenden kardeşinden yana oldun . Bozma sakın bunu. Annenin karının gazına gelip te. Sen aslın da o ailenin en akıllı adamısın belki de. Sakın ama sakın ha Sultan hanımı dinleme. Sen sadece Yamaca ve kendine güven. Kahramanı kaybettin geride kalanları düşün. Yolundan şaşma lütfen şaşırtma bizi. Şaşıran avukat Nazım olsun.

Aliço ya gördünüz değil mi. Nasıl da mutlu oldu .Selim abisini kandırdı diye. Oysa bir bilse Selim ona yardımcı olacak. Ben kendi adıma bu konuyu da çok merak ediyorum. Kim bu Meliha hanım. İdris baba kaç kadına aşık olmuş kaç kadının canı yanmış. Yoksa aşık olduğu değil de başka bir yakını mı çıkacak o kadın sanırım bunu da anlamamıza çok az kaldı artık.

Ve artık beklediğim an yavaş yavaş geliyor. Çok şükürler olsun Cumali geliyor sanırım artık. Bu bölüm de sadece elini olsa da gördük . Ve annesi Sultan hanım ile arası olmadığını anladık. Hatta sanırım hapse düşme sebebi . Belki de onu ihbar eden Sultan hanım. Ben öyle sezdim telefon konuşmalarından. Daha doğrusu Sultan konuştu o dinledi. Ama söylediği söz senin iyiliğin için yaptım idi. Ne yapmış olabilir ki değil mi. Kesin hapse düşme sebebi Sultan ana. Anlaşılan bunun detayları haftaya gelecek . Çok fazla olmasa da biraz anlatılacak. Belki de Cumali karakterinin katılır bile artık aramıza ne dersiniz.
Kafamız da delice sorular ile bir bölüm sonu daha geldi maalesef. Şimdi Sena nasıl kurtulacak. Vartolumu alacak Emrah mı. Yamaç zaten kesin kurtuldu. O valf çalıştı o bayıldı sadece gelip çıkartırlar dışarıya sorun olmaz. Emrah Sena Yamaç üçlüsünün sonu ne olacak. Ayrıca Emrah Nazım Vartolu ne olacak bir de Vartolu Yamaç Saadet var Tabi Vartolu Sena Yamaç unutmayalım. Tabi Yamaç Selim Vartolu İdris var .Ay durun kafam karma karışık oldu. Kimin derdi kiminle ise bir hafta beklesin bende devreler yandı.

Şimdi kim nasıl kiminle savaşacak ı barışacak mı haftaya anlayacağız. Ama ne olur artık Cumali gelsin çözsün bu işi. Yoksa bu dizide bayacak içimizi. Cumali gelir ise hareket olur aksiyon olur. Evet yeni bölüm yeni yorumlar da görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.