Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Gözümüzden kaçtı sanmayın

Nis 18, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Gönül Yarası mı Kurşun Yarası mı Büyük

Ben size dedim ama değil mi. Kimsesiz Yaşar ölmez ölemez en azından şimdilik. Ve İlyas Hurşit gelip kurtarır dedim. Geçen bölüm yorumlarımın son kısmını okuyun demiştim size. Aslında aklımda daha çok yazmak istediğim şey var daha doğrusu ilerleyen bölümler için tahminler. Ama bana sadece 2 bölüm daha müsaade edin sezon sonu size yazacağım söz.

Anlaşılan bizim kimsesiz Yaşar’ımız gerçekten çok yaralı. Bu Necla’nın kızı Derya çok fazla canını yakmış. Tabii Derya’nın da çok canı yanmış anlaşılan. Çok büyük bir aşk bu. Ve şunu da anladım ikisinin aşkı kesinlik ile Meryem ve Hızır’dan çok daha büyük bence. Bakışmalar konuşmalar imalı konuşmalar. Bu acıdan bu kadar seneden sonra bile sevgilerinin azalmaması . Bunlar hala sırılsıklam aşık. Ben şahsen doktorumuz diziye katıldığında Alparslan ile mi olacak diye düşündüm. Daha doğrusu şimdi iki sanatçımız Allah mesut etsin evliler ve mutlular ya öyle olmasını istedim içimden. Ama ne yalan söyleyeyim dostum Yaşar ile olması çok iyi olmuş. Bence cuk oturmuş. Ama sanki Alparslan birazcık meyilli idi Derya kızımıza artık zinhar olmaz bakmaz.

Ah Hayriye hanım sen ne kadar meraklısın . Emine hanımı da peşinden sürüklemesen olmaz . Oda tın tın senin ile her yerde . Şimdi gittin Necla hanıma ne oldu . Sanki öğrensen ne olacak. Bak Meryem bir şekilde seni ikna. Kadın kızını kaybetti, bebeği için mücadele ediyor şu an. Tabi ki oda tekrar bir bebeği olsun kızı olsun ister. Sevdiği adamı mutlu etmek ister. Ama hayatını tehlikeye atmak istemesi bu risk çok fazla tabi ki. Peki sizce Hızır reisi ne zaman öğrenecek . Bu pek uzun sürmeyecek anlaşılan. Çünkü enişte öğrendi artık. Malum o içinde tutamaz söyler. Onu da engelleyebilecek tek kişi Hatice. Ama o susturur mu kocasını bilmem. O zaten her şeyin söylenmesinden yana. O değil enişte konuşursa Hatice’de verdiği sözü tutmuş olur . O söylemez sözü yerine gelmiş olur. Bu arada bu kadar çok bebek çocuk demişken Ömer nerede. O hiçbir dakika bile çıkmadı bu bölüm de. Şimdi bizler merak ederiz . Bu kadar ön planda idi . Her şeye karışan atıp tutan . Hapse girip içerde tespih sallayıp racon kesen çocuk nerede. Hem birden bire tavırlar değişti hem de ortada yok. Lütfen biz tavrı değişsin istedik ortadan kaybolsun istemedik.

Meryem’ciğim senin de hastalığın fazla uzamasın . Şimdi hazır Ceylan’a görev çıktı deyip yurt dışına gitme sakın onun ile. Hızır öğrendi tedaviye gittim olmasın sakın. Yani işin aslı gitsen de Ceylan İle gitme sakın. İkinizin bir arada olması aşırı saçma. Ömer çıkmadı dedik ama Gönül’de yok gözümüzden kaçtı sanmayın. Bu arada lütfen birisi artık kısa da olsa bir laf arasında söylesin. Enişte ve Hatice’nin diğer çocukları ne oldu. Bir oğlu ve civciv ve eşinin diziden ayrılmasına sebep olan tarçın kız nerede. Bunu hep merak ettim hep sordum . Belki de konu geçti ben atladım . Lütfen unuttu isem konuyu kaçırdı isem kusura bakmayın. Amma velakin kısa bir hatırlatma geçin lütfen. Ya da ben en iyisi eniştemize Hatice’ye sorayım . Nerede sizin bu çocuklar.