Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Hoş geldin Saygın Soysal

Mar 27, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu:

Bana Derler Elvis

Aramıza hoş geldin Saygın Soysal. Valla itiraf edeyim özlemiştim seni. Kara Para Aşk’tan sonra izleyemedim kendi adıma seni . Ama sanki biraz kara para aşk kokusu vardı buradaki karakterde. Orada nasıl Tayyar adamı öldürüp bir kasap gibi eti kemikten ayırıyor ise. Şimdide burada Elvis aynısını yapıyor. Hem de ustasından öğrenmiş. Fazlası ile İçerde dizisi kokan dizimize şimdi de K.P.A kokusu bulaştı  Ne diyelim hayırlı olsun. Yine de ben sevindim Çukura katılmana . Hoş geldin sefa geldin. Hoş geldin ama bu alemde kadın kaçırmak var mıydı ? Benim bildiğim Koçavalılar kadına zarar vermez. Kadınlarına zarar gelsin istemez. Bakalım bu hamlenin karşılığı ne olacak.

Hoppa haydi bakalım sadettin başla yine yeniden koşmaya. Koş Sadettin koş. Ne zaman nereye koşacaksın bakalım. Peki neden bu kadar kadın kaçırmaya kadar geldi olaylar. Neden bu kadar. Tek düze olmaya başladı. Aynı Yamacın sürekli, dinlediği dans ettiği şarkısında olduğu gibi. Hani diyor ya orada bu hayatın heyecanı meyecanı yok diye. İşte tam da onun gibi. Dizinin heyecanı meyecanı yok artık .Evet bolca aksiyon heyecan var. Şimdi inkar etmeyelim ama bir şeyler eksik. Ne bilemiyorum ama eksik. Hatta yazacak kelimeleri bulamıyorum artık. Kadınların kaçırılması. Sena’nın annesine değil Sultan hanıma sarılması. Çok ama çok klasik sahneler değil mi.
Çok etkilendiğim bir sahne vardı tabi ki. Oda sizlerin de tahmin ettiği gibi Aliço sahnesi idi. Askerlik arkadaşını yakalaması. Onu kendi evine barakasına hapsetmesi . Ve Hale’nin ses kaydını dinletmesi. Hepsi ayrı ayrı güzeldi. Ama Hale’nin ses kaydında söyledikleri Aliço kadar beni de bitirdi . Nasıl da güzel duygusal anlatmış duygularını Hale. Keşke ölmeden önce anlatabilse imiş tüm bunları. Bunları duyan defalarca dinleyen Aliço ne yapsın. Şu anda ne yaparsa yapsın sonuna kadar haklı bence. Evet bende bu tarz olayları destekleyen birisi değilim. Ama bir kadının hele ki masumun kanı akmış ise. Kısasa kısas diyorum. Madem göze aldın katil oldun sonun da böyle olacak değil mi.

Emrah amirim kardeşini ve annesi Güzide’yi kurtarmak için geldiği yerde Yamaç’lara yardım edecek mi? Her şey anlaşılacak mı. Yani Sena ve Emrah’ın kardeş olduğu . Yamaç buna ne tepki verecek.

Peki Nazım’a ne diyorsunuz. Valla ne diyeyim bu denli bir aksiyon ondan beklemez idim O hepten kafayı yemiş baksanıza . Kendi kendine satranç oynamalar .Herkese ayrı ayrı tuzak kurmalar. Babasına kardeşi Emrah’a . Selim ve Sadettin’e herkese ayrı ayrı tuzak kuruyor. Elvis’e yardın ediyor. Elvis zaten insan kasabı olan bir psikopat. Geri oda beyefendi ile bir bağı olan birisi ama . Bu bağ ne anlamadık henüz. Zaten ancak haftaya anlarız. Şimdi babasını kendisi kaçırıp bağlayıp . Karşısında satranç oynayan kendine beyefendi dedirten Nazım’a ne olacak. Babasını öldürmeyi becerecek mi. Yoksa ava giden avlanır misali olan kendisine mi olacak. Cevaplar maalesef önümüzdeki hafta yeni bölümde.

Bu yeni Elvis karakterimiz diziye renk kattı mı kattı. Gizemli bir havası var mı var. Ama anlaşılan oda dışlanmış eziyet görmüş bir çocukluk geçirmiş. Peki tüm bu acı çeken eziyet gören çocukların hepsi mi buraya toplanmış. Yamaç sorunlu çocukluk gençlik yaşamış . Selim ha keza öyle. Vartolu anlatmaya gerek yok . İdris baba zaten öyle. Ailesi gözünün önünde katledilmiş. Şimdi bir de Elvis Yılmaz’ımız çıktı başımıza. Bakalım ne sorunlar yaşamış nelere gelmiş başına. Ama bu kadar da tesadüf olmasın . . Acı çeken bir çocuk daha olmasın dizide . Bırakın daha çocukluktan psikopat olan bir karakter çıksın karşımıza. Şaşıralım biraz. Üzülüp ağlamayalım. Bir karakterden de nefret edelim . Ki Saygın Soysal bunu başarabilir. Oyunculuğu başarısı tartışılamaz genç yeteneklerden birisi kendisi yüreğine sağlık. İyi ki geldin renk kattın.

Şimdi bundan sonra ne olacak Elvis neler yapacak Nazım ne yapacak ben şahsen en çok onu merak ediyorum. Bu kadar kişiye ihanetinin bedeli ne olacak. Bence babasından intikamını o almalı . Tabi ki hiçbir evlat baba ilişkisi böyle olmamalı. Biz sadece diziye renk katması açısından diyoruz. Ayrıca son derece başarılı bir oyuncumuz olan Ahmet Tansu Taşanları ben şahsen ben ilk kez böyle bir rolde izledim . Ve çokta beğendim . Tebrikler emeğinize sağlık. Ne diyelim önümüzde ki hafta yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın