Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Çok sıkıldık bu rutin oyunlardan

Mar 21, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Hızır Baba Meryem Anne

Dizimiz bence çok durağan başladı. Ben şahsen geçen haftaki final sahnesindeki aksiyondan sonra , çok daha hareketli bir başlangıç beklerdim . Ama yine olmadı biz de yine hayal kırıklığı yaşadık. Ünal beyin klasik konuşmaları hareketleri. Hızır reisin herkesten habersiz planları. Ceylan’ın yaptığı sorgudaki şovu. Biz gerçekten çok sıkıldık bu rutin olaylardan. Bizler artık Davut bey her şeye hakim olsun istiyoruz. Ceylan görevden geri çekilsin istiyoruz. Otursun oturduğu yerde diyoruz. Amma velakin yok olmadı olmuyor. Biz diğer rakip kanaldı dönem dizisi başlıyor büyük rakip reyting düşer diyoruz. Reyting arttırmak için bir şeyler yapın diyoruz. Ama neden bilinmez değişiklik yok. Yani tamam bölüm güzel mi güzel . Heyecan var mı var. Komedi var. Gizem var. Yani kısacası bir diziden beklenecek her şey var. Ama maalesef daha önce ki eski tat tuz yok. Neyse biz dizimize yoruma geri dönelim.

Hızır reis herkesi fidanlığa topladı. Sohbet muhabbet için değildi tabi bu toplantı. Aileye yeni birisi katılıyordu. Yeni bir can yeni bir heyecan olacaktı . Hepimize herkese. Hızır ve Meryem bu haberi öylesine güzel verdiler ki . Ne yalan söyleyeyim çok yakın candan bir dostumdan haberi almış gibi sevindim. Öylesine inandırıcı idi . Ama tabi ki biz ekran başında ki izleyicilere bu mutluluk çok görüldü. Sam Amcanın tehditleri Hızır reisi çileden çıkardı. Tabi ki reis bu tahditlere kulak asmadı. Hatta her zaman ki gibi meydan okudu. Bizler bebeğe biraz sevindik Hızır Meryem aşkı için mutlu olduk ya. Hemen bizi üzün ağlatın zaten ne istersiniz siz biz izleyiciden ağlatırsınız hep. Neyse dönelim fidanlığa olaylara. Meryem ise maalesef buna dayanamadı. Oracıkta bayıldı kaldı. Hastanede ne çıktı meydana kalp hastası Meryem. Ne saçmalıktı peki şimdi bu. Bu güne kadar hiçbir şikayeti olmayan hastalanmayan bile Meryem ki Geçen sezon vurulduğu için hastanede günlerce kalmış tetkikler yapılmıştı. Ayrıca Meryem düzenli olarak checkup yaptırıyor idi. Yani kendine bu kadar dikkat eden bir insan ileri derecede kalp hastası. İsmini bile anlamadığımız bir kalp hastalığı. Hatta doktor hanım bile tıbbı açıklama burada ama ben sizin anlayacağınız dilden anlatayım gibi bir şeyler saçmaladı orada. Şimdi bebeğe mi üzülsek Meryem’e mi Hızır reise mi bilemedik . Meryem şimdi yanındakilere kesin reise bir şey söylememeleri için söz ettirecek. Bebeği doğurmak için kendini tehlikeye atacak. Ölümü göze alacak çünkü Hızır bebek için çok sevindi. Onu üzmek istemez. Alparslan ve Hatice susar mı bu konuda bilemem. Ama eğer bu tahminim doğru çıkar ise doğum olacaktır. Sıkıntılı bir hamilelik döneminden sonra tabi ki. Doğumdan sonra doktor dışarı çıkar tüm aile bebeğin ağlama sesini duymuştur. Üzgün şekilde gelen doktor birden gülümser ve her ikisi de iyi der. Bunlar çok klasik sahneler bu şekilde giderse iyice rutine bağlanır. Sürpriz ise bebek yaşar Meryem ölür. Ne desem ne yazsam bilemedim şu anda . Artık edho yorumlamak gerçekten zorlaştı. Çünkü sahneler klasik hep beklenen oluyor sürpriz yok ters köşe yok. Lütfen sayın senaristlerimiz bize bu ters köşeyi yapın. Mesela herkes Meryem hasta ölecek diye bekler iken . Siz başka bir bayan karakteri öldürün . Eh bu ismi yazmayalım şimdi biz. Çok tepki alıyorum dm mesajlarından sonra.

Bu bölüm kısa mı sürdü bana mı öyle geldi. Sanki her zamankinden bir 15-20 dakika erken bitti. Bilemiyorum bana da öyle gelmiş olabilir. Bu arada unutmadan ben bebek konusun da Ömer bir densizlik yapar diye geçirdim içinden . Ama günahını almışım çocuğun kız olsa diye dua etti bence. Sayın enişte karakterimiz özlediğimiz sahneler geri geldi nihayet. Biraz daha fazla çıktın. Valla özlemişim seni izlemeyi. Bazen hiç çıkmadın bazen birkaç dakika . Lütfen uzun uzun kal böyle ekranda. Emeklerine yüreğine sağlık enişte Hakan Karsak.

Lütfiye sende inşallah beklediğin haberi tez zamanda alırsın demeği gerçekten çok istiyorum. Ama sanki sizin bu Adnan ile aranız pekte iyi değil olmayacak biraz sallantı olacak sanki. Bir an önce kendine çeki düzen ver . Birazcık sussan Adnan seni daha çok sevecek . Daha da çok bağlanacak bilesin.
Dizimiz erken bitti dedik maalesef bu yüzden yorumda bitiyor kısa olsa da sizler ile paylaşmak çok güzel .Yeni bölüm yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.