Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: İki reytinge kalpleri sızlatmayın

Mar 21, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Havada Aşk Kokusu Var

Yazık değil mi bu saf temiz kalpli Aliço’ya neden onu bu kadar üzdünüz. Onun gözünden akan tek damla yaşa değdi mi aldığınız reyting. Bende biliyorum bu bir dizi burada olanlar hayal ürünü. Sadece birer karakter. Amma velakin yapmayın böyle temiz kalpli saf insanları bu şekilde dizide de olsa üzmeyin. Bizleri de ağlatmayın. Değmez inanın iki reytinge değmez kalpleri böyle acıtmak sızlatmak.

Peki ya Salih ve Sadiş onların imkansız aşkı. İlk karşılaşmaları. Sadiş zaten yeterince acı içinde idi. Neden daha fazla bu acı. Ne zaman kavuşacaklar bu zavallılar.
Bu gazeteci kızımız kime benziyor. Nedir benzerlik . Beyefendi neden Hale’yi yolladı onların yanına. Planları ne idi. Aman lütfen oda kızı yada bir akrabası çıkmasın sakın. Sakın sakın kardeşinin kızı falan olmasın . Aman diyelim.

Ya ama Selim ve Salih kardeşlerin buluşması Selim’in gerçekleri öğrenmesi çok güzeldi. Selim ilk önce inanmasa da hemen anladı doğru olduğunu. Sahne süper olmuş yazanında oynayanında emeğine sağlık.
,
Aliço’nun bir şeyleri anlayıp delil araması çok güzel değil miydi sizce de. Tek tek resimleri araştırıp bulması. Hepsini gerçek bir criminal uzmanı cinayet masası komiseri gibi araştırması süperdi . Zaten hep söyledim sizlere bu dizide Aliço favorim. Ama oda anladı her şeyi tek tek inceledi. Gazeteci kıza kim ateş etti anladı. Hem de bir horoz şeker sayesinde. Bakalım şimdi önümüzdeki hafta bu keskin nişancı şekerci adam kimmiş. Kim canlandıracak.

Bu Baykal Güzide Emrah komiserim üçlüsünü geçmişe dönük hesaplaşmaları. Ve bir birlerine olan öfkeleri gerçekleri bayağı ilgi çekici olmaya başladı. Aslında parça parça eskiye dönüş yaşandığı için çokta net değil tüm olanlar. Anladık Emrah Baykal ve Güzide’nin oğlu. Güzide onu tutuklatıp kendisi evlat edinmiş. Ama neden sebep ne. Bunlar neden ayrılmış aralarında ne geçmiş . Nazım’ın annesi kim ne olmuş Nazım ondan neden ayrı. Zaten Nazım 18 yaşında bulmuş babasını. Şimdi neden onun yanında annesi ile değil. Bu ikisi kardeş biri emniyet amiri diğeri avukat. Ama anlaşılan her zaman Emrah kıymetlisi olmuş. Nazım dışlanmış. Ama şimdi sıra Nazım’da İntikam saati geldi çattı bence. Bunca senenin dışlanmışlığın intikamını alacak Nazım demedi demeyin.

Ya bu arada bu Koçavalılar ve dolayısı ile mahalle sakinlerinin hepsi maddi sıkıntı içerisinde idi. Hatta tapu ipotek edip para aldılar. Şimdi bu Yamaç nasıl gidip o kadar para verip gitar aldı. Hani bu kadar zordalarsa bir gitara o kadar para verilir mi . Tamam maddi durumun müsait ise verilir. Müzik ruhun gıdasıdır müziksiz yaşanmaz. Ama sanki bu durumda iken canları gibi sevdikleri aile bildikleri mahallede yaşayanlar bu kadar darda iken olmadı bu iş.
Celasun mahalleye evine döndü annesinin elini öptü, helallik aldı. Mahallede Muhittin tıraş bile etti onu. Artık bilemesi gereken kişiler onun hain olmadığını biliyor. Amma ve lakin İdris baba ve Celasun sohbeti çok ama çok güzeldi. İdris babanın Celasun’a verdiği önce nasihatler. Sonrada silahını masaya koyup oğullarımı öldürtmem önce beni öldür demesi de izlenmeye değer sahnelerdi.

Ama benim gecedeki en beğendiğim sahne Vartolunun sözde kaçırılması. Gaz odasına kapatılması. İşte tam o anda beyefendinin kulağına takılan wolkman den başlayan rock ın roll çalması idi. Kardeşler birleşti şimdilik te olsa beraberler.. Ama kabul edelim beyefendi fena faka bastı. Üstelik onu satan kendi öz oğlu Nazım. Ama ben size diyorum Baykal’ın sonu oğlu Nazım’dan olacak diye . Değil mi kaç kez yazdım size neyse boş verelim şimdi bunu. Ama geçen bölümde hatırlarsanız Cumali ve Selim’in oğlundan bahsetti İdris baba. Şimdi onlar çıkıp gelecekler anlaşıldı bu. Peki onlar bu hem düşmanlığı hem kardeşliği nasıl karşılayacaklar. Ben artık Cumali karakterinden vazgeçtim merak etmiyorum. Neden demeyin sakın . totem yaptım çok merak ettim gelmedi. Merak etmez isem gelir diye vazgeçtim.

Ama gene de artık gelse iyi olur benim kadar çok kişi artık sabırsızlanıyor bu konuda. Birde Selim’in oğlu çıktı başımıza. Şimdi birde onu bekleriz acaba kim canlandıracak kim çıkacak diye. Oda hapiste olduğuna göre pekte normal birisi değil. Ama biz bu güne kadar Ayşe’nin ağzından bir kez olsun oğlum lafını duymadık. Bir anne evladını özlemez mi onu görmek istemez mi . Ya çok büyük olaylar ile girdi hapse adını anmak yasaklandı evde ki bu zor bir ihtimal. Çünkü İdris baba torununu sürekli takipte. O zaman geriye bir ihtimal kalır Ayşe’nin oğlu değil. Selim’in başkasından olan oğlu. Bence bu daha kuvvetli bir ihtimal bakalım göreceğiz izleyip.
Evet bu bölümün sonu hariç çok heyecan dolu değildi bence. Ama önümüzde ki hafta çok güzel olacak bence. Biz şimdiden yorumlamaya hazırız sizlerde izleyip yorumları okumaya hazırsanız hem yarın yorumlarda hem de yeni bölümde görüşmek üzere. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.