Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Çukur'a haftanın yorumu: Sıkıntı Olmazsa Sıkıntı Var

Oca 09, 2018


DiziGazete.com Yazarı Dilekk Doğu, Show TV dizisi Çukur'u yorumladı. İşte Dilek Doğu'nun Çukur yorumu:

Sıkıntı Olmazsa Sıkıntı Var

Çukur'dan merhaba. Dizimizin çok sıkı takipçilerindenim. Sağ olun takipçilerimizde yorumlamamı isteğince, editörümüz burcu hanım ile görüştük onunda onayı ile yazmaya başlıyoruz hayırlısı ile.Naçizane yorumlarım ile sizlerleyim hatamız olur ise şimdiden affola.

Benim kendi adıma bu dizide birkaç favori karakterim var.
1- Vartolu
2- Medet
3- Aliço

Bu üç karakter dizide en planda olan karakterler kendi adıma. Özellik ile Vartolu karakteri benim gibi bir çok kişinin de favorisidir. Aslında kötü birisi değil Vartolu Salih . Geçmiş de bir çok acılar gizli. Kimsenin bilmediği . Onunda kimselere anlatamadığı acıları var onun. En önemlisi annesinin yanında öldürülmesi. Sonrasında onu istemeyen dedesinin yanına gönderilmesi. Tabii ki orada başına neler geldi ne yaşadı bilemiyoruz henüz. Ama çocukluğun da başlayan aşkı hiç bitmeden devam etmiş yine de .Sadiye’de ona aşık zaten. Çocukluk aşkları unutulmaz zaten. Onlar yıllarca içlerinde büyütmüşler bu sevgilerini. İnşallah sonları mutlu olur . Ben Vartolu Sadettin’in mutlu olmasını istiyorum.. Zaten ben diziler de filmler de hep kötü gözüken karakterleri severim.

Sadettin ve Sadiye’nin düeti çok güzeldi söylemeden geçmeyelim değil mi. Medete gelince Vartolunun en sadık adamı. Ona aşırı derecede bağlı olmasının çok önemli bir sebebi var elbet oda çıkacaktır meydana. Aliço işte o anlatılmaz yaşanır süper karakter adam her girdiği rolün üstesinden başarı ile geliyor. Bize de tebrik etmek kalıyor.

Peki İdris baba Sadettin’in öz oğlu olmadığını biliyor tamam ama bir oğlu olduğunun farkında mı. Bence değil bilmiyordu bu bölüme kadar. Yani bir oğlu olduğunu öğrendi ama kim onu bilmiyor henüz. Şimdi bu kahramandan büyük Selim’in yaşlarında olduğuna göre, İdris baba evli iken olan bir ilişkiden yasak aşktan olan bir çocuk. Ama Sadettin tüm bunların farkında değil o istenmediğini düşüne dursun . Aslında farkında bile değil İdris baba onun. Bu bölümde İdris’e gelen mektup ile de oda gizemli olayların farkına vardı. Mihriban’ı öldüren kocasından gelen mektup İdris babanın gözünü açtı. Bakalım bu mektup tüm olayların açığa çıkmasını sağlayacak mı.Araştırmalara başlayan İdris baba gerçeği nasıl öğrenecek. Baba oğul kavuşacak mı. Peki bu kadar olaydan sonra baba oğulun arası nasıl olacak. Hapishaneden gelen mektuptaki ince ayrıntıyı da atlamayalım . Bizi Mihriban ile kim evlendirdi bilmek istersen uzun hikaye. Ayrıca oğlunun yerini öğrenmek istersen yaşamamı sağla. Tüm bunlar yeni aksiyon demek. Ama şahsen ben hapisten gelen mektup için , Cumali’den geldi diye düşünmüş idim . Ama artık şu Cumali gelsin canım. Yeter bizde meraktan kurtulalım değil mi artık. Zaten artık olaylar çok karıştı Cumali gelmeden bu olaylar çözülmeyecek sanki. Bakalım izleyip göreceğiz.

Şimdi Karaca’nın vurulma olayını babası Selim biliyor. Selim bu işin peşini bırakacak mı . Bence bırakmak istemese de mecbur kalacak. Ah be Selim neden senin bu ihanetin. Tamam anladık sende istenmeyen çocukmuşsun dışlanmışsın ezik büyümüşsün, ama ne olursa olsun bu ihanet olmaz . Zaten bu akşam Celasun Selim ve Sadettin arasında bir şeyler olduğunun farkına vardı. Ama Tam anlayamadı sanırım. Zaten bu Celasun en başından beri Yamaç’ın adamı kesin olarak söylüyor noktayı da koyuyorum. Şimdi bu da nereden çıktı demeyin Celasun mahallesine ihanet edecek birisi değil. Arkadaşlarına hiç değil . Hele hele de babasının katillerini affetmesi mümkün değil. Onlar Yamaç ile anlaşmalı . Yamaç onu Sadettin’in yanına özellik ile yolladı .Zaten dikkat ederseniz Yamaç sol kolunu kullanmasını yasaklamıştı. Oda o gün bu gün o elini kullanmadı. Eğer Yamaç ve ailesine bağlı olmasa Sadettin’in yanında olduğu için elini de kullanırdı her şeyi yapardı. Zaten bu bölüm de Meke ölmesin diye ayağını kırmak zorunda kaldığı an gözlerinden herkes anlamıştır bunu. O bakış gözler de biriken yaşlar he şeyi anlatıyordu izleyiciye. Biz senin yanındayız Celasun sen iyisin biliyoruz. Yani kısacası Celasun içerde . İçerde demişken Aras Bulut İynemli’nin eski dizisi ne bir gönderme yapalım. Tama anladık çoğu oyuncuyu eski diziden buraya transfer ettiniz. İyiki de ettiniz ama sahneleri bari birebir transfer etmeseydiniz. İçerde dizisinde Sarp silahında ki kurşunu çaktırmadan çıkartıp Rus ruleti oynayıp kendi kafasına sıkmıştı hatırlarsanız. Evet birebir aynısını Yamaç Koçovalı yaptı bu kez de. Önce kendi kafasına sıktı Yamaç sonrada silahı verip abisi Selim’in aynısını yapmasını istedi. Ama zaten el çabukluğu ile kurşunu almıştı içinden silahın. Sahne bire bir aynı olmasa daha hoş olabilirdi bence. Ama olsun biz yine heyecanlandık emeğinize sağlık.

Peki bu beyefendi neden bu kadar takıntılı Çukur mahallesine ve Koçavalı ailesine işte onu çözemedim. Aslında bu beyefendi olayı da çok tanıdık. Karadayı ve Söz dizilerinde de bu beyefendi büyük vardı ama onların sonu pek te hoş olmadı. Bakalım bu dizimiz de beyefendinin sonu ne olacak değil mi ? Senin sonun o satranç gibi olacak bence . Nasıl mı birisi gelip ona da Şah Mat diyecek ve kafasına sıkacak bu kadar

Sena hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ben biraz agresif bir karakter görüyorum ona bakınca . Evet Yamaç sen tanıdığın da böyle bir adam değildi .Ama senle tanıştığında onun da ailesi ile görüştüğü yoktu. Böyle olaylar yoktu. Ona ihtiyaç yoktu. Ben Yamaç doğru davranıyor demiyorum bu tarz olayları tabi ki onaylamıyorum . Amma velakin bu aileden de başka bir şey olmazdı be can cazım. Ama enin de sonun da sen kocana geri döneceksin. Sen aşıksın hem de kör kütük.Şimdi sen boşanmaya çalışıyorsun ya .Hem de avukat olarak ta tam adamına gitti ya. Yandın canım. Zaten adam beyefendinin oğlu psikopatın teki. Birde üzerine sana aşık oldu bu adam. Yazık değil mi şimdi senin yüzünden olaylar karışacak. Ve senin yüzün den avukat Nazım öyle yada böyle ölecek. Hiç o bulaşmak istemediğin dünyaya kendi ayakların ile girdin şuan farkında değilsin be canım.
Aklıma gelmişken konudan konuya geçiyorum ama . Bu Emmi Mücahit ve Nedret ne olur sizce. Bence onlara olanlar oldu bile. Bu işten güzel bir aşk doğacak. Herkes karşı çıkacak belki gerçi bence sadece Sultan karşı çıkacaktır. Ve güzel bir birliktelik doğacaktır inşallah.

Selim’ciğim sen ne zaman vaz geçecek pişman olacaksın merak ediyorum bu işlerden . Ama sen pişman olduğun da çok geç olacak bence. O zaman tüm aile gerçeği öğrenmiş olacak. Senin hain olduğun meydana çıkacak ve belki de sen kendin bir şekilde hayatına son vereceksin. Zaten bu kadar ihanetten sonra doğrusu da o olur senin için. Ama tüm gerçekler meydana çıkana dek sen daha çok karıştıracaksın anlaşılan ortalığı. Hep beraber izleyip göreceğiz. 15 ocak Pazartesi akşam Çukur yorumlarında buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın .