Çukur'a haftanın yorumu: Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun?

Nis 17, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Sen Benim Kim Olduğumu Biliyor musun

Sen benim kim olduğumu biliyor musun. Bu cümleye de gıcık olurum. Şahsen bana birisi böyle söylese .Bu cümleyi kursa vereceğim cevap şu olurdu (ah yazık hafızanı mı yitirdin Alzheimer mı oldun kim olduğunu bilmiyor musun ) . Aman neyse ki böyle insanlar yok çevremde çok şükür.
Sultan anamızda eve döndü . Şimdi artık her şey Sultan anaya bağlı. Tahminimce iyi olacaktır o da. İlk anda intikam hırsı ile yanıp tutuşsa da sonradan alev minicik bir kıvılcım oldu. Hem de sönen bir kıvılcım. Ama şimdi iki haftadır Sultan ana üzerinde dönüyor ya konular. Benim bir şey dikkatimi çekti. Bu oradan oraya zıplayan çatıdan çatıya hoplayıp atlayan gençler var ya artık onların arasın da kızlar da var. Aslın da hem güzel bayanlara dikkat çekilmesi. Onlarda var bu gençlerin arasında denmesi kızların dışlanmaması yani güzel. Amma velakin ben gençlerimizin pekte kötü örnek almaması tarafındayım bazı şeylerin. Malum günümüzde gençler çok çabuk gaza geliyorlar. İnşallah bu kez de öyle olmaz diyelim.

Sultan ana ve Nedret şimdilik Saadet’i affetti. Tabi ki yamaç sayesinde affettiler. Ama zaten yazık değil mi Saadet’e . Ben ona ve Salih’e Vartolu Sadettin’e çok üzülüyorum. Sevgili senaristimiz lütfen ama lütfen bu dizinin sonunda onlar için mutlu son olsun. Bırakın gitsinler . Uzaklara çok uzaklara onları kimsenin bulamayacağı yerlere gitsinler. Bahçesinde domates biber yetiştirebilecekleri kiraz ağaçları olan bir yere gitsinler . Ama Medet onlar ile gitsin. Hatta o da evlensin onun da hakkı bu kadar olaydan sonra değil mi mutlu olmak.

Ya bu Ayşe hiç mi akıllanmaz. Sen nerdeyse kızını kocanı kaybediyordun. İkisi de ölümlerden döndü.. Kocan seni terk etme kararı verdiğinde sen bu Cemal’e resmen yüz verdin . Gittin son çarede olsa adamın evinde kaldın Oysa ki yamaca gidip yardım isteyebilirdin. Adam da sana tutuldu. Ne olacak şimdi . Nedret ile bir oldunuz Saadet’in başını yakacaksınız. Hem Cemal’e hem Saadet’e haksızlık bu yaptığınız. Gerçi böyle davranmaya devam eder ise bu Cemal’de pek uzun süre sağ kalmaz oda ayrı bir mevzu zaten. Peki tüm bu saadeti evlendirme işini Vartolu Sadettin öğrenince ne olacak. Bence işte o zaman yer yerinden oynayacak bakın görürsünüz.
Bu Meliha kim dizinin ilk bölümünde sayın Bülent Ersoy’unda konul-k olduğu sahnede ufak bir sahnesi geçmişti Meliha’nın . Masada resmi sanat müziği eşliğinde. Bakalım İdris babanın bu Meliha ile ilgisi ne. Bence sevgilisi olamaz kardeş desek bilemedim ailesi ölmüştü. Bakalım bir iki bölüme belli olur.

Selim bence artık ihanet etmez yamaca . Oda sanki artık ailesinden yana olacak . Belki de bu uğurda canını verecek. Ama artık pişman ihanet etmez. İçinizde bir kere ihanet eden bir daha eder diyenleriniz var eminim. Zaten bende kararsızım % 70 diyorum ama hangi fikir ağır basıyor siz karar verin.

Doğum günü sahnesi çok sönük kaldı sanki. Ben daha heyecanlı bir şeyler bekliyordum. Bir aksiyon bir heyecan katılmalı idi. Ama gene de Sena’nın planları iyi idi. Gerçi bir ailede doğum günü kutlanması neden abartıldı onu anlayamadık. Artık günümüzde İstanbul’da hele de bu tarz ailede gayet normal doğum günü. Tabi ki kutlamayan karşı olan günah sayan . Hatta ve hatta sadece kız çocuğu olduğu için doğum gününü kutlamayan aileler var bunun da gayet bilincindeyiz . Maalesef tüm bunlar hala günümüz gerçekleri. Ne diyelim herkesin kendi kararı özgür iradesi diyelim. Bizim fikirlerimize nasıl saygı istiyorsak herkese saygı duyalım değil mi.

Sizce Sultan ana ne diyecek. Medet için racon kesip öldürtecek mi. Hiç sanma Medet gayet sağlıklı çıkacak o evden ve affedilecek. Mahallede artık özgür dolacak. Zaten artık mahalle Vartolunun eline geçmek üzere amma velakin bu Vartolu. Mahalleyi ele geçirse de bence o gerçek bir Koçavalı. Eninde sonunda babasının ve kardeşlerinin yanında yer alacak. Yani Avukat Nazım’ın karşısında .Emrah amirinde tabi ki. Ama zaten hala söylüyorum bence beyefendi ölmedi .Bakın o hortlayıp gelecek. Nazım’ın canını okuyacak. Şu an iyileşme ve dost düşman tanıma aşamasında o. Bir gelecek pir gelecek dönüşü muhteşem olacak beyefendinin diyorum.

Fragmanda pek heyecan yok gibi inşallah bir hareket olur. Bizlerde ekran başında Vartolu Sadettin gibi şekersiz kahvemizi yudumlar iken yeni bölümü izler yorumlarımızı yazarız. O zamana dek kendinizi iyi bakın sevgi ile kalın.