Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hızır Dede

Mar 15, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Hızır Dede

Ben size demiştim ama değil mi . hem de ne kadar zaman önce yazmıştım sizlere . Sanırım Selda diziye katıldığının ikinci haftası idi. Selda Ekrem’in kızı değil demiştim sizlere. Ve bir kez daha bingo . Şimdi demeyin sakın ukalalık yapma bir kaç şey bildin diye . Benim bilip bilmemem söz konusu değil burada . Bizler ekran başında heyecan aksiyon ve ters köşe bekliyoruz. İzlerken şaşırmak istiyoruz. Biz bunu zaten tahmin etmiştik demek değil , inanamıyorum bu nasıl olur demek istiyorum. Artık bende şok olmak bunu ben nasıl anlamam demek istiyorum.

Ah Alparslan ah sen demi yaptın bu hatayı. Sen Alparslan’a laf ederken Selda kaçtı diye . Selda geldi depodan birde Yalçın’ı aldı gitti. Yazık oldu İlyas’ıma tamda Özgür kızına gidecekti. Aman İlyas canım benim yapma etme. Olmaz kimse istemiyor Özgür kız ve senin beraberliğini. Sana daha dişli daha farklı bir karakter lazım. Tam tarif edemiyorum nasıl birisi olduğunu ama farklı işte. Özgür kız değil bu.

Ne mektupların varmış be Hayriye ana ne mektupların varmış senin. Mektuplar iki haftadır olay oldu. Nihayet sana da geriye geldi. Geldi de maalesef artık sende değil reiste. Gerçi kasanın şifresini Ömer biliyormuş ama . Bu arada Ömer demişken işte bu yemek masasında ben şifreyi biliyorum demesi. Muzipçe bakışlar gülüşmeler Merve ile. Olması gereken Ömer karakteri bu. Daha çocuk o . Bunları konuşması böyle muziplikler kaçamaklar yapması gerek süper olmuş.
Yazık sana Hızır Ali, İnan çok üzülüyorum senin için. Yalçın ile konuşurken bir an için bile olsa erkeklik gururuna yenildin. Zaten ikisinin birlikte olduğunu biliyordun. Her şey bir oyundu. Bu oyuna evliliğin de dahildi . Şimdi neden başkasından hamile olma ihtimali seni böyle sinirlendirdi. Belki bu öfkene yenilmese idin Yalçın’ın yanında kalmaya onu sorgulamaya devam etse idin kaçamazdı. Yani Selda onu kaçıramazdı. Belki de tam tersi de olabilirdi tabi ki. Selda gelip seni öldürebilirdi. O yüzden biraz da iyi olmuş aslında . Ama ben size söyleyeyim bu iş böyle bitmez . Bunun ardı arkası var devam eder, demedi demeyin.

Pudra Hakkı yine ölmedi ölemedi. Gerçi bende şahsen sayın Levent Özdilek’in ayrılmasını istemiyorum diziden. Kendisi çok beğenerek izlediğim bir sanatçıdır, umarım çabuk ayrılmaz. Ama kurtarılma sahnesi sahne si çok güzeldi. Reha Ercan ve kimsesiz Yaşar şok oldular. Birde Ceylan suni teneffüs yapmaya Reha’nın yüzündeki ifade görülmeye değerdi . Hele ki Yaşar kimsesizim benim .

Gönül’ün sahne aldığı anlar çok güzeldi bence. Hem kulağımızın pası silindi az da olsa . Hem de Hızır reis ve Meryem’in özlediğimiz sahneleri geri geldi. Ne kadar özlemişiz sizi böyle görmeyi .Sarılmanız bakışlarınız iltifatlarınız. Birbirinize olan aşkınızı ilan etmeniz. Biz sizi hep böyle görmek istiyoruz. Lütfen sayın senaristlerimiz biraz daha fazla olsun bu sahneler . Duyun izleyici sesini lütfen.

Candan’a veda ettik. Sarı mambo diyelim tipinin tabiri ile veda edelim sana . Evet açıkçası sevmedik seni. İlk geldiğin günden beri itici idin. Ama oyunculuğun ve başarın için teşekkürler Arzu Yanardağ. Güle güle bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Hasan bey çok fena faka bastı. Ceylan ve Hızır reisin kurduğu tuzak iyi işledi . Hasan bey de kolay av oldu. Ama sizce de o mevki de olan birisi böyle kolay mı yakalanmalı bu tuzağa kolay düşmeli idi. Keşke ava giden reisler avlansa bizde biraz yeni bölümü heyecan korku merak ile beklese idik. İlk başta yazdığım ters köşe böyle bir örnek olabilir mesela. Tamam kimse zarar görmesin ama izleyicide biraz heyecanlansın. Bakın Ceylan ve abisinin kavuşması bile basitti. Böylemi olmalıydı. Sen abini öldü san pat diye karşına çıksın sen sadece sarıl. Ben olsan orda kalp krizi geçirirdim . Baygınlık geçirirdim bu kadar kolay normal karşılamazdım. Yani vesselam karşınızda zaten Star kanalında çok güçlü bir dizi var. Şimdi çok daha fazla ses getirecek bir dizi başlıyor haftaya Salı. Reytingler alt üst olacaktır. Siz böyle giderseniz bu sezon biter bu güzel dizi. Lütfen izleyicinizin sesine kulak verin . Aksiyon olsun heyecan hareket olsun İlk sezon gibi olsun. Erkek izleyiciyi aksiyon olmadığı için. Bayan izleyici grubunu da aşk olmadığı için kaybediyorsunuz haberiniz ola.

Bu haftanın geneline gelirsek ben fragmandan daha hareketli bir bölü bekliyordum. Ama sadece ilk on dakika vardı bu hareket . Gerisi yine aynı rutin. Önümüzde ki hafta bomba gibi bir bölüm olmalı. Yoksa yeni dizinin kurbanı olup kaybederiz reytingleri. Bakalım izleyip göreceğiz değil mi hep beraberce. İşte o zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.