Çukur'a haftanın yorumu: Ben Acı Çekerken Sen Neredeydin Babam

Mar 13, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Ben Acı Çekerken Sen Neredeydin Babam

Artık beyefendi ve Koçavalılar arasında ki savaş başladı. Savaş zaten vardı diyeceksiniz evet vardı. Amma velakin gizliden gizliye vardı. Beyefendi hep arka planda idi. Şimdi tüm kozlar açık oynanacak. Bakalım bundan sonra neler olacak. Ne yalan söyleyeyim ben Nazım’a çok üzüldüm. Tamam hiç normal bir insan değil oda ama. Yazık o da Vartolu gibi dışlanmış istenmeyen bir çocuk. Size gene söylüyorum bu beyefendiyi Nazım öldürecek. Zaten oda içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için babasını değil Selim’i aradı. Bakalım Selim’in bundan sonra ki durumu ne olacak. Zaten benim asıl merak ettiğim konuda bu. Şimdi Yamaç tüm bu bağlantıları çözecektir. Şimdi Nazımda Selim’de fare gibi kapana kısıldılar. Şimdi daha da hareketlendi dizimiz. Selim en başından beri anlamış. Nazım’ın beyefendinin oğlu olduğunu. Tabi ki ikisi de aynı tüm acılar dışlanmışlıklar aynı. Ah be ah çok çektiniz sizde çok. Ama Salih sen asıl sen neler yaşamışsın sen öyle. İlk önce annesiz kaldın. Baban seni istemiyor sanarak büyüdün bunca sene . Dedenden yediğin dayakların acısı hala içinde saklı belli. Sonra deden öldü dayaktan kurtuldum derken aç sefil kaldın o evde . Kaçmak zorunda kaldın evinden. Sonrasında başına gelen şeyleri yazmaya elim varmıyor. Günümüzde yaşanan bu olayları dile getirmesi çok zor. Evet biliyorum sessiz kalmakta aynı şey, ama lütfen sadece dizimizin yorumlarında sessiz kalmama müsaade edin . Çünkü artık ne vicdanım dayanıyor nede midem kaldırıyor bu olayları. Zaten paylaşımlarımdan tepkimi bilenler bilir. Bu yüzden müsaadeniz ile sadece bu sefere mahsus bu kısımları es geçeceğim yorumlarımda af ola.

Ama İdris baba ve Vartolu Sadettin (Salih) yüzleşmesi çok güzel sahneler idi. Vartolu anlattı baba ağladı. Baba anlattı Vartolu ağladı. Meğerse babamda bilmezmiş beni diye anladığı sahnede olan bakışları çok güzeldi. Ağlattınız bizi ekran karşısında baba- oğul. İçim cız etti. İdris baba son sözünü söyledi ya git benim oğlum ol. Ya kal düşmanım ol. Bundan sonra olacak her şey artık Vartolunun elinde. Ya şeytanı onlara getirecek gerçek bir Koçavalı olacak. Yada bu lanet iş birliğine devam edip Vartolu Sadettin olarak ölecek. Benim gönlüm de hislerimde onun baba-oğul-kardeşçe yaşamasında. Vartoluda artık bir Koçovalı olsun .
Şimdi herkes tabi ki gecenin bombası hakkında ne yazacağımı bekliyor .Valla bende ne yazacağımı tamda bilemiyorum çünkü bende şaşkınım. Evet bende sizler kadar beyefendinin çevirdiği işlerin altından bir şeyler çıkacağını biliyorum. Nazım’a bu kadar kötü davranmasının onu dışlamasının çok farklı bir sebebi var diye yazmıştım . Ya gerçekten oğlu değil yada onu reddetmesinin başka sebebi var demiştim sizlere. Amma velakin Emrah amirin onun oğlu çıkacağını hiç düşünmemiştim. Meğerse onun gücü babasından geliyormuş . Ve annesi Sena’nın annesi imiş. Yani Sena ve o aslında kardeş karındaş . Ama çocuğunu önce evlatlık veren sonra evlatlık gibi geri alan bir kadın nasıl bir annedir . Nasıl bir psikolojiye sahiptir bilemedim. Ve Emrah komiserin Güzide annesini bu kadar dinlemesi onun sözünden çıkmaması çok enteresan. Yoksa Emrah komiserimiz gerçekleri biliyor da bilmezden mi geliyor. Çok enteresan bir aile sonuçta hepsi. Ne diyelim Allah hepsine akıl fikir ihsan eylesin.
Canım Aliço’m sana üzüldüğüm kadar kimseye üzülmedim sanırım bu dizide. Aşık oldun diye çok sevinmiştim. Bu aşk yürümez desem de içimde bir yerlerde gazeteci kız tarafından sevilmeni delice istiyordum. Hatta belki Aliço iyileşir bile diye düşündüm. Ama gazeteci kız öldü hem de onun yanında .Çok üzgünüm sevda bir kez daha yenik düştü .
Peki şimdi Nazım ile Selim iş birliği yapacak mı . Beyefendinin yanında olan Nazım bundan sonra babasının kuyusunu kazacak mı. Bunu hiç birimiz bilemeyiz tabi ki. Amma velakin tahmin isterseniz. Evet bence Selim ile iş birliği yapacak yapmalı yapmak zorunda . Bu Baykal’ın artık sonu gelmeli.
Peki sizi en çok duygulandıran sahne hangisi idi. Şahsen benim Vartolu serbest kaldıktan hemen sonra annesinin mezarında yaşadığı şok idi. Vartolunun sürekli söyleyip yaptıramadığı annesinin mezarını yapılmış şekilde bulması idi. Sadettin ’cim bak senin yapamadığını kardeşin yaptı. Annenin mezarını yaptı sana da kapak oldu sanki bu biraz. Gerçi kardeşin mi yaptı baban mı bu işi ben pek te emin değilim. Onu da öğrenir anlarız elbet. Valla Medet Vartolu kavuşması da çok güzeldi. Medet ’in ilk önce delirip ateş açması sonra her zaman ki klasik olayı. Vartolu Sadettin’in üzerine düşüp kalması. Bu kez Vartolu bu işte son noktayı. Medet bizimkiler artık bu işin adını koyun dediği an ben koptum. İki dakika önce gözümden yaş gelir iken . Şimdi kahkahalara boğuldum. İşte gerçek oyunculuk budur. Ağlatırken güldürebiliyor ise bir sanatçı ayakta alkışlanmayı hak etmiş demektir.

Sayın Erkan Koçak Köstendil ve Mustafa Kırantepe’yi tebrik ediyorum. Emeklerinize yüreğinize sağlık. Her ikinizde kocaman alkışları hak ettiniz her zaman olduğundan daha fazla hem de.

Şimdi Vartolu her ne kadar meydan okumuş gibi gözükse de bence değil. Tam tersi buda bir oyun olacak. Beyefendiye karşı oda birleşecek ailesi ile. Artık onunda gerçek bir Koçovalı olma zamanı geldi. Tabi bu arada artık onlarında gizli bir silahı var. Daha doğrusu artık İçerde bir elemanları var Nazım. Bakalım Nazım her ne kadar Şu an içerde gözükse de sonradan caymaz inşallah.
Bu arada birkaç bölümdür çıkmayan yada az çıkan karakterler var . Mesela Sultan anne yada Nedret ve kızı Akşın yada Saadet nerede bu oyuncularımız. Neden çıkmıyorlar. Diziden koptuklarını pek sanmıyorum. Ama önümüzde ki bölüm belli olur sanırım oda. Şahsen kendi adıma Selim’de huzura kavuşsun aklansın mutlu olsun eşi ve çocukları ile istiyorum. Bakalım yaptıkları yanında kar mı kalsın demeyin. Yamaç’ın önüne atlayarak abiliğini yaptı o. Kardeşinden vaz geçmedi. Bundan sonra akıllı olarak huzurlu olmak onun da hakkı bence.
Yine maalesef geldik bölüm yorumu sonuna .Zannımca haftaya bizleri aksiyon heyecan dolu bir bölüm bekliyor. Bizler ben izlemek yorumlamak için hazırız. Eğer sizler de okumak için hazırsanız bekleriz. Takipte kalmanız yeterli. Haftaya yeni bölüm yeni yorumlar da buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile