Çukur'a haftanın yorumu: Evin Direği Ben, Benim Direğim Annen

Mar 06, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Evin Direği Ben Benim Direğim Annen İdris baba bir ölümü daha kaldıramaz artık. Yeter zaten artık dizi başladığından beri adam hep acı hep acı yeter adamada yazık. Başka kimsede kalmadı mı . Biraz da beyefendi acı çeksin mesela. Çukurda ki herkes yeterince acı çekti bence. Bu göz yaşları neden İdris baba . O gözü yaşlı adamı görmek istemiyoruz biz. O her zaman dimdik ayakta duran adamı istiyoruz biz. Sultan Selim’in haberini verdiğinde artık bizlerde gözyaşlarımızı tutamadık. Ölme Selim hiç birimiz hazır değiliz buna . Hastane yatağında babanın baş ucuna gelişi senle sohbet edişi çok güzeldi. İnşallah yaptıkların ortaya çıkmaz . Yoksa bu senin için hiçte iyi olmaz. O yediğin kurşun boşa olur. Haberin ola Selim . Dua et her şey unutulsun. Ah ah İçerde rüzgarı yetmiyordu birde Poyraz Karayel esintisi başladı çukurumuz da.

İçerde dizindeki eskiden- yeniye geçişleri birebir aynı sahne tekrarları vardı. Şimdide Vartolu kendi hayali ile konuşmaya başladı. Poyraz karayel izleyicisi iyi bilir. Poyraz’dan iki tane daha vardı  Şimdi Vartoludan iki tane daha var. Gerçi Allah için Poyrazdan üçü beraber muhabbet ederdi. Bunda sadece hayaller konuşuyor bizim Vartolu dinliyor Ama ne yalan söyleyeyim güzel sahne idi. Ama aslında Vartolunun bu esaret sahnelerinden en çok içime dokunan Yamaç ile birbirlerine babamın oğlu dedikleri sahne idi. Yamaç zaten ağlıyor . Vartolu zor tutuyor kendisini. Artık tüm gerçekler ortaya çıksa keşke. Böylece baba ve oğullar güç birliği yapıp öldürüverseler şu beyefendiyi. Gerçi bence beyefendinin ölümü oğlu avukat Nazım’ın elinden olacak. Neden derseniz daha öncede söyledim oğlu olduğunu kabul etmeyen baba başkasına bu şekilde içten şekilde oğlum derse. Bu kadar içten sarılırsa. Eh normal olarak kendi oğlun da gelir seni öldürür. İşte o zaman geldiğin de beyefendinin gözlerinde ki ifadeyi çok merak ediyorum. Beyefendinin yüzündeki gözlerindeki o şaşkın bakışı hayret ifadesini görmek istiyorum. Evet siz de haklısınız ben bu dizleri izledikçe daha doğrusu biz ekran başındaki izleyiciler. Hepimiz biraz psikopata bağlıyoruz sanki değil mi.

Emrah komiserin yavaş yavaş geçmişini öğreniyoruz artık. Sena’nın üvey abisi bunu geçen bölüm öğrendik. Şimdide evlatlık olduğunu öğrendik. Ama ben annesinin kendi öz evladı dururken üvey oğluna bu bağlılığı çözmedim. Tabii ki insan üvey de olsa bir çocuğa bağlanır sever. Hiç bir şeyi olmasa da masum bir çocukmuş oda. O da anne olarak almış bağrına basmış. Tabi ki sevecek sarıp sarmalayacak oda evlat. Bakalım bu anne oğul ikilisi daha bize neler anlatacak neler yaşatacak. Ah be emmi sen dünkü çocuk musun . Nasıl verdin sen bu açığı İdris babaya. Halbuki sende girip bir baksa idin Selim’e anlamazdı. Ama sen hastaneye gelmişken Selim’i görmezsen bu kadar ağlarsan olacağı bu idi. Çok fena faka bastınız . Yamaç size ne der bilmem artık. Yamaç çözdü artık beyefendi olayını. Medet ’in anlattığı parçalar ile her şey yerli yerine sonunda. Şimdi Yamaç her şeyi öğrendi tamam. Oradan zaten kurtulacak. Adamları beyefendinin tüm adamlarını aldı. Aliço zaten orada hazırda bekliyor. Yani beyefendinin keskin nişancısı varsa bizim de Aliço’muz var değil mi . Tamam Yamaç kurtulacak ama bundan sonra neler olacak. Benim tahmin ettiğim yada hayal ettiğim gibi mi olacak her şey. Yani İdris baba- Cumali-Selim-Vartolu-Yamaç bir olup beyefendiyi derdest mi edecekler. Bundan sonraki olaylar böylemi gelişecek. Tabii ki Emrah amirimi de unutmayalım . Aman ha bak kızar vallaha sonra bizi de Dragona postalar. Şaka bir tarafa ben bir emniyet mensubunun bu şekilde yansıtılmasına karşıyım. Bir polis arkadaşımız benim yazdıklarımı haklı bulmuş . Sizde haklısınız verdiğiniz tepkilerde kızmakta diyor mesajında bana. Ama bize kızmayın diyor. Sayın memur amir maalesef vazifenizi konumu bilemiyor hatam olur ise af ola . Ben zaten emniyet mensubu hiçbir arkadaşımıza laf söylemem sizler varsınız biz huzurluyuz. Benim tepkim bu şekilde yazılan senaryo için. Yoksa biz sizi seviyoruz polisimiz askerimiz iyi ki varsınız. Siz olmasanız biz uyku uyuyamazdık. Bu arada konusu gelmiş iken.

Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz yakınlarına başsağlığı. Yaralı canlarımıza Arslanlarımıza da acil şifalar dilerim. Dizimizde çok çok bir değişiklik yok zannımca. Biraz içerde biraz Poyraz Karayel biraz kendinden bir şeyler katarak devam ediyor .Amma velakin izlettiriyor yani. Pazartesi akşamlarımın vazgeçilmezi oldu kendi adıma. Yani tabi ki bizde hem öveceğiz hem eleştireceğiz . Yoksa olmaz değil mi. Ama haddimizi aşarsak herkesten özür dilerim şimdiden. Ben asıl Yamaç ve diğerleri Emrah amirin Sena’nın üveyde olsa abisi olduğunu öğrenince ne yapacaklar onu çok merak ediyorum. Emrah amir her şeyi bilerek gelmiş. Ama Sena saklıyor her şeyi. Bu işin sonu nereye varacak meraktayım. İdris baba Vartolu barışacak mı . Herkes bunu nasıl kabullenecek mi meraktayım. Selim Ayşe barışacak mı. Celasun mahalleye dönünce ne olacak hepsi muamma hepsi merak. Ama ben çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz. Bu Cumali kim arkadaşım .Yeter artık çık gel Cumali . Bir oyuncu bulamadı iseniz de öldü deyin hapiste bitsin gitsin. Bizlerde meraktan kurtulalım.

Vartolu sen de git annenin mezarına yaptır gözünü seveyim. Bak kapı gibi baban var artık paran yoksa o verir. Ondada yok ise gel ben yardımcı olurum sen git yaptır artık şu mezarı bizde rahat edelim. Final güzel olmuş. Ama keşke şöyle bir sarılsalardı baba- oğul. Görseydik bizde. Aman sakın fragman sormayın çünkü sadece deli bir Yamaç gördük. Hiç bir şey de anlamadık. Anlamak için ne yapmak lazım. Yeni bölümü izlemek lazım. Yani yeni bölümde görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.