Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Yolların Şahin’i Yılların Şahin’i

Mar 01, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Yolların Şahin’i Yılların Şahin’i Ve pudra Hakkı sonunda Ekrem’i sattı. Satar satmasına ama bunun da bir bedeli vardır tabii ki . Tamam sattı satmasına ama bence bu işin sonucunda kendini karda sana Hakkı için çok ağır olacaktır. Ekrem’in damarına çok kötü basıyor Hakkı. Gerçi Hakkı’da gerçekten kati deliller var. Hem de Ekrem’i gerçekten bitirecek deliller. Ama Ekrem’in arkasındaki bu gizli güçler önemli olan bence. Çünkü Hakkı’nın Ceylan’a verdiği adreste Bir tır dolusu mal buldular aldılar Şahin ağanın mekanına bıraktılar. Sonrada gelip Hızır reise haber verdiler. İşte zaten benim en çok hoşuma giden sahnede bu oldu zaten. Diğer her sahne dizimizin rutin klasik sahneleri idi. Gittiler baskın yaptılar alacaklarını aldılar. Ama sonra reise gelip kahvaltı masasında olan muhabbet çok güzeldi. Tamam bunun nesi değişik diyeceksiniz. Çünkü masada ki muhabbetler hep var. Ama bu kez o masada kimsesiz Yaşar’da vardı. VE muhabbet Hayriye sultan ile Yaşar arasında geçince konu çok değişti.

Biz Hayriye sultanın attığı mektuplar da mektuplar da olan hastanelik olan bir kadını anlattı bize Yaşar. Bu açığı veren Hayriye sultan bozulsa da hemen misilleme yaptı. Bizde en çok merak ettiğimiz konuyu öğrendik sonuçta. Ve kimsesiz Yaşarın kimsesiz olmadığını kısmen de olsa öğrendik. Meğer bizim kimsesizin de gönül yarası varmış. Gerçi Yaşar az çok reise anlatmıştı ama bu kadar ismen bilmiyorduk. Yaşar’ın bu gizli sevdasını öğrenen reis İlyas ve Alparslan’ın yüzündeki ifade harika idi. Bu bölümü kaçıranlar sadece bu sahne için bile çok şey kaçırmış oldular. Hem şaşkın hem muzip o gülüşler izlenmeye değerdi. Galeriye gelen esmer bomba alımlı bayan ismini bilmediğimiz öğrenemediğimiz önemsiz bayan bayağı bir ilgi alanı oldu herkes için. Gerçi Ceylan’dan öğrendiğimiz kızın adı Aslı Toprak ve beş yıl önce trafik kazasında ölmüş. O ve eylemlere katıldığı tüm arkadaşları da çeşitli zamanlarda çeşitli şekillerde ölmüş. Ama hepsi kanlı canlı meydan da. Şimdi bu kız kim kötü olduğu kesin. Keşke kötü olmasa idi.

Neden mi boyu posu hal ve hareketleri hatta atar gider li oluşu tam İlyas’a göre. Keşke Hızır reislerden yana olan bir karakter olsa idi bu kız ve İlyas’ın sevgilisi olsa idi. Ünal bey gitti Ekrem ile restleşti. Ekrem de ‘ karşılıklı birbirlerini inceden inceye tehdit ettiler. Meçhul güzel bayanımız da geldi reisi aldı. Ünal beyinde bulunduğu tutulduğu mekan da hep beraber buluştular. Güneş karakteri ile aramıza katılan Ertuğrul Postoğlu sende dizimize aramıza hoş geldin. En son diriliş Ertuğrul dizisinde Bahadır karakteri ile izlemiştik seni. Orada da çok başarılı idin burada da aynı başarıyı göstereceğinden eminiz . Tekrar aramıza hoş geldin . Güneş beye tırını verdiler. Serbest kaldılar .İlk etapta şaşırmadım desem yalan. Bir tuzak vardı o kesin anladık . Amma velakin tır da arama yapıp ta bir şey bulamadıklarında şaşırmadım desem oda yalan olur. Çünkü ben kendi kendime kesin plan var patlayacak diyordum. Ama olmadı tamam İlyas bizimkiler içinde dedi ama ne var ne olacak bir haftada beklenmez ki canım. Bari bir fragman verseydiniz bölüm sonunda. Böylede merakta bırakılmaz ki . neyse yapacak bir şey yok . Bu arada eğer tahminlerim de yanılmaz isem Ekrem beyin sonu geldi. Çünkü başka bir kanalda başka yeni başlayacak bir dizinin fragmanlarında sayın Mesut Akusta da var.

İki kanal da birden iki ayrı dizide olmaz diye düşünüyorum. Diğer kanalda konuk oyuncu ise oda ayrı bir konu tabi ki. Ama sonuçta o veya bu şekilde Ender’in ölümünde payın var. Bu karaktere de veda edecek sanki bana öyle geliyor. .şimdi genel olarak bakacak olursak çok durağan tıkanıklar yaşanan bir bölüm oldu . Ki bu tıkanıklıklar artık çok sık yaşanmaya başlandı dizide. Bende dahil çevremde sohbet ettiğim herkes aynı fikirde . Ceylan diyalogları bıktırdı. Ömer sahneleri bunalttı. Yaşar ve , İlyas sahneleri de olmasa çok sıkıcı geçecek bence. Benim Başrol sanatçımıza olan hayranlığımı herkes bilir. Ama sanki sayın Oktay Kaynarca’nın karakteri bile şu an bir durağanlık yaşıyor. Ne olur ben ve dizi fanları bir sezon daha sürsün istiyoruz. Bir hareket bir renk katın devam etsin dizimiz. Naçizane izleyicilerinizin fikirleri. Sürçü lisan edip kalp kırar isek af ola. Şimdilik bizden bu kadar yeni bölüm yorumlarında görüşe dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın .