Çukur'a haftanın yorumu: Çukur mu İçerde mi?

Şub 27, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Çukur mu İçerde mi

Ben size şöyleyim bu beyefendinin sonu avukat Nazım’dan olacak. Yani hepimizin bildiği gibi oğlunun elinden olacak. Onun bakışlarında ki öfke nefret her şey var. O şimdilik bazı şeyleri görmüyor duymuyor bilmiyor. İçinde yaşıyor ama elbet bu içinde yaşadıklarının bir dışa vurumu olacaktır. İşte o zaman geldiğinde Nazım diğer yüzünü gösterecek ve babasının sonunu hazırlayacaktır. Doğum günü kutlaması belki de içindeki gerçek öfkeyi gördüğümüz andı.
Bu bölüm ile ilgili aslında yazacak bence hiçbir şey yok. Gün geçip dizi bölümü ilerledikçe iyice İçerde dizisini izliyormuş gibi oluyoruz çünkü. Emrah amirin zaten beyefendinin adamı olduğunu anlamıştık. Ama buluştukları sahnede. Babam-oğlum cümlelerini duyunca bu akşam ki bölümü yazmamaya yorumlamamaya karar verdim. Geniş bir yorum yok bu bölüm için. Sadece birkaç satır ile geçelim.

Emrah psikopat bir amir olmasının yanı sıra bir o kadar da manyak bir üvey abi imiş. Abisi biliyorduk ama üvey olduğunu tahmin edemedim şahsen. Şimdi için deki intikam duygusunu Sena’ya olan bağlılığını henüz çözemesem de yeni bölümde anlarız inşallah.

Bu bölümde kayda değer tek sahne vardı bence. O da paşa ve İdris’in hastane sahnesi. İdris babanın gerçekleri öğrendiği sahne idi. Tek tek Sadettin’in söylediklerini hatırladı. Kahraman’ı hatırladı. Bir baba için en zor anları yaşadı İdris Koçavalı. Hangi evladına üzülecekti. Bana bir masal anlat diye Vartolu Sadettin’e mi Kahraman’a mı . Bir an yollarda bayılıp kalacak sandım . Sadece Aliço’ya gidebildi baba. Sarıldı ağladı ağladı. Aliço demişken gazeteci kızımızın masum olduğunu öğrendiği zaman ki dansı süperdi ayakta alkışlıyorum. Ne demişler dans edenleri deli zannederler müziğin sesini duymayanlar.

Bir de Medet vardı tabi ki onu es geçmeyelim. Üzüldüm bu karakteri çok sevdiği hep söyledim. Ama en başından belli idi geçen bölümden belli idi onu beyefendinin kaçırdığı. Her şey planlı idi. Bir de kurtarmış gibi yapıp dolduruşa getirdi zavallı Medeti . O zavallıda ne yaptığını bilmeden bilinçsizce yaptı ne yaptı ise. Gitti Yamaç’ı öldürmeye ama Selim vuruldu. Selim şahsen beni çok şaşırttı. Ondan beklenmeyen hareketti bu. Ben oyun mu diye düşündüm ama. Adam resmen kurşuna attı kendini. Medet iyileşecek tamam ama Selim’de iyi olsun artık iyi olacak ise. Bu beyefendi hepsine oyun oynamış kandırmış. Selim en kolay inanan olmuş ona. Ama bence bundan sonra ki bölümlerde Selim Sadettim Yamaç iş birliği olacaktır. Hepsi kardeşler birleşip beyefendiye savaş açacaktır. Yani bence olması gereken bu. Çok ta güzel sahneler olur Aksiyon dolu olur. Beyefendi Emrah amiri de yanına almış zaten . Ama ona darbeyi oğlu Nazım vurup Çukurun adamı olacaktır bence.

Ve şahsen benim sabırsızlık ile beklediğim an dizinin en son sahnesi idi. Nihayet Vartolu Sadettin geri geldi. Sensiz olmuyordu be Vartolu. İyi ki geri geldin hoş geldin. Evet dizimiz İçerde birebir versiyonu ama Sen ayrı bir tat ayrı bir hava veriyorsun o yüzden bir daha gitme. Gideceksen ise de al Saadeti mutlu yuvana git.
Şimdi Selim öldü mü bence hayır . Vartolu kurtulacak mı yoksa Yamaç mı bırakacak o bırakır. Yani bu hafta dizi tatsız tuzsuz geçse de haftaya bomba gibi bir bölüm bizler ile haberiniz olsun. Yani yeni bölümde buluşmak üzere diyelim bu bölümden yazacak çok şey yok çünkü. Yeni bölüme kadar kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.