Çukur'a haftanın yorumu: Hoş geldin Emrah Amirim

Şub 20, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu:

Hoş geldin Emrah Amirim

Ne yalan söyleyeyim bu cenaze sahnesini daha duygu yüklü daha bir farklı geçmesini bekliyordum ben. Zaten üzülen iki kişi vardı onlarda Saadet ve Medet idi . Saadet içimizi parçaladın Medet gözlerinden akan yaşların her damlasına inandım. O yaşlar sanki gerçekten canından can kopmuş gerçekten kardeşin ölmüş gibi idi. En çok size üzüldüm. Ama Medet yakıştı sana ağalık racon kesmek. Helal olsun sana. Adamlarına ettiğin tüm laflar çok güzeldi. Koçavalı’lara Celasun ile haber göndermeler falan yakıştı sana . Tebrikeler alkışlar sana gelsin Medet. Gerçi sonradan sende anladın bir anlık gaza gelerek konuştuğunu itiraf etti Celasun’a ama olsun bu tavırlar iyi olmuş. Şimdi var önlerinde bir haftaları. Racon kesildi . Bir haftadan sonrası olaylar yine patlar. Beyefendi yine kuyuya bir taş attı. Şimdi çıkart çıkartabilir isen. Adam iyi düşün karar ver dedi. Ama bizim Selim gitti Ayşe’den şüphelendi. Üstelik ona ihanet ettiğinden bile şüphe etti. Ayşe çok normal ve de masum mu hayır. Peki tüm bunları hakketti mi yine hayır. Ama bu Selim’in yeni elemanı Ayşe’ye vuruldu demedi demeyin. Ona yardım edecek o bakarsınız Selim’i terk eder Ayşe onunla evlenir ne dersiniz. Bu İdris babanın aslında içinde çok farklı bir sevgi ağacı var. O ağacın her bir dalında da çocukları torunları gelinleri var. Ama eski adam kabadayı adam anlatamıyor anlatamaz. Gösteremez ki içindeki o bambaşka sevgiyi. Pamuk gibi bir kalbi olduğunu. Ona tam zıt olan beyefendi ise oğlu avukat Nazım’ı sürekli dışlayarak kendinden ne kadar uzak tutuyor. Adam babasına baba bile diyemiyor. Bunun sebebini çok ama çok merak ediyorum. Acaba gerçekten sevmiyor mu. Yoksa içinde ki sevgi o kadar büyük ki ona zarar gelmesin diye oğlu olduğunu saklıyor .

Bir türlü anlamadım . amma velakin beyefendi Selim ve Nazım atış talimi yaptıkları sahne vardı ya. İşte o sahnede Nazım’ın babasına nasıl baktığını gördük. Ona baba diyememesiniz acısını hissettik. İlerleyen bölümler de bununda detayları açıklanacaktır mutlaka sabırsızlık ile bekliyoruz. Şimdi paşa bu ortadan kaybolan oğulun peşinde . Tüm kayıtları araştırıyor. Eninde sonunda öğrenecektir tabi ki. Bence aşevinde Yamaç emmiye anlattı tüm gerçekleri . Biz tek tek cümleleri duymasak ta gözlerinden belli idi. Peki Kahraman’ın mezarı başında gözyaşı döken İdris ne zaman öğrenecek . Peki o zaman ne hissedecek. Ölüm emrini verdiği adamın oğlu olduğunu anlayınca ne yapacak. Hepsi birbirine karışacak olayların. Ama karıştıkça heyecan da artacak sanırım. Peki bu Celasun-Akşin-Karaca üçlüsü ne olacak.

Celasun artık Akşının tamamen masum olmadığını biliyor. Onun beyaz meleği artık masum değil. Karaca’ya kurulan tuzağı öğrendi Celasun. Ve Mete fena dayak yedi. Her şeyi itiraf etti Mete Karaca’ya . Peki, bundan sonra yoluna hangisi ile devam edecek Celasun. İşte o hepten muallak. Ama bence Karaca ile devam etsin. Aşkı için sevdiği adam için her şeyi göze alan o. Hatta ölümü bile göze aldı. İşte bu yüzden o kazanmalı bu aşkı. Hak eden o olmalı zannımca. Çukurda olan duvar yazıları dikkatinizi çekti değil mi sizin de . Zaten artık tüm dizilerde bir duvar yazısı modası var. Poyraz Karayel ile başladı bu furya. Devam ediyor ama bence güzel yazılarda çıkıyor ortaya. Vartolunun ölmediği zaten bu duvar yazılarından belli. İntikam almadan ölmem yazısı yeterli idi benim için. Gerçi zaten belli idi ölmediği geçen hafta da yazmıştım bunu . Ama bu bölümde kesinleşti diyelim, inanmayanlar için tabi ki.

Ah paşam vah paşam sonunda sen de öğrendin tüm gerçekleri. Ama kalbin bu acı gerçeğe yenik düştü. Medet’i son anda oradan alanlar kimdi . Paşaya ne olacak. Kurtulması lazım onu birisi alıp götürmüştür zaten. Ona şüphe yok. Ama çukurda tüm olaylar iyice karışıyor. Çukurda neler oluyor. Polis artık çukura giriyor kimse engel olamıyor. Ben bu Emrah amiri sevmedim sanki. Bir şeyler var onda ters giden. Çok pardon öncelikle aramıza dizimize hoş geldin amirim (Alperen Duymaz) Seni en son Bodrum masalında izlemiştim ben sanırım. O arada başka dizi oldu ise ben kaçırdım sanırım af ola. Bodrum masalında Sena ve komiser Emrah kardeş idi. Şimdi de aldığım duyumlar yine kardeş rolünde oldukları ,idi. Bunu iki hafta önce öğrenmiştim . Ve yine kardeşler sanırım alıştılar o yüzden devam bu kardeşlik. İşte bu yüzden Emrah komiserin çukur ile tüm dersi. Tüm alıp veremediği . Bu yüzden İstanbul’a tayini çıktı ve direkt çukura geldi. Ama Bu iki kardeşin geçmişinde ne sorunlar var. Alıp veremedikleri ne bunların. Yamaç ile aralarında ki benzerliği söylememe gerek yok sanırım. Hem tip olarak, Hem tüm müzik bilgileri aynı . hatta izledikleri filmeler bile. Kısa bir Eşkıya Şener Şen diyaloğu geçti orada. İzleyenler tabi ki anlamışlardır. Buradan büyük usta oyuncumuz hocamız Şener Şen ‘e saygılar hürmetler. Ve tabi ki final sahnesinde unutulmaz şarkısı ile bizleri geçmişe götüren Ferdi Özbeğen’ i rahmet ile anıyoruz. Bu Kısa ve anlamlı diyalog ve şarkı içinde ayrıca senaristlerimize teşekkürler. Şimdi bu biraz deli dolu biraz ukala kendini beğenmiş Emrah abimiz neler yapacak. Kardeşi mafya ailesine gelin olduğu için mi bu intikam. Çukur ile uğraşması. Yoksa sadece görev aşkımı. Bence bu adamın kafası karışık hem de çok. Geçmişin intikamı ile yanıp tutuşuyor. Diğer bir taraftan ise çok sevdiği kız kardeşinin böyle işlere karışmasını hazmedemiyor. Eh görev de var tabi ki. Yani biz ortaya karışık bir Emrah amir aldık diyelim.

Nasıl çözülür bu işler bilemeyiz. Bakarsınız Cumali abimizde gelir iki abi güzelce kardeşçe hallederler ne dersiniz. Vartolu canım Sadettin –Salih sen bir an önce geri dön bence. Sen ayrı bir hava katıyorsun diziye. Hem bak Saadet ve Medet çok üzgün gel sen bence haftaya. Sultan hanım sen de o her zaman ki hanım ağalığını konuştur. Vur elini masaya dön evine o ev sensiz sen o evsiz olamazsınız bunu unutma. Emrah amirim mahallede ki herkesi topladı aldı tutuklattı götürdü. Gerçi bir şey bulamadıkları için kısa bir göz altı ve sonra serbest kalacak hepsi. Ama artık bir Emrah amirimiz var hem de çukuru yerle bir etmeğe gelen amir. Artık herkes dikkatli olmak zorunda . En başta da Sena ve Yamaç . Emrah amirin araba giderken Yamaca damat Ferit dediği de gözümüzden kaçmadı . Burada da Tarık akan ve Hababam sınıfına küçük bir gönderme vardı. Bu akşam anılar la dolu idi dizimiz güzel çok anlam idi emeği geçen herkese teşekkür ederiz. A-z ye emeği geçen herkese. Ve fragman diyeceksiniz Selim tabi ki ölmeyecek sol omuzundan vuruldu.

Şimdi kendini Yamacı korumak için attı ise öne helal olsun aklı başına geliyor. Ama bence buda beyefendi ve Selim’in yeni oyunu. Medeti kaçıranlar beyefendinin adamı. Her şey planlı idi. Yamaç artık abisi Selim’e güvenecek. Vicdan yapacaktır. Bu arada dikkat ettiyseniz tutuklanan herkes fragmanda orada idi herkes serbest yani. Evet bu haftalık bu bölüm için şimdilik bu kadar . Önümüzde ki hafta yeni bölüm yeni yorumlarda görüşüne dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.