Çukur'a haftanın yorumu: Büyük yüzleşme

Oca 30, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Show TV dizisi Çukur'a haftanın yorumu:

Büyük Yüzleşme …..

Vartolu Yamaç sohbetleri he p harika. Ama son iki bölümdür neden ise daha bir güzel. Adım adım kardeş olduklarını anlamaya artık an be an yaklaştı Yamaç . Şahsen İçerde dizinde olduğu gibi kardeş olduklarının anlaması son haftalara kalmadığı için çok sevindim. O dizide bir an hiç anlamayacaklar sanmıştım. Vay arkadaş Karaca bu kadar zeki miydi. Bak sen ya masum sevimli Karaca’mıza. Valla biz Akşin böyle işler çevirsin alışmıştık. Ama sen şaşırttın bizleri. Sen ne ara bu kadar kurnaz oldun bu kadar oyunlar çevirdin. Valla ne yalan şöyleyim hem şok olduk ekran başında hem de sevmedik senin bu arkadan bu derece oyun çeviren hallerini. Tabi ama sen de Kahraman Koçavalı’nın kızısın çok normal değil mi bu tavırların. Ama sanki Akşin yemedi senin bu oyununu yada bizim göremediğimiz farklı şeyler var gene bu kızın kafasında. Ya bu arada Selim nerede Selim bu akşam neredeydin Selim hiç çıkmadın özledim şahsen seni. Şu ambulans sahnesine ben bayıldım. Sağdan Celasun ve ekibi. Soldan İdris baba ve ekibi gelir. Adamı ambulanstan almaya. Ama Yamaç adamı çoktan kaldırmıştı zaten.

Bir de Aliço’nun o asker hareketleri ile ambulansın önünü kesmesi. Öldüm gülmekten amma velakin hayranlık ile izledim. Hep söyledin bir kez daha söyleyeceğim. Rıza Kocaoğlu müthiş bir oyuncu. Adam girdiği her rolün üstesinden başarı ile geliyor. Aliço sanırım gazeteci kıza da aşık oldu .Onun hakkında da her şeyi biliyor. Çöplerini karıştırmış. Annesi babası eski sevgili her şeyi öğrenmiş. Ama gazeteci kızımız tüm bunları öğrenmesine kızdı. Bakalım Aliço’muz daha neler yaşayacak bizlere daha neler anlatacak. Ama Aliço’nun kendi geçmişinde de çok fazla şey saklı ve tek tek çıkacak bunlar. Ve kördüğümler çözülüyor. Herkes tek tek anlıyor Vartolu’nun kim olduğunu. Saadet gitti Senaya anlattı. Paşanın anlattıklarından Yamaç anladı. İdris baba eski polise anlattı o dakika eski polisimiz anladı. Çok kolay anladı herkes bir anda. Ama Yamaç annesinin bile bildiğini anlamışken artık sakin kalmaz kalmayacak annesine karşı. Sadettin sonunda beyefendiye patladı . Tüm nefretini içinde biriken tüm nefreti kustu attı. O kadar çok attı ki içinde olanlar bizler maalesef bir müddet bip bir yayın dinledik. Konuşulanlar hepsi muallak. Tabi ki hepimiz az çok anladık söylediklerini ama bayağı uzun bir boşluklu sahne idi. Amma benim anlamadığım bu Kasım Mihriban’ı öldürüp içeriye girdi ise. Şimdiki karım oğlum dediklerini hangi ara oldu. Ne zaman evlendi ne ara o çocuk oldu. Bu kadar zamandır hapiste bu adam. Yani anlayan var ise beri gelsin. Bu iş nasıl oldu ben anlamadım.

Yani hapishane de bu tarz olaylar oluyor ise eyvallah. Ama başka türlüsünü aklım almadı şahsen. İdris baba sanki biraz geç kaldın be bazı şeyleri anlamaya. Paşa her an yanında idi bu olaylar olur iken. Gerçi evet sizinki gibi olan arkadaşlık-dostluk-daha da ötesi kardeşlik te arkadan vurmak olmaz. Ama oda sana ihanet etmedi be İdris baba. Sakın onu suçlama demek için de artık çok geç değil mi. Üstelik tüm bunların arkasın da Sultan varken. Ve paşa bunu da senden saklamış iken çok geç.. Aslında o hep senin ve çocuklarının iyiliğini istemiş. Ama olmamış işte bir an geliyor insanın hayatın da her şey kontrolden çıkıyor. Paşa namazını kılıp duasını da etti. Zaten İdris gelip paşayı aldığında her şey belli idi. Zaten anlamıştı İdris onun yaptığını ve her şeyi bildiğini. Neyse ki paşa kaçtı gitti. Yoksa bu konuşmanın sonu hiç iyi bitmez idi. Bu zaten hepimiz hayatında başımıza gelen bir şey değil mi. Yani yanlış anlaşılma olmasın. Dizide ki olaylar değil söylemek istediğim. Kontrolün elimizden çıktığı. Bir anda hayatımızın karmakarışık olması. Hangimizin başına gelmedi ki. Öyle veya böyle bir şey mutlaka olmuştur. Önüne geçemediğimiz engel olamadığımız. Şahsen benim oldu sizleri bilemem tabi ki. Neyse biz İdris baba Sultan ve paşaya dönelim. Sultan ne yapacaksın şimdi. Nasıl anlatacaksın İdris’e. Adam her şeyden habersiz yaşamış. Evladından uzak kalmış., belki haberi olsa idi çok daha güzel olacaktı her şey. Hadi Mihriban’ı kıskandın çocuktan ne istedin. Mihriban gelmiş sana çocuğu getirmiş al demiş. Bari bebeği alıp bağrına bassa idin. Şu an belki de sana en bağlı evlat rollünde o olurdu. Kahraman ölmez Cumali hapiste olmazdı. Cumali demişken de Cumali ah Cumali . geliyorsan gel artık . Bak herkes artık bu Cumali muhabbetinden çok sıkıldı. Baymaya başladı bu konu. Ya gelsin vatandaş artık ya da artık konusu kapatılsın bence. Ve Sena yine her zaman ki gibi her şeye karıştı. Gerçi bu kez iyi mi kötümü bilemedim. Çocukluk aşklarını buluşturdu.

Vartolu Sadiş buluşması çok güzeldi. Ama Vartolum canım Vartolum babanın senden haberi bile yok be canım benim. Keşke bir anlayıp dinleseydin. Madem bu kadar çok kudretin gücün vardı sorsaydın. Karşısına çıkıp deseydin ben oğlunum anlat diye neden diye. Bak o zaman tüm gerçekleri görüp baba sevgisini sende tadardın. Şimdi sence de çok geç değil mi Sadettin. Bak hayatın boyunca sevdiğin tek insan tek kadın da yok artık senin yanında . Şimdi ne olacak canım benim bizlere. Bak Saadet ne halde elinde silah her şeyin başladığı yerde .Yine ilk günkü gibi. Saadet bir çatının tepesinde. Sen çocukluğunun geçtiği evde. İkinizde bu akşam göz yaşların da boğuldunuz. Bizi de ağlattınız. İkinize de hiç bir şey olmasın. Beraberce çıkın gidin buradan. Uzaklara çok ama çok uzaklara kimse sizi bulmasın bilmesin. Gidin mutlu olun. Siz bu dizideki bu hikayedeki belki de en mutlu olması gereken çiftsiniz. Sizin masumluğunuz saflığınız tertemiz yüreğiniz elinizden alınmış. Siz hakkınız olan bu mutluluğu tutup çekip alın bu sizin hakkınız. Ekran başında ki herkes sizi çok seviyor. Saadet tam en kötü anında bak Yamaç senin yanında idi artık onun ile paylaş her şeyi o sizi çekip kurtaracak başkası değil. Tam da Sadettin’in evinin önünden geçerken bir şeyler anladı Yamaç ama çözemedi tabi ki.

Kasım ile yüzleşmesinde ise tüm acı gerçek ardı ardına yüzünde patlayan tokat gibi geldi Yamaca. Şimdi o da her şeyi anladı üzgün bitkin yıkılmış vaziyette oda artık. En büyük düşmanı bildiği öz abisi çıktı. O her şeyin başladığı eve gidip abisinin başında ağlaması o duygu dolu anlar için bir kez daha oyuncularımıza tüm ekibe senaristten yönetmene rejiden çaycıya ışıkçıya kadar herkese sonsuz teşekkürler. Tam Türk dizisi oldu bu sahne damardan öyle bir girdiniz ki hepimiz kilitlendik. Yani gecenin bu saatinde bu kadar da duygu yüklemesi olmaz ki ama. Sizler bizi ağlatmaya karar vermişsiniz sanırım Çukur ekibi olarak . Emeklerinize yüreklerinize sağlık. Aslın da İdris babada çözmeli idi Vartolunun oğlu olduğunu. Çok zeki bir adam sonuçta her şeyin sahibi. Yamaç’a kendin söyledin geçen bölüm. Bunun bizimle çukur ile geçmişten kalma derdi var diye. İp uçlarını birleştir artık İdris baba sende anla artık .Hem babasın sen anlaman gerekir. Ben inanıyorum önümüzde ki bölüm sende anlayacaksın . Sadettin ile İdris baba yüzleşecektir artık. Gerçi bunlar olacak mı bilemiyoruz ama bekleyip göreceğiz artık. Ve yeni bölüm ilk sahne izlediniz değil mi. Paşa yaşayacak ama çukurdan gidecek öyle mi. Bu ölüm den daha beter paşa için. Kafasına sıksaydınız daha idi adamın. Ama inanıyorum her şey anlaşılacak İdris onu affedecektir. Maalesef bunu da haftaya anlayacağız. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın