Çukur'a haftanın yorumu: Sen kimsin artık lütfen gel Cumali

Oca 16, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu Show TV dizisi Çukur'un yeni bölümünü yorumladı.

İşte Dilek Doğu'nun Çukur yorumu:

Kırmızı Dizimizin sıkı takipçileri bu kırmızı esprisini gayet iyi anlamışlardır. Bu espriyi yazmadan geçemezdim . Neden diye sormayın benim çok hoşuma gitti. Daha doğrusu o anda Vartolunun yüzünde ki beliren ifade çok hoşuma gitti. Bence kesinlikle kırmızı bir şeyler giymişti. O ifade başka bir şeye anlatamazdı . Neyse bu bölümü geçelim devam edelim. Sizce bu Selim’in yaptıkları ne zaman meydana çıkacak. Her şey açığa kavuşacak. Hadi açığa çıktı diyelim Selim’in sonu ne olacak. Ölecek mi affedilecek mi ? Şimdi normal şartlar da bu ihanetin bedeli belli. Ama İdris Koçovalı ne yapacak önemli olan o. Peki Yamaç ne yapacak. Bu ihaneti kabullenebilecek mi . Haydi daha da derinleştirelim soruları . Cumali hapisten çıkıp gelince asıl o ne yapacak . Bir kardeşini zaten kaybetti. Hem de Selim yüzünden. Yıllarca hapiste yatmış ailesi uğruna her şeyi göze almış olan bir adam. Şimdi en yakınının ihaneti ile karşılaşırsa ne olur. İşte benim kafam da cevap veremediğim tek sorunun cevabı Cumali’de. İdris affedebilir hatta Yamaç ’ta affeder.

Ama Cumali hiç sanmıyorum. Ası l merak ettiğim konu da şu ki nu Cumali ne zaman çıkacak ortaya. Sen kimsin artık lütfen gel Cumali. Allah aşkına Sena’cım sen neler yapıyorsun ne yaptığını sanıyorsun. Hadi gittin boşanma davası açtın. Pavyonda ne işin vardı. Yani her yerde çukurun adamları var bunu gayet iyi biliyorsun. Orda da birisi çıkacaktı elbet karşına. Hem bu kadar belanın için de senin ne işin var. Hani sen bela sevmiyordun. Bu dünyayı istemiyordun. Sırf bu yüzden delice sevdiğin sevildiğin adamı terk ettin. Tamam anladık onun için gittin o pavyona da . belki bir şeyler öğrenip faydalı olurum sandın . Ama sen gitmeyecektin. Sadece bu olanları anlatacaktın sevdiğin adama. Şimdi iş işten geçtikten sonra dersini anlatsan ne fayda. Onlardan ne farkın kaldı. Kendi kendini ellerinle o istemediğin dünyanın içine ittirdin. Tabi sen bunun farkın da değilsin. Kesinlikle de kabul etmezsin zaten. Sen enin de sonun da bu aşkı kabul edeceksin be canım . Bence ne kendine nede sevdiğine acı çektirme . Dön evine mutlu ol gözünü bazı şeylere kapat. Bırak sevdiğin adam da işini yapsın. Tamam normal değil ben de kabul ediyorum bu işi. Hatta iş bile demek saçma geliyor bana da ama maalesef günümüz de buda onlara göre bir iş. Peki Sultan ve Paşa’ya ne demeli. Sultan’a uymuş Mihriban’ı uzaklaştırmış. Çocuğu da bildikleri halde hem de.

Hadi Sultan kıskançlıktan yaptı. Kocasının başka bir kadından çocuğu olmasını kabul edemedi. Evine başka bir kadın dan çocuk gelsin istemedi . Peki sen Paşa sen neden yaptın bu işi. Sultan ne dedi sana nasıl yaptın sen bu işi. İdris’in çocuğu olduğunu bile bile . Nasıl kıydın o çocuğa. Nasıl cesaret ettin İdris’ten hiç mi korkmadın. Şimdi tüm bunları İdris öğrenince ne olacak. İlk önce hanginizden intikam alacak. Hanginizi silip çıkartacak hayatından. Bence size verilecek en büyük ceza hayatından çıkarmak olacaktır zaten. Şimdi bu Vartolu ve Selim ikisi bir olup beyefendiye karşı mı gelecekler. Eğer ona isyan bayrağı açalarsa ise sonu ne olacak. Ben ilk başından beri düşündüğümü sizler ile de paylaşayım. Bu Vartolu çok acı çekmiş çok üzülmüş. Ama İdris onu bilmiyor ki. Şimdi kim kimi arıyor. Kim kimden neyin intikamını alacak. Bu ikisi gerçekleri öğrendiklerinde neler olacak. Baba oğul olabilecekler mi. Birbirlerine nasıl davranacaklar . İnşallah bu baba oğul kavuşması çok uzun sürmez.

İçerde dizisi malum bu dizimize bir çok oyuncusunu ve arada benzer d-sahnelerini vermiş. Orada ki iki kardeşin kavuşması son bölümlere kalmıştı . İnşallah bu baba oğul kavuşması da o kadar uzamaz. İçimizi baymaz ,. Ben şahsen baba oğulun bir an önce kavuşmasını. Hatta bir olup beyefendiden beraber olup intikam almalarının çok güzel olacağını düşünüyorum . Reyting düşünenler ise şöyle olabilir. Her klasik sahnede olduğu gibi kavuşma sahnesin de ikisinden birisi vurulabilir. Beyefendi tarafından tabi ki.

Bu vurulan muhtemelen Vartolu olmalı. Neden derseniz bir kurşun yarasını İdris baba kaldıramaz . Malum yeni iyi oldu. İkinci bir darbeyi kaldıramaz. Baba oğul kavuşmuşken birisi ölmesin değil mi. Tabi bunlar he zaman olduğu gibi benim kafamdan geçenler olur olmaz bilemeyiz izleyerek göreceğiz bunu. Bakın size geçen haftada yazdım Celasun Yamaç’ın adamı. Gördünüz sizde emmi onun ile konuşurken. Aslında silahını bırakacaktı. Amma velakin verdiği sözü hatırladı. Sırf o yüzden Sadettin’in yanında. O yüzden sol elini kullanmıyor. Yamaç bu el benim artık demişti hatırlarsanız. Ah ah tüm olaylar meydana çıksın çok istiyorum . Ama bir yandan da olaylar ortaya çıkar ise dizi biter diye düşünüyorum. Sen gel artık Cumali diziye bir başka aksiyon bir başka hava gelsin. Ben çok gerildim bu olaylardan. Artık kafamda bir sürü delice sorular var. Olmasını gerçeklemesini beklediğim şeyler var. Mesela Emmi yeniden aşık olsun istiyorum ki oldu bence zaten . Nedret’te ona karşı bir şeyler hissedecek ama bu iş nasıl olur bilemiyoruz tabi. Selim öyle bir şey yapsın ki herkes onu affetsin. Bu güne kadar olan ihaneti herkes unutsun. Beyefendiyi o öldürebilir mesela. Aklıma geldi de . Bu beyefendi ve oğlu Nazım. Nazım neden ona baba diyemiyor. Ya adam bu senin oğlun ne demesini bekliyorsun. Bacanak diyecek hali yok değil mi ? Sen neden baba demesini istemiyorsun. Neden kendine herkes tarafından beyefendi denmesini istiyorsun. İdris’ten ne istiyorsun.

Yoksa sen de Sultan’a mı aşıktın. İdris onu senin elinden aldı sen de yıllarca bu intikam ateşi ile mi yandın tutuştun. Senin bu hırsın sadece çukuru o mahalleyi ele geçirmek olamaz. Oradaki tapular olamaz tek dersin. Konuş beyefendi konuş dersin ne yoksa ben seni konuşturmasını bilirim . Demek isterdim ama sanırım bu ve bu tarz dizilere kendimi fazla kaptırmış olurum. Eh malum yazılarımı okuyanlar ne tarz dizileri yorumladığımı bilirler. Kafa gidiyor arada sırada normal karşılayın  Evet İdris oğlu öldü sanırken birden o gizemli telefon geldi ve Salih’in ölmediğini öğrendi. Şimdi yalan söyleyen kim araştıracak. Sultan ve paşaya ulaşacak. Ama onlar dahi bu çocuk kim bilmiyorlar. Ben Vartolunun üvey babasını kim canlandıracak onu merak ediyorum. İdris onu kurtarabilecek mi. Yoksa Vartolu öldürecek mi. Sanırım bunun cevabı önümüz deki bölümde olacak. Evet ya ben bu dizide bir şeyler eksik diyorum zaten kendi kendime bölüm başladığından beri . Medet yok  Vartolu ve Medet’ in o tatlı konuşmaları yok . Canım Medet sen olmaz isen bu dizide eğlence yok bir daha ki bölüm kendini bizden mahrum bırakma lütfen . Aliço sende ki gizemi çözemedim çözemedikçe sana olan ilgim artıyor bilesin. Peki şimdi sen emmi ve Celasun’u beraber gördün.

Gidip Yamaç’a anlatacaksın. Oda tamam diyecek emmi bizden hain değil. Sıra gelecek paşaya sonrada Selim’e . Sonra neler olacak izleyip göreceğiz. Ne diyelim önümüzde ki hafta yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.