Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Hoş Geldin Pudra Hakkı

Oca 10, 2018

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu, Atv dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ı yorumladı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yeni oyuncusu Pudra Hakkı'ya hoş geldin dedi. İşte Dilek Doğu'nun Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yorumu:

Madde Bağımlısı Olma Sen de Kurtul

Hoş geldin pudra Hakkı. Hoş geldin Levent Özdilek. Ama aramızda pek te kalıcı olamayacak. Ama ne yalan söyleyeyim bu tarz bir karakter yakışmış. Deri kıyafetler yakışmış kendisine.

Bu masadaki herkes çıldırmış olmalı. Uyuşturucu satmalar bunu normal karşılamalar. Hepsi ağız birliği edip burada satılmayacak demezler mi birde . O nasıl bir mantıktır anlayamadım. Anlayan varsa beri gelsin. Resmen hepsi oyunu tuzağın içine çekiliyorlar farkında değiller. Ateş’e ne demeli. Candan’ın peşine takılmış . Bir de gitmiş Ünal beye yalakalık yapıyor. Hızır Ali gibi bir hatunun peşine takıldı aptal aşıklarımız 2 oldu. Zaten Hızır Ali’ye bu yüzden sinir oluyoruz . Bir de şimdi Ateş’imiz oldu hayırlı olsun. İnşallah oda Hızır Ali gibi aptallığını ileriye götürmez. Gerçekten itici oluyor bu durum çünkü. Tipi Fikret Ateş ve evdekiler bir birine düştükçe, Candan’ın gözleri parladı. Bunu fark eden sadece ben değilimdir sanırım hepimiz fark etmişizdir. Neyse biz masada olan diğer konuya dönelim. Bu uyuşturucu işi ne olacak sizce. Yada uyuşturucu olayının bu kadar alenen işlenmesi normal mi sizce. Bana göre değil .Dizimiz biraz çıkmaza giriyor da konular tıkandığı için mi bu tarz konulara yöneldi acaba senaristimiz. Yoksa sadece mafya dizisi olduğu için mi. Masada her türlü ticaret var zaten bu da olabilir diyebilirler. Bu tarz dizlerde hep aynı olaylar oluyor da diyebilirsiniz. Ama ben bazı sahnelerde abartıya kaçıldığı düşüncesindeyim. Neden derseniz bu uyuşturucu kelimesini bile duymak istemem. Ama maalesef ülkemizde ki kullanma yaşı artık malum. Neden bunları eğitici öğretici şeyler çekilmiyor. Hatta bence AMATEM ile ilgili programlar yapılmalı. Bu konular anlatılmalı diye düşünüyorum. Hatta bu konu ile ilgili kampanya başlatalım arkadaşlar. Ben yarın hemen paylaşımlara başlıyorum. Desteklerinizi beklerim.

Bu pudra Ekrem tam deli hadi Ekrem’e kafa tuttun Hızır reise ne cesaretle kafa tutuyorsun diyeceğim. Amma velakin adamın zaten kafası güzel. Bu kadar herkese kafa tutması normal.

Hep söyledim yine söylüyorum . Belki de artık bıkkınlık gelecek ama yazmadan geçemeyeceğim. Bu Ömer karakteri çok fazla abartıldı zannımca. Nedir artık bu kadar da hapishanede adam dövmeler. Racon kesmeler abartılı dövüş sahneleri. İyice Gözümden düştü Ömer karakteri. Halbuki ne kadar mülayim ve efendi bir çocuktu. Tamam onun yaşında yaşamaması gereken olaylar yaşadı. Görmemesi gereken şeyleri gördü. Ablası canı kardeşi yanın da öldürüldü. Ama ben şahsen senaristimizden böyle ilerletmesini beklemezdim bu karakteri. Tam tersi karakterinden ödün vermeden başı dik omuzları dik bir kişilik sergilemesini beklerdim. Bu kadar kötülüğün bu kadar savaşın içinden yara almadan çıkmasını beklerdim. Babasına amcasına kuzenlerine kafa tutması gerekirdi. Tamam klasik diziler gibi gidip savcı yada polis olmasını da beklemezdim. Amakendisini oradan soyutlayıp kendi dünyasını kurmasını beklerdim. Keşke gençlerimize daha örnek olacak davranışları olsa idi. Tam tersi olan olaylar yeterince mevcut zaten dizide ve diğer eşdeğer dizilerde. Bunlarda naçizane kendi fikirlerim. Eleştirmek eleştiriye açık olmakta bir başarıdır diyerek senaristimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Hepinizi seviyoruz . Yürekten tebrikler diyerek konumuza dönüyorum.

Şimdi bu Gönül ve Emine hanım bir birine destek oldu eşlerine kafa tuttular. Tabiri caiz ise kocalarına racon kestiler. Tamam anladık ama bu işin sonu ne olacak. Emine hanım sen çok zeki bir kadınsın. Neden bu tuzağa düştün sen. Görmüyor musun her şey Candan’ın oyunu. Hatta belki de ona manevi kızım diyen Ünal bey bile bu tuzağa düştü. Bilemiyoruz tabii ki ama ben bu Candan karakterine hiç güvenemiyorum. Bu işin içinden başka şeyler çıkacak. Ya Ekrem çıkacak ya da Davut bey. Yada henüz bizim bile tahayyül edemediğimiz birisi. Ama bu Candan normal değil bilesiniz.

Ben yine konudan konuya atlayacağım ama her hafta yazmak istediğim ama bölümün heyecanı ile atladığım bir şeyi sormak istiyorum sizlere. Ya arkadaşlar bu enişte ile Hatice’nin bir oğlu birde minik kızları vardı . Ne oldu bu karakterlere birden ortadan kalktılar. Ben mi bir şeyler kaçırdım atladım. Lütfen eğer bilen varsa yazsın yada dm den yazsın bana. Ne oldu bu çocuklara? Bu kızıl kafalı bebek yüzünden civciv karakterine veda ettik şimdi çocuk ortada yok. Bir açıklama olmadan bunlar nereye kayboldu yada ben nasıl kaçırdım açıklama olan sahneyi.

Ah Hurşit vah Hurşit yemin ederim sen dizide en çok güldüğüm karakterlerden birisin. Doğrudan vaz geçmeyen patavatsız Hurşit. Enişte ile sorunlarınızı bir an çözüp dost olsanız o kadar güzel bir ikili olursunuz ki. Hani daha önce yazdığım gibi Yaşar-Hızır- İlyas üçlüsü nasıl cuk oturdu. İşte aynen öyle. Bu ikili fena olur. Yıkar geçer ortalığı. Demedi demeyin sakın bakın bunlarda dost olacak. Ayrılmaz ikili olup birbirleri için kurşun önüne atlayacaklar. Çok yakındır bu sahnelerde.

Ah be Hızır’ım oğlun neredeyse gözünün önünde ölüyordu. Sen gidip Hakkı’yı tehdit edince o psikopatta kalktı senin ailene sardı. Adam normal değil . Her an kafası güzel. Raconda kadına çocuğa dokunmak yok ama adam normal değil. Peki şimdi Hızır reis ne yapacak boş durur mu. Tabii ki hayır asla.Bence ilk önce oda Hakkı’nın oğlunu öldürecek. Sonradan kendisini öldürecek . En başta da yazdığım gibi bu karakterin dizimiz de pek kalıcı olduğunu sanmıyorum. Bakalım izleyip göreceğiz. Ceylan’dan hiç bahsetmedin onu atladın demeyin. Sadece bunun olacağı belli idi diyorum. Ceylan Nevzat’ın yerine geldi . Benim de içimden geçenler aklıma gelenler hızla ilerliyor kafamın içerisinde. Az da olsa yazmıştım sizlere. Bu Ceylan'da başka şeyler çıkacak. Belki de Davut bu yüzden uzaklaştı gerçekler çıksın diye. Ya da Nevzat arada kurban oldu belki de. Amma içimde ki his şu ki Ceylan’ın sanki başka olayları çıkacak. Bakalım ilerleyen bölümlerde ve Davut ortaya çıkınca belli olacaktır bu tabii ki. Bizlere yeni bölümü beklemek izlemek yorumlamak kalıyor. Yeni bölüm yeni yorumda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın diyorum.